Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Teams – limit czasu pracy w pokojach Breakout Rooms

Microsoft Teams – limit czasu pracy w pokojach Breakout Rooms

Jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji w Microsoft Teams były tzw. Breakout Rooms, czyli oddzielne pokoje. W nowej aktualizacji, Teams otrzyma kilka udogodnień dla organizatorów spotkań z pokojami, lecz główną zmianą w pakiecie aktualizacji jest możliwość ustawienia limitu czasu trwania Breakout Rooms.

Jak ustawić czas pracy w pokojach Teams?

Microsoft wprowadza do swojego komunikatora zestaw poprawek i nowych funkcji. Szczególnie ciekawą jest nowa możliwość ustawiania czasu pracy w pokojach Teams. Jako organizator, podczas tworzenia pokoi, będziesz mieć możliwość ograniczenia czasu działania pokoi. W opcjach pokoi widoczny będzie suwak „Ustaw limit czasu” i lista, z której możesz wybrać czas działania: od 5 do 06 minut.

Skorzystaj z oferty chmurowych narzędzi Microsoft 365 z Microsoft Teams.

funkcja ograniczenia czasu pokoi Microsoft Teams

Minutę przed upłynięciem wyznaczonego przez organizatora czasu, wszyscy uczestnicy spotkania zobaczą w pokoju informację, że pokój zostanie zamknięty. Po tym czasie, pokoje zostaną zamknięte, a wszyscy uczestnicy zostaną przeniesieni z powrotem do głównego spotkania. Do ustawień pokoi zostaje dodana także kontrolka możliwości samodzielnego powrotu do głównego spotkania przez uczestników.

Microsoft Teams – dodatkowe zmiany w komunikatorze

Poza opcją limitowania czasu pracy w pokojach, gigant z Redmond dodaje także dwie nowości, które z pewnością spodobają się organizatorom spotkań w Microsoft 365. Pierwsza z nich jest zachowywanie ustawień pokoi pomiędzy powtarzającymi się spotkaniami. Dzięki temu, wszyscy uczestnicy będą stale przypisani do swoich pokoi, a organizator nie będzie musiał od nowa ich konfigurować i przypisywać do nich osób.

Drugą dodatkową zmianą jest możliwość przenoszenia osób w pokojach, kiedy pokoje są aktywne. Wcześniej, przypisywanie osób do pokoi było możliwe tylko podczas ich konfiguracji. Nowa aktualizacja sprawi, że organizator będzie mógł w dowolnym momencie przenosić uczestników spotkań w dowolnym momencie. Wszystkie wspomniane aktualizacje już zaczęły trafiać do komunikatorów Teams na całym świecie. Jeśli jeszcze jej nie widzisz, wkrótce powinna się pojawić.

Teams otrzyma także opcję blokowania dołączania do spotkań.