Wiadomości

Microsoft Teams otrzyma integrację z To Do, możliwość łączenia spotkań

Microsoft wprowadza kilka nowości do komunikatora Teams. Czat pakietu Office otrzyma możliwość łączenia trwających spotkań oraz nową integrację z aplikacją do zadań To Do.

Integracja z To Do w oknie Teams

Microsoft wprowadza nową aktualizację, która ponownie utwierdzi Teams na pozycji centralnej aplikacji ekosystemu Microsoft 365. Jest nią głębsza integracja z aplikacją do śledzenia zadań – To Do. Integracja Teams i To Do była wcześniej możliwa, jednak proces był skomplikowany i nie wszyscy użytkownicy wiedzieli jak to zrobić. Teraz Microsoft wprowadza zakładkę To Do bezpośrednio w Teams, dzięki czemu nie ma już potrzeby samodzielnego integrowania aplikacji.

Wewnątrz zakładki będzie można wyświetlać zadania przypisane do nas oraz całych zespołów i filtrować je na podstawie priorytetu czy czasu do wykonania. Integracja To Do z Teams ma zostać wprowadzona sierpniu tego roku.

Łącz spotkania w wideokonferencje

Komunikacja w firmach jest niezwykle ważna, szczególnie w sytuacjach, kiedy pracownicy pracują w różnych miejscach lub z domu. Prowadząc wiele rozmów, przydaje się nie tylko możliwość dołączania użytkowników do rozmów, ale także łączenia dwóch rozmów w jedną. Funkcja znana jako Call Merge dostępna była już w Skype dla Firm, a teraz zmierza do komunikatora Teams. Polega ona na możliwości łączenia rozmów lub dołączania rozmówców do trwających spotkań.

W Teams łączenie rozmów będzie mogło odbywać się w przypadku łączenia dwóch rozmów „1 na 1” oraz dołączania rozmowy „1 na 1” do trwającej rozmowy grupowej. Call Merge jest kolejną funkcją, która zostaje przeniesiona ze Skype dla Firm do Teams, umacniając jego pozycję w ekosystemie Microsoft. Podobnie jak integracja z To Do, wprowadzenie Merge Call do komunikatora Teams zaplanowane jest na sierpień 2020.

Dowiedz się, jak rozmazać tło w Teams i sprawdź najlepsze funkcje komunikatora Microsoft 365.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm