Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Darmowa aktualizacja do Windows 11? Upgrade może otrzymać nawet Windows 7

Darmowa aktualizacja do Windows 11? Upgrade może otrzymać nawet Windows 7

Już 24 czerwca Microsoft oficjalnie przedstawi sporą zmianę w systemie operacyjnym Windows. Rzekomo ma zostać przedstawiona nowa wersja systemu operacyjnego – Windows 11 – która nie tylko poprawi jego wydajność, ale także wprowadzi spore zmiany w wyglądzie. Naturalnie pojawiły się pytania związane z ceną i możliwością aktualizacji istniejących systemów.

Kiedy zobaczymy nowy system Windows?

Jeszcze w tym tygodniu, w czwartek 24 czerwca, zobaczymy jak wygląda przyszłość systemu Windows. Microsoft ma zamiar ujawnić „nową generację Windows”, która najpierw miała być aktualizacją Windows 10 o kryptonimie Sun Valley. Teraz, zgodnie subtelnymi wskazówkami od giganta z Redmond i wyciekiem wczesnej kompilacji wiemy, że najnowszy system będzie nazywał się Windows 11.

Kompilacja, która wyciekła pozwoliła internautom pogrzebać w systemie i odkryć ukrywane przez Microsoft nowości. W najnowszym systemie możemy spodziewać się w pełni odświeżonego interfejsu Windows (wygląd ustawień, menu Start, folderów, itp.), lepszej optymalizacji na nowych podzespołach oraz nowego dźwięku uruchomienia systemu.

Czy aktualizacja do Windows 11 będzie darmowa?

Wraz z perspektywą nowej wersji, użytkownicy systemów Windows zastanawiają się, czy za dostęp do najnowszego systemu trzeba będzie zapłacić. Pamiętamy oczywiście, że przez pierwszy rok po premierze systemu Windows 10, każdy użytkownik Windows 7, 8 i 8.1 mógł za darmo zaktualizować swój komputer. Czy w przypadku Windows 11 Microsoft zaoferuje podobną możliwość?

Windows 10 funkcjonuje już na ponad 1,3 miliarda urządzeń na całym świecie. Niezależnie jak na to spojrzeć, jest to naprawdę imponująca liczba. Jednak według badań i sond, Windows 7 (pomimo nieoficjalnego wydłużenia terminu aktualizacji do Windows 10) wciąż okupuje prawie 25% komputerów z systemem Windows. Biorąc pod uwagę, że rynek wydaje się dość stabilny i kto miał zacząć używać Dziesiątki, jej używa, płatna aktualizacja do Windows 11 wydaje się być mało prawdopodobna.

Dodatkowo, na portalu XDA-Developers.com pojawił się artykuł analizujący kod Windows 11, pochodzący z wycieku. Wynika z niego, że wewnątrz „Jedenastki” znajdują się kody wspierające Windows 7 i 8.1. Windows 8 prawdopodobnie będzie wymagał aktualizacji do 8.1 przed przejściem na 11, tak jak podczas przejścia z 8 na 10.

Klucze produktu Windows 11
Źródło: XDA Developers

Jeśli Windows 11 ma być głównie odświeżeniem interfejsu i wprowadzeniem drobniejszych zmian usprawniających działanie systemu, Microsoft pewnie nie spodziewa się dużego entuzjazmu na płatną aktualizację systemu. Darmowe aktualizacje także zachwiały by konkurencję Microsoftu z Apple, który co roku oferuje użytkownikom swoich komputerów darmowe aktualizacje.

Gdzie kupić Windows?
Poznaj ofertę Windows 10 Home i Pro w home.pl.