Wiadomości

Zablokuj trwające spotkanie – nowa funkcja zmierza do Microsoft Teams

Komunikator Teams jest stale rozwijany przez Microsoft, a nowe funkcje dodawane są krok po kroku. Jedna z nadchodzących funkcji pozwoli zablokować spotkania, by nowe osoby nie mogły do niego dołączyć.

Blokowanie spotkań w Teams już wkrótce

Obecnie, dołączanie do spotkań przez link lub spoza organizacji pozwala organizatorom kontrolować kto dołącza do spotkania. Użytkownicy trafiają do poczekalni, z której mogą zostać dodani do spotkania. Ta funkcjonalność spełnia swoje zdanie, lecz ma pewien mankament – jeśli ktoś zostanie nie dopuszczony do spotkania, może ponownie dołączyć i prosić o dołączenie do spotkania. Takie zachowanie może być szczególnie denerwujące w środowisku szkolnym.

Microsoft Teams otrzyma nową funkcję Zablokuj spotkanie,która da organizatorom więcej kontroli nad spotkaniami. Będzie ona polegać na wyłączeniu możliwości dołączania do trwającego spotkania. Osoby, które będą próbowały połączyć się z zablokowanym spotkaniem otrzymają powiadomienie, że nie mogą już do niego dołączyć.

Funkcja będzie widoczna po kliknięciu w opcje na panelu uczestników.

Microsoft Teams - zablokuj spotkanie

Blokowanie spotkań na pewno przyda się nauczycielom, którzy chcą mieć lepszą kontrolę nad swoją wirtualną klasą lub zadbać o to, że postronne osoby nie mają dostępu do np. zdalnego egzaminu. Wprowadzenie funkcji do Microsoft 365 planowane jest na połowę maja 2021, lecz prawdopodobnie nie trafi do wszystkich użytkowników na raz.

Microsoft Teams otrzyma także nową funkcję, pozwalającą ustawić limit czasu w oddzielnych pokojach Breakout Rooms.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm