Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowości w Microsoft Teams – nowe funkcje zmierzające do komunikatora Office 365

Nowości w Microsoft Teams – nowe funkcje zmierzające do komunikatora Office 365

Liczba użytkowników komunikatora Teams nieustannie rośnie, ale Microsoft nie zatrzymuje rozwoju swojej aplikacji i planuje następne aktualizacje. Sprawdź, co nowego pojawi się w jednym z najlepszych komunikatorów dla firm w kolejnych miesiącach.

Wygłuszanie szumów i hałasów

Wygłuszanie hałasów w czasie rzeczywistym, oparte na sztucznej inteligencji, zmierza do Microsoft Teams. Ta funkcja automatycznie usunie niechciane dźwięki otoczenia: stuknięcia, przejeżdżające na ulicy auto lub szum komputera wychwytywany przez mikrofon. Sztuczna inteligencja błyskawicznie analizuje ścieżkę dźwiękową i używając specjalnie wyszkolonej sieci neuronowej, odfiltrowuje hałas, pozostawiając tylko głos użytkownika. Po wprowadzeniu funkcji, w ustawieniach Teams będziesz mógł zdecydować o sile działania wyciszenia hałasów. Nie znana jest dokładna data wdrożenia, lecz wygłuszanie ma trafić do komunikatora Office 365 w listopadzie 2020 roku.

Odpowiadanie na wiadomość w czacie

Czat Teams posiada wiele udogodnień i funkcji w bezpośrednich rozmowach, jednak bardzo zauważalny jest brak jednej bardzo popularnej w komunikatorach czynności. Chodzi oczywiście o bezpośrednie odpowiadanie na wiadomość. Co prawda jest ono już dostępne w Teams, lecz tylko w czacie w oknie Zespoły i mobilnej aplikacji Teams. Wśród użytkowników jest to najczęściej zgłaszana sugestia, dlatego Microsoft na początku listopada poinformował, że prace nad odpowiadaniem w czacie już trwają i funkcja zostanie dodana tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Blokowanie wyłączenia wyciszenia mikrofonu w spotkaniu Teams

Podczas spotkań i prezentacji w Teams pojawi się opcja wymuszająca wyciszenie mikrofonu na dołączających użytkownikach. Jest to bardzo przydatne podczas szkoleń lub webinarów, aczkolwiek uczestnicy spotkania będą mogli włączyć swój mikrofon. Nowa funkcjonalność jest już dodawana do Teams, a znajdziesz ją wchodząc w Opcje spotkania podczas planowania lub trwania spotkania. Zakończenie wdrożenia planowane jest na listopad tego roku.

Blokada wyciszania mikrofonu Teams

Szybsze i łatwiejsze udostępnianie plików w Teams

Komunikator Office 365 otrzyma ulepszoną funkcję udostępniania plików z dysku OneDrive wewnątrz czatu Teams. Obecnie, udostępniając załącznik w czacie Teams, nie masz kontroli nad uprawnieniami dostępu i możliwością jego edytowania. Nowa aktualizacja wprowadzi dokładniejsze ustawienia udostępniania, bezpośrednio w oknie czatu Teams. Nowe opcje pojawią się pod koniec listopada tego roku.

Nowa funkcja udostępniania w Teams
Lepsza kontrola nad dostępem do plików w Teams

Ankiety dla zespołów wewnątrz aplikacji Teams

Podczas wrześniowego wydarzenia Ignite 2020 Microsoft ogłosił wprowadzenie ankiet wewnątrz komunikatora. Nowe działanie tej opcji zapewnione jest przez integrację Microsoft Teams z Microsoft Forms, dzięki której organizatorzy spotkań będą mogli tworzyć, włączać i analizować ankiety przed, podczas i po zakończeniu spotkania. Nowe ankiety zaczną pojawiać się w listopadzie i będą dostępne w nowej zakładce na ekranie spotkań.

Microsoft Teams  - ankiety w spotkaniach

Dowiedz się więcej o Microsoft Teams – sprawdź 8 najlepszych funkcji Teams.