Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Zdalne zarządzanie serwerami, komputerami i smartfonami w jednym momencie – jak działa AnyDesk Power?

Zdalne zarządzanie serwerami, komputerami i smartfonami w jednym momencie – jak działa AnyDesk Power?

Zdalny dostęp do urządzeń jest niezwykle ważny, szczególnie w roku, w którym spora część firm przeniosła się na model zdalnej pracy. Administratorzy serwerowni i wsparcie informatyczne firm stanęło przed wyzwaniem obsługi wielu komputerów w tym samym momencie. Narzędzia do zdalnego dostępu są dostępne od dawna, aczkolwiek jedno – AnyDesk Power – jest idealnie przystosowane do dzisiejszych wyzwań, przed którymi stoją właśnie administratorzy.

AKTUALIZACJA: AnyDesk Power został wycofany z dystrybucji, a jego unikatową funkcjonalność (możliwość łączenia się z wieloma zdalnymi urządzeniami z jednego komputera) odziedziczyła nowa licencja – AnyDesk Standard. Dowiedz się więcej o nowych licencjach AnyDesk.

Jak zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami na raz?

Programy umożliwiające zdalne połączenie i pracę z drugim komputerem są używane od lat. Łączenie się z dowolnym urządzeniem, nawet po drugiej stronie świata jest bardzo wygodne z perspektywy m.in. pracownika pracującego z domu. Taka funkcjonalność jest wystarczająca dla większości informatyków, jednak najpopularniejsze narzędzia do zdalnego pulpitu pozwalają tylko na połączenia pomiędzy dwoma urządzeniami.

Co zrobić, kiedy chcesz połączyć się z kilkoma urządzeniami w jednym momencie? Odpowiedzią na takie wymagania jest profesjonalna licencja AnyDesk Power. Czym licencja Power wyróżnia się od reszty oferty AnyDesk i innych aplikacji do zdalnego dostępu?

AnyDesk Power pozwala na jednoczesne połączenie się z nieograniczoną liczbą urządzeń końcowych na raz, z jednego komputera. W jednym momencie możesz wykonywać nielimitowane połączenia z trzech komputerów przypisanych do Twojej licencji.

Ze względu na swoją funkcjonalność, AnyDesk Power idealnie sprawdzi się jako narzędzie do m.in.:

  • Masowego zarządzania urządzeniami w firmach,
  • Instalacji i serwisowania oprogramowania,
  • Obsługi, monitorowania serwerów,
  • Zdalnej pracy z domu,
  • Nadzorowania, współpracy w zespołach.
Panel zarządzania maszynami w AnyDeskPower

Dlaczego warto skorzystać z AnyDesk Power?

Kluczową zaletą AnyDesk Power jest unikatowa możliwość łączenia się z wieloma urządzeniami na raz. Dzięki temu idealnie sprawdza się w pracy administratorów i informatyków, którzy wymagają stałego dostępu do kilku urządzeń jednocześnie np. podczas masowej aktualizacji systemów operacyjnych na laptopach w jednej firmie.

Wiele połączeń z jednego komputera

Kupując licencję Power możesz zainstalować aplikacje AnyDesk na dowolniej liczbie urządzeń, a z trzech z nich możesz wykonywać połączenia w tym samym czasie. Liczba wykonywanych połączeń jest nielimitowana, więc jedynymi ograniczeniami są przepustowość łącza, wydajność komputera i szybkość pracy administratora.

Brak limitu zmian aliasu w AnyDesk Power

Każde urządzenie, na którym zostaje uruchomiony AnyDesk, otrzymuje unikatowy numer identyfikujący, którego nie można zmienić. Aplikacja jednak oferuje możliwość przypisania aliasu

Uniwersalne wsparcie systemów operacyjnych

AnyDesk został stworzony z myślą o uniwersalnym wsparciu, aby umożliwić pracę na jak największej liczbie urządzeń. Oznacza to, że aplikacje do zdalnego dostępu zainstalujesz nie tylko na najbardziej popularnych systemach jak Windows, macOS, Linux, iOS i Android, ale także na systemach Raspberry Pi, Chrome OS czy FreeBSD.

Bezpieczeństwo danych

Łącząc się z komputerami firm i prywatnych osób, bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. AnyDesk wyposażony jest w najlepsze, dostępne zabezpieczenia jak szyfrowanie każdego połączenia algorytmem RSA 2048 oraz używaną w bankowości technologię TLS 1.2. Wewnątrz aplikacji dostępne są ustawienia jak biała lista autoryzowanych urządzeń oraz wymóg dwuskładnikowej weryfikacji przy połączeniu.

Dostęp bez obecności drugiej osoby

Ograniczeniem tradycyjnej pracy informatyka lub administratora jest dostępność użytkownika danego urządzenia. Za pomocą AnyDesk połączenie z drugim urządzeniem skonfigurujesz bez konieczności uzyskania zgody właściciela laptopa lub komputera stacjonarnego. W przypadku potrzeby obsługi urządzeń tj. serwer czy komputer biurowy, AnyDesk wyposażony jest także w opcję Wake-On-LAN, dzięki której aplikacja uruchomi wyłączone urządzenie.

AnyDesk Power dla administratorów w home.pl

Dostęp do wielu urządzeń nie jest ogólnodostępną funkcją w aplikacjach do zdalnego pulpitu. Jeśli jesteś zainteresowany tą unikatową funkcjonalnością, sprawdź ofertę AnyDesk Power w home.pl.

Jeśli poszukujesz bardziej klasycznego rozwiązania do połączeń zdalnych, możesz skorzystać z AnyDesk Lite lub Professional.

Sprawdź czym różnią się najbardziej popularne aplikacje do zdalnego pulpitu i porównaj AnyDesk z TeamViewer.