Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Prowadź grupowy czat z osobami spoza organizacji w Microsoft Teams

Prowadź grupowy czat z osobami spoza organizacji w Microsoft Teams

Microsoft wprowadza kolejne zmiany i udogodnienia, które poprawią doświadczenie korzystania z komunikatora Teams. Nową zmianą jest dodanie możliwości zapraszania osób spoza organizacji do czatów grupowych.

Microsoft 365: czat z osobami spoza organizacji

Microsoft Teams od dawna pozwalał na prowadzenie spotkań i dodawanie do zespołów osób spoza organizacji. Dzięki temu można było komunikować się np. z klientami lub kontrahentami wewnątrz tego samego komunikatora, który obsługiwał komunikację firmową. Nie możliwe jednak było dodawanie tych osób do zwykłego czatu Teams.

Microsoft ogłosił, że ta funkcjonalność właśnie została dodana do Teams w Microsoft 365 i Office 365. Wymogami możliwości zaproszenia osoby z zewnętrznej organizacji są: posiadanie tożsamości Azure Active Directory (aktywna licencja Microsoft 365) oraz ustawienie otwartej federacji w opcjach organizacji. Otwarta federacja jest domyślnym ustawieniem, lecz administratorzy mogą je zmieniać zgodnie z potrzebami firmy – upewnij się, że Twoja federacja jest otwarta.

Microsoft przekazał informację, że funkcja jest już gotowa, ale będzie pojawiać się na kontach użytkowników Microsoft 365 stopniowo, między majem a lipcem 2021.

Jak dodać osobę spoza organizacji do czatu grupowego Teams?

Po sfederowaniu dwóch organizacji, ich członkowie mogą wyszukiwać się nawzajem, tak jak swoich współpracowników. By porozmawiać z osobą spoza organizacji kliknij ikonę nowego czatu i wyszukaj adresu email docelowego rozmówcy.

ikona nowego czatu Teams

W czacie grupowym możesz dodawać nowych członków tak samo jak wewnątrz organizacji w zakładce uczestników.

dodaj uczestników czatu Teams

Korzystasz z OneDrive na Android? Teraz możesz wysyłać wideo na telewizor dzięki integracji OneDrive z Google Cast.