Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Który antywirus Kaspersky jest najlepszy? Porównanie Anti-Virus, Internet Security oraz Total Security

Który antywirus Kaspersky jest najlepszy? Porównanie Anti-Virus, Internet Security oraz Total Security

Firma antywirusowa Kaspersky od lat dostarcza rozwiązania antywirusowe dla firm i użytkowników prywatnych. Ze względu na nieustanny rozwój zagrożeń w sieci, w ofercie firmy pojawiają się nowe produkty skierowane do różnych grup klientów. Jaki pakiet Kaspersky wybrać w zależności od liczby urządzeń i potrzeb?

Dziś Kaspersky konkuruje o klienta z innymi firmami z branży cyberbezpieczeństwa tj. Bitdefender, G Data, ESET NOD32 czy Norton.  Poniżej znajdziesz proste porównanie i analizę trzech wariantów antywirusów: Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security.

Jakie warianty antywirusów dla domu i biznesu oferuje Kaspersky?

Kaspersky oferuje trzy warianty antywirusów. Sprawdź poniżej krótki opis każdego dostępnego wariantu:

 • Kaspersky Anti-Virus jest to podstawowy produkt antywirusowy dla systemu Windows. Jego największą zaletą jest ochrona w czasie rzeczywistym oraz skanowanie na żądanie. Chroni przed wszystkimi przed złośliwym oprogramowaniem m.in. wirusami, oprogramowaniem szpiegującym (spyware) i oprogramowaniem wymuszającym okup (ransomware). Jest dostępny dla użytkowników domowych oraz jako podstawowa ochrona komputerów firmowych z Windows;
 • Kaspersky Internet Security dodaje obsługę komputerów z systemem MacOS oraz urządzeń przenośnych z Android oraz iOS.  Ten wariant zawiera również dodatkową ochronę przed cyberprzestępczością, taką jak wyłudzanie informacji i kradzież kart kredytowych.
 • Kaspersky Total Security to najbardziej zaawansowany wariant ochrony antywirusowej od Kaspersky. Oprócz funkcji zawartych w dwóch niższych pakietach, został wyposażony dodatkowo w zaawansowany menedżer haseł i moduł kontroli rodzicielskiej.

Czy antywirusy z rodziny Kaspersky są bezpieczne?

Firma Kaspersky jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców rozwiązań antywirusowych na świecie. W 2015 roku media obiegła jednak informacja dotycząca bezpieczeństwa danych wywiadowczych USA, które rzekomo zostały wykradzione w efekcie szpiegowania za pomocą wspomnianego antywirusa.

Dostawca oprogramowania antywirusowego jednoznacznie zaprzeczył medialnym pogłoskom, jednocześnie zapowiadając zwiększenie transparentności swoich działań. Efektem tych zapowiedzi było przeniesienie zasobów firmy do Szwajcarii, w której obowiązuje szczególne prawo dotyczące ochrony danych użytkowników.

Obecnie Kaspersky zdobywa najwyższe oceny w wielu renomowanych rankingach porównujących światowej klasy rozwiązania antywirusowe – w tym niezależnego instytutu AV-Test.

Czy Kaspersky zbiera dane użytkowników?

Tak, aplikacje firmy Kaspersky zbierają dane – są to informacje pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa oprogramowania, z którego korzystasz. Co prawda w umowie licencyjnej jest zapis, że użytkownik godzi się na rejestrowanie takich danych jak odwiedzone witryny, indywidualny numer komputera i zainstalowane aplikacje. Jest to niezbędne do rozwoju technologii Kaspersky Cloud Protection, która na bieżąco reaguje na nowe zagrożenia w sieci.

Wymieniając informacje z Kaspersky Cloud Protection zyskujesz podwójnie. Jesteś chroniony przed najnowszymi zagrożeniami i najświeższymi atakami m.in. phishingiem, ransomware i spyware. Jednocześnie w przypadku, gdy natrafisz na nowy przypadek zagrożenia, który nie został jeszcze sklasyfikowany, wspierasz bezpieczeństwo całej społeczności Kaspersky. Oczywiście oprogramowanie umożliwia również wyłączenie synchronizacji z Kaspersky Cloud Protection, jednak wówczas zmniejsza się skuteczność ochrony antywirusowej.

Czy Kaspersky jest dobrym sposobem na zabezpieczenie urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem?

Podstawową, a zarazem niezbędną funkcją wariantów oprogramowania Kaspersky jest ochrona w czasie rzeczywistym. Po zainstalowaniu wybranego pakietu ochrony na komputerze, program skanuje na bieżąco cały system oraz aktywność użytkownika. W testach AV-Test ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w rozwiązaniach Kaspersky otrzymała najwyższą notę: 6/6 możliwych do przyznania punktów.

Czy antywirus Kaspersky spowalnia komputer?

Wysoka efektywność w wyłapywaniu zagrożeń pociąga zazwyczaj za sobą wykorzystanie dodatkowych zasobów komputera. Zwłaszcza wśród starszych modeli komputerów PC i laptopów wiąże się to z spadkiem wydajności, a nawet czasową niemożliwością pracy na sprzęcie podczas skanowania. Kaspersky w tym aspekcie jest jednak dla użytkowników i podzespołów przyjazny. Nawet podczas pełnego skanowania dysku komputer działa płynnie, a praca podczas działania aplikacji antywirusowej jest nadal możliwa.

Czy antywirus Kaspersky spowalnia komputer?
Kaspersky otrzymał najwyższą ocenę 6/6 w teście prędkości przeprowadzonym przez niezależny instytut AV-Test. Źródło: AV-TEST Product Evaluation and Certification Report-May-Jun/2020

Czy Kaspersky chroni przed ransomware?

Obecnie jednym z największych zagrożeń w sieci są ataki ransomware. Zainfekowanie jednego komputera może pociągnąć zaszyfrowanie dysków całej infrastruktury znajdującej się w posiadaniu organizacji. Ransomware atakuje biznes w dwojaki sposób. Z jednej strony firma musi zapłacić olbrzymi okup za otrzymanie klucza odszyfrowującego sprzęt komputerowy i dyski pamięci. Z drugiej strony zastój spowodowany brakiem dostępu do komputerów i sprzętu wytwórczego w przypadku przemysłu generuje dodatkowe straty. Sprawdź 10 wskazówek jak zabezpieczyć swoją firmę przed ransomware.

Wiele firm dostarczających oprogramowanie antywirusowe zachowuje opcję ochrony przed ransomware dla wyższych, a przez to droższych wersji oprogramowania. Dużym zaskoczeniem jest to, że Kaspersky zapewnia zaawansowaną ochronę przed ransomware już od podstawowego wariantu ochrony klienta – Kaspersky Anti-Virus.

Czy Kaspersky oferuje menadżer haseł dla Windows 10?

Wszystkie 3 warianty Kaspersky zawierają bardzo praktyczny i przydatny menadżer haseł. Dzięki niemu możesz w bezpieczny sposób przechowywać hasła i logować się do serwisów bez konieczności pamiętania każdego hasła z osobna. W wariantach Kaspersky Anti-Virus i Kaspersky Internet Security dostępny jest podstawowy menadżer haseł, pozwalający na przechowywanie do 15 haseł jednocześnie. To niedużo, choć wystarczająco, aby zabezpieczyć hasła dostępowe dla najczęściej używanych stron internetowych, kont email lub programów.

W najwyższym wariancie Kaspersky Total Security menadżer nie posiada ograniczeń, dzięki czemu przechowasz w nim dowolną liczbę haseł w zaszyfrowanej przestrzeni magazynu.

Menadżer haseł w aplikacji antywirusowej
Menadżer haseł od Kaspersky to bardzo praktyczne narzędzie, zabezpieczające Twoje hasła dostępowe np. do kont Social Media, serwisów firmowych czy kont w sklepach e-commerce.

Skuteczny menadżer haseł zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa. Mimo to hasła, którymi posługujesz się do logowania np. do e-bankowości lub social media powinny być trudne do odgadnięcia. Przeczytaj jak stworzyć silne hasło.

Czy Kaspersky chroni bankowość elektroniczną?

Najczęstszą przyczyną utraty środków finansowych, oprócz ukierunkowanych ataków cyberprzestępców (phishing), są wirusy, w tym keyloggery i trojany bankowe.

Kaspersky dołącza to swoich planów: Kaspersky Internet Security i Kaspersky Total Security dodatkową funkcję chroniącą logowanie i korzystanie z bankowości elektronicznej. Więcej o zabezpieczaniu e-bankowości od Kaspersky przeczytasz w artykule:

Czy Kaspersky udostępnia bezpieczny protokół VPN?

VPN to prywatne połączenie internetowe z udziałem pośredniego serwera szyfrującego dane między urządzeniem użytkownika, a serwerem docelowym. W ten sposób nie tylko zapewniasz poufność danych przesyłanych do zewnętrznego serwisu, ale również ułatwiasz sobie korzystanie z usług, które zawierają ograniczenia geolokalizacyjne.

Przykładowo, jeżeli często korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, np. na dworcu lub w bibliotece, lub chcesz uzyskać dostęp do materiałów streamingowych, które geolokalizacyjnie są zablokowane w Polsce np. na portalach Netflix lub YouTube – VPN powinien być Twoim podstawowym narzędziem.

Kaspersky dostarcza swoim użytkownikom bezpłatny VPN, jednak limituje liczbę przesyłanych danych tylko do 200 MB dzienne. Możesz zwiększyć dzienny limit do 300MB poprzez zarejestrowanie bezpłatnego konta na stronie My Kaspersky. Kaspersky daje użytkownikom dostęp do bezpłatnego VPN opartego na dostawcy Anchorfree Hotspot Shield (korzysta z niego również Bitdefender). Niedoskonałością tego rozwiązania jest niski limit przesyłu danych, który znacznie ogranicza możliwości poufnego korzystania z Internetu.

Czy Kaspersky ma darmowy VPN?
Kaspersky dostarcza bezpłatny VPN z limitem 300MB dziennie. VPN od Kaspersky doskonale sprawdza się do niezbyt intensywnego korzystania z sieci. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecamy jednak dodatkowe narzędzie, np. Nord VPN.

Jeżeli szukasz rozwiązania do aktywnego korzystania z poufnej sieci, bezpłatny VPN od Kaspersky może nie wystarczyć. Warto wówczas rozważyć kupno osobnego narzędzia.

Kaspersky Anti-Virus, Internet Security czy Total Security – który wybrać?

Poniżej zamieszczamy podsumowanie 3 wariantów antywirusów oferowanych przez Kaspersky:

Podstawowe zabezpieczenie Windows 10 dla domu i małych firm – Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky Anti-Viurs jest to podstawowe zabezpieczenie. Pomimo faktu, że jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem oferowanym przez Kaspersky, posiada bardzo dobrą ocenę zabezpieczania użytkowników przed cyberzagrożeniami.  Sprawdzi się doskonale jako ochrona antywirusowa do domu oraz dla małych firm korzystających z komputerów z systemem operacyjnym Windows 10. Najważniejsze funkcje zawarte w Kaspersky Anti-Virus to:

 • Zaawansowana ochrona komputera z systemem Windows w czasie rzeczywistym;
 • Klawiatura ekranowa chroniąca przed keyloggerami;
 • Funkcja czyszczenia prywatności (m.in. czyszczenie rejestrów systemowych i pamięci podręcznej);
 • Funkcja wykrywania słabym punktów zabezpieczeń, np. nieaktualnych aplikacji;
 • Bezpłatny menedżer haseł (do 15 zapisanych haseł jednocześnie);
 • Bezpieczne połączenie VPN do 200MB dziennie. (300MB po rejestracji w My Kaspersky).
Najlepszy antywirus dla domu i biznesu dla Windows 10
Kaspersky Anti-Virus

Optymalny wariant zawierający wszystkie potrzebne funkcje ochrony – Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security (KIS) oprócz komputerów z systemem Windows 10, dodaje możliwość rozszerzenia ochrony o sprzęt pracujący na systemie MacOS. Doskonale sprawdzi się wśród domowych użytkowników komputerów klasy Mac oraz w małym i średnim biznesie. KIS posiada wszystkie funkcje bezpieczeństwa zawarte w wariancie Kaspersky Anti-Virus, a dodatkowo:

Najlepszy antywirus dla domu i biznesu dla Windows 10 i MacOS
Kaspersky Internet Security

Propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników – Kaspersky Total Security

Kaspersky Total Security jest najbardziej zaawansowanym z 3 wariantów oferowanych przez producenta oprogramowania antywirusowego – Kaspersky. Plan Total Security zawiera wszystkie funkcje bezpieczeństwa dostępne w dwóch niższych pakietach, a dodatkowo:

 • Safe Kids Premium, czyli zaawansowaną ochronę rodzicielską, która blokuje treści nieodpowiednie dla małoletnich, posiada funkcję śledzenia aktywności w sieci oraz umożliwia lokalizowanie smartfona dziecka za pomocą GPS;
 • Menedżer haseł Premium (bez limitów haseł);
 • Przywracania kopii zapasowej (do 2 GB w Dropbox)
 • Szyfrowanie danych – pozwala na stworzenie bezpiecznej, szyfrowanej przestrzeni np. na ważne pliki lub dokumenty (wyłącznie w systemie Windows).
Najlepszy antywirus dla domu i biznesu dla Windows 10 i MacOS z dodatkowymi funkcjami ochrony
Kaspersky Total Security

Sprawdź także: