Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaką domenę wybrać dla startupu lub firmy technologicznej?

Jaką domenę wybrać dla startupu lub firmy technologicznej?

Działasz jako startup lub mała firma w branży nowych technologii? Zainwestuj w adres domeny, który wyróżni Twoją ofertę wśród konkurentów biorących udział w rozmaitych przetargach lub konkursach. Nieszablonowy, oryginalny, kreatywny adres strony lub poczty podkreśli przywiązanie do technologicznej pasji. Ułatwi Ci to szeroka oferta domen nTLD. Jaką końcówkę wybrać? Wszystko zależy od profilu Twojej działalności! Sprawdź, jak różne rozszerzenia domen będą opisywać Twoją firmę lub aplikację.

Czym są domeny nTLD?

Domeny nTLD to nowe domeny globalne, które powstały w oparciu o zapotrzebowanie na nowy typ adresów dostępnych dla użytkowników. Jeszcze kilka lat temu domeny globalne ograniczały się do końcówek pokroju .com, .net lub .biz i nietrudno zgadnąć, że wyszukanie atrakcyjnych adresów do rejestracji często kończyło się niepowodzeniem. Domeny nTLD są rozwiązaniem tej sytuacji – poza szeroką dostępnością do ich największych zalet trzeba zaliczyć dużą uniwersalność (są niezależne geograficznie), a także mnogość końcówek pod konkretne branże.

Czym domena nTLD różni się od innych typów domen?

Z technicznej perspektywy domeny nTLD zachowują się identycznie jak inne domeny globalne. Obsługiwane są one przez normalne serwery DNS, a ich konfiguracja jest identyczna jak w przypadku domen .pl lub .eu. Co ważne, do ich rejestracji nie są wymagane żadne specyficzne dokumenty (co może być spotykane w przypadku niektórych domen narodowych), a jedyne podstawowe dane do wystawienia faktury.

Ważne! O ile sam sposób działania domen nTLD jest zbliżony do innych adresów, tak zakres dodatkowych funkcjonalności może się różnić między poszczególnymi operatorami. Dla przykładu – usługa DNS Anycast (dzięki której użytkownicy z innych krajów uzyskują dostęp do strony internetowej bez opóźnień) dla domen w home.pl jest dostępna za darmo. W przypadku innych firm oferujących domeny lub hosting usługa może być dodatkowo płatna.

Masz domenę w innej firmie? Przenieś swój adres do home.pl i korzystaj z DNS Anycast bez dodatkowych opłat.

Jakie domeny są najlepsze dla firmy technologicznej?

W obecnych czasach IT to bardzo szerokie pojęcie. Ciężko wręcz znaleźć dziedzinę życia, w której nie znajdziemy żadnych rozwiązań informatycznych. Zdecydowanie sprzyja to wybraniu dobrej nazwy domeny, zwłaszcza z grupy nTLD. Za ich pomocą możemy w ciekawy sposób zastąpić standardowe rozszerzenia nazw.

.tech i .technology

Te dwie zbliżone do siebie końcówki są świetnym rozwiązaniem dla każdej firmy działającej w obszarze nowych technologii. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo duża wszechstronność. Nawet jeżeli nasz projekt w trakcie realizacji zmieni nieco kurs lub postanowimy całkowicie odmienić jego oblicze to masz pewność, że domeny .tech oraz .technology dalej będą odzwierciedlały jego charakter.

.network

Idealna końcówka dla firm działających w branży sieciowej np. zajmująca się obsługą światłowodów, routerów i łączy internetowych. To dobry wybór dla przedsiębiorstw, które obsługują lokalne sieci komputerowe, zajmują się rozwiązaniami serwerowymi lub pośredniczą w sprzedaży usług IT. Domena .network doskonale odzwierciedla ten profil działalności, aczkolwiek nie ogranicza się wyłącznie do niego. Może to być również dobry pomysł dla startupu przygotowującego aplikację do mediów społecznościowych.

.software

Nazwa tej domeny mówi wszystko o jej możliwych zastosowaniach. Może zainteresować właścicieli software house’ów, a także freelancerów zajmujących się programowaniem. Dużą zaletą jest to, że nie określa ona konkretnej używanej technologii, a więc będzie idealna dla zespołów wyspecjalizowanych w programowaniu na JavaScript, Pythonie, Swifcie, Go, a nawet silnikach powiązanych z grami (np. Unity). Co za tym idzie będzie świetnym wyborem dla firmy tworzącej oprogramowanie dla wielu różnych gałęzi biznesu.

.computer

Domena ta może zainteresować wszystkich pracujących na co dzień ze sprzętem. Bardzo dobrze oddaje profil działalności serwisów, a także sklepów z laptopami, komputerami stacjonarnymi, podzespołami oraz wszelkiego rodzaju częściami zamiennymi. Jeżeli lubisz wyciskać wszystkie moce z komponentów ulokowanych w obudowie laptopa lub komputera stacjonarnego to domena .computer idealnie pasuje właśnie do Ciebie!

.support

Ta końcówka powstała nie tylko z myślą o firmach specjalizujących się w świadczeniu pomocy technicznej. Może być również interesująca dla firm, które dostarczają rozwiązania IT wraz ze wsparciem dla użytkownika końcowego. W takim wypadku warto rozważyć rejestrację domeny .support dla działu helpdesk. Dzięki temu klient łatwo będzie mógł zapamiętać adres witryny i uzyska w ten sposób niezbędną pomoc w wymagających sytuacjach.

Jak zarejestrować domenę w home.pl?

Rejestracja domeny w home.pl jest prosta i intuicyjna dzięki szybkiej wyszukiwarce domen. Znajdziesz ją pod adresem https://home.pl/domeny. Po prostu wpisz przykładową frazę i poczekaj kilka sekund na wyświetlenie kilkudziesięciu propozycji!

Wybór domeny internetowej to początek budowania wiarygodności w Internecie. Ten adres będzie ci służył nie tylko do wyświetlania strony internetowej, ale także jako adres poczty email. Rejestrując domenę w home.pl zyskujesz pakiet funkcjonalności, które będą wspierać Twój biznes. Są to m.in.:

  • wsparcie dla protokołu HTTP/3 (QUIC), który obsługuje najbezpieczniejsze metody szyfrowania przy komunikacji z serwerem. HTTP/3 to nowa technologia, która zwiększa stabilność w działaniu stron internetowych dla użytkowników ze słabym łączem internetowym.
  • zabezpieczenie DNSSEC dla domen internetowych bez dodatkowych opłat – DNSSEC to ochrona Twojej domeny przed próbami przechwycenia ruchu na serwerach DNS i podszycia się pod inną stronę internetową. Korzystając z DNSSEC Twoi klienci mają pewność, że przeglądają właściwą stronę internetową,
  • ochrona WAF – Web Application Firewall na hostingu, która chroni strony internetowe przed atakami typu SQL Injection, XSS. WAF w home.pl uczy się w czasie rzeczywistym i blokuje potencjalne próby logowania do panelu WordPressa lub Joomli z wykorzystaniem botów lub szkodliwych skryptów.