Wiadomości

Pełna funkcjonalność Google Meet dla darmowych kont przedłużona do marca 2021

Google przedłuża termin darmowych, rozszerzonych możliwości komunikatora Meet dla właścicieli darmowych kont.

Google Meet za darmo dla wszystkich do wiosny 2021

Google Meet, wcześniej znane jako Google Hangouts, jest komunikatorem stworzonym na potrzeby firm korzystających z pakietu Google Workspace. Ze względu na pandemię koronawirusa i wymóg pozostawania w domu, zdecydowano udostępnić Meet w pełnej wersji wszystkim użytkownikom usług Google, nawet tych darmowych. Dostęp do Meet za darmo został otwarty 29 kwietnia i miał trwać do 30 września. Jednak ze względu na rozwój pandemii, twórcy Google Workspace podjęli decyzję o przedłużeniu dostępu do komunikatora.

Dzień przed terminem wycofania darmowego dostępu Google ogłosił, że darmowy, nieograniczony dostęp do aplikacji Meet zostaje wydłużony do 31 marca 2021 roku. Decyzja zapadła ze względu na nadchodzący sezon świąteczny i zimę, która może znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo spotkań twarzą w twarz. Google uznał, że odebranie dostępu do Meet może ograniczyć sposoby komunikacji z bliskimi, przez co wydłużono termin rozszerzonych funkcji darmowego komunikatora.

Jak skorzystać z darmowego Meet?

Komunikator Meet dostępny jest dla wszystkich, którzy posiadają konto w usługach Google, czyli w pakiecie narzędzi chmurowych Google Workspace oraz darmowym Gmailu. Aby skorzystać z rozmów i spotkań przez internet wystarczy zalogować się do swojego kona i wybrać Meet z szuflady aplikacji w prawym górnym rogu ekranu.

Dowiedz się więcej o darmowym komunikatorze z Google Workspace.

Darmowy Google Meet dla Gmail

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm