Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nazwa domeny dla firmy z branży finansowej – jaki wybrać adres?

Nazwa domeny dla firmy z branży finansowej – jaki wybrać adres?

Wielu firmom prowadzącym działalność w sektorze finansowym zależy na dobrej rozpoznawalności w Internecie wśród swoich obecnych oraz potencjalnych klientów. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsza strona potrzebuje łatwego do zapamiętania i przyjaznego użytkownikom adresu. Najczęstszym wyborem jest domena .pl, jednakże ze względu na dużą powtarzalność występujących w nazwach firm sformułowań takich jak finanse, kredyty czy doradztwo wybór może być mocno zawężony. W takich sytuacjach warto rozejrzeć się za alternatywą w postaci domeny nTLD. Jakie domeny są najlepiej dopasowane do branży finansowej?

Czym są domeny nTLD i co odróżnia je od domen polskich?

Domeny nTLD, to pula adresów wprowadzona jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na nowe nazwy. Od domen krajowych odróżniają się tym, że nie są powiązane z miejscem prowadzenia działalności (np. krajem), a z jej profilem. Poprzez wybór takiej domeny jasno wskazujemy czym dokładnie zajmuje się nasza firma lub w jakiej dziedzinie się specjalizuje. Do przeprowadzenia rejestracji nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty – konieczne jest podanie jedynie standardowych danych do wystawienia faktury. Późniejsza obsługa domen nTLD jest identyczna jak w przypadku domeny .pl. Można utworzyć w niej zarówno stronę internetową, jak i pocztę e-mail.

Rejestrując domenę nTLD w home.pl zyskujesz bez dodatkowych opłat wsparcie dla funkcji DNS Anycast oraz zabezpieczenie DNSSEC. Sprawdź dostępne adresy w naszej wyszukiwarce domen:

Posiadasz już domenę? Transferuj adres do home.pl i zyskaj powyższe benefity bez dodatkowych opłat.

Dlaczego warto wybrać domenę nTLD?

Rejestrując domenę dla swojej działalności musisz mieć świadomość tego, że jest ona jednym z elementów budujących wizerunek przedsiębiorstwa. Profesjonalnie wyglądający adres jest w miarę możliwości krótki, a co za tym idzie łatwy do zapamiętania. Właściwie dobrana nazwa domeny nTLD zapewnia dużą rozpoznawalność. Klient widząc nawet tylko samą domenę, będzie od razu wiedział w jakiej branży działamy.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność i starasz się dotrzeć do nowych klientów to wybierając domenę nTLD od razu zyskujesz element wyróżniający Cię na tle konkurencji. Domeny te wciąż są nowością na rynku, dzięki czemu mogą być łatwo identyfikowane wizualnie spośród dużej ilości adresów w domenach .pl oraz .com.

Jakie domeny nTLD sprawdzą się najlepiej w branży finansowej?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozszerzeń domen, którymi warto zainteresować się prowadząc firmę w sektorze finansowym. Za pomocą domen nTLD możesz nie tylko z powodzeniem zastąpić dotychczasowe rozszerzenia, ale również tworzyć ciekawe i unikalne nazwy domen powiązane nawet bezpośrednio z konkretną gałęzią branży finansowej, a nawet produktem, który oferujesz.

Domena .finance

Domena ta może zainteresować wszystkich przedsiębiorców działających w branży, niezależnie od specjalizacji działalności. Jest to określenie tak szerokie i jednocześnie dobrze rozpoznawalne, że aby uzyskać ciekawy adres wystarczy dodać do niego nazwę prowadzonej firmy. Świetnie pasuje zarówno do firmy typowo doradczej w zakresie finansów, jak i udzielającej pożyczki, kredyty lub inne formy zabezpieczeń finansowych.

Domena .money

Już sama nazwa domeny mówi wszystko o jej możliwych zastosowaniach. Będzie odpowiednia dla bardzo szerokiego wachlarza usług, od inwestycji poprzez doradztwo finansowe, aż do spraw związanych z giełdą i obrotem papierami wartościowymi.

Domena .cash

Ta domena powinna zwrócić uwagę właścicieli biznesów powiązanych z gotówką. Niezależnie od tego czy prowadzisz kantor, a może zajmujesz się numizmatyką. Użycie tej domeny będzie dobrym rozwiązaniem w każdym typie działalności, w którym pojawia się fizyczny pieniądz.

Domena .credit

Ta końcówka powstała z myślą o firmach specjalizującej się w kredytach. Szukając domeny dla przedsiębiorstwa zajmującego się pozyskiwaniem środków, doradztwem kredytowym lub udzielaniem pożyczek z pewnością warto sprawdzić możliwości jakie oferuje rejestracja tej domeny.

Domena .expert

Idealne rozszerzenie dla każdego kto chce podkreślić swój profesjonalizm oraz ekspercką wiedzę w temacie finansów. Warto rozważyć rejestrację tej domeny w przypadku prowadzenia działalności w zakresie doradztwa finansowego, kredytowego czy inwestycyjnego. Będzie również dobrym rozwiązaniem dla blogów lub serwisów informacyjnych, poświęconych różnym zagadnieniom finansowym, w tym kryptowalutom.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w home.pl?

Wybór domeny internetowej jest bardzo ważny. To ona definiuje jak nasz biznes będzie postrzegany w najbliższych latach. Pojawi się ona nie tylko jako adres strony internetowej, ale także element adresu email. Wybierając usługi home.pl klienci (np. korzystający z hostingu) otrzymuje pakiet funkcjonalności wspierających prowadzenie biznesu i zwiększające jego bezpieczeństwo internetowe:

  • jako jedna z pierwszych firm w Polsce oraz na świecie wprowadziliśmy wsparcie dla protokołu HTTP/3 (QUIC), który stosuje najnowsze metody szyfrowania przy komunikacji z serwerem. HTTP/3 to nowoczesna technologia zapewniająca stabilne działanie stron internetowych przy słabym połączeniu,
  • w home.pl otrzymujesz zabezpieczenie DNSSEC dla domen internetowych bez dodatkowych opłat. DNSSEC zabezpiecza domenę przed próbami przechwycenia ruchu na serwerach DNS i podszycia się pod inną stronę internetową,
  • na hostingu home.pl masz dostęp do nowoczesnej ochrony WAF – Web Application Firewall, która zabezpiecza strony internetowe przed atakami z wykorzystaniem popularnych metod SQL Injection, XSS i innych.