Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Przytnij, obróć i popraw barwy zdjęć w OneDrive – nowa funkcja edytowania obrazów

Przytnij, obróć i popraw barwy zdjęć w OneDrive – nowa funkcja edytowania obrazów

OneDrive jest świetną usługą do przechowywania danych, dokumentów i obrazów w chmurze. Teraz, wewnątrz aplikacji OneDrive, będziesz mógł edytować zdjęcia, by stworzyć galerię idealnych zdjęć gotowych do udostępnienia rodzinie czy współpracownikom.

Edytowanie zdjęć wewnątrz aplikacji OneDrive

Podczas robienia zdjęć, bardzo często zdarza się przechylić aparat lub nie dopilnować idealnego ustawienia oświetlenia. Jeśli potrzebujesz wykadrować, obrócić, przyciąć do wybranego formatu lub poprawić barwy zdjęcia, teraz zrobisz to wszystko w aplikacji OneDrive.

Jest to pierwsza z wielu nadchodzących aktualizacji, która mają znacznie poprawić doświadczenie użytkownika w usłudze OneDrive. Wraz z nią, do aplikacji Android został dodany nowy sposób organizacji zdjęć, rozróżniający zdjęcia z aparatu, zrzuty ekranu, obrazy z mediów społecznościowych itp. Z początku funkcjonalność będzie dostępna w niebiznesowych pakietach Microsoft 365 Personal i Microsoft 365 Family (dawniej Office 365 Home), jednak w nadchodzących miesiącach zostanie dodana do Office dla przedsiębiorców i edukacji.

Zobacz, jak działają funkcje edytowania obrazów w OneDrive.

OneDrive – kadrowanie zdjęć

Chęć szybkiego uchwycenia momentu często nie pozwala na idealne wykadrowanie zdjęcia. W OneDrive możesz poprawić swoje zdjęcie, przycinając je do dowolnych rozmiarów lub wybierając jeden z przygotowanych formatów na media społecznościowe czy do użycia jako tapeta telefonu.

Przycinanie zdjęcia w OneDrive

Obrót i lustrzane odbicie zdjęć

Czujnik aparatu nie zaskoczył i zdjęcie krajobrazu jest obrócone? Może przechyliłeś aparat przed zrobieniem zdjęcia i jest przekrzywione? W OneDrive możesz bez problemu obrócić zdjęcie, by wyprostować linię horyzontu lub obrócić je o 90 stopni, by zmienić je z np. z poziomego obrazu na pionowy.

Obracanie zdjęcia w OneDrive

Dostosuj jasność i kolory zdjęć w OneDrive

Postęp technologiczny aparatów zaszedł naprawdę daleko, jednak wciąż zdarza się zrobić zdjęcie, któremu czegoś brakuje. Jeśli Twoje zdjęcie potrzebuje odrobinę więcej koloru, jasności lub kontrastu, w edytorze OneDrive znajdziesz zestaw narzędzi do obróbki zdjęć.

Dostosowanie barw zdjęć OneDrive

Wprowadzając jakiekolwiek zmiany w edytorze OneDrive, usługa da Tobie możliwość zapisania przerobionego zdjęcia jako kopii lub nadpisania zdjęcia w chmurze. Jeśli przez przypadek nadpiszesz zdjęcie, masz możliwość przywrócenia go, korzystając z historii wersji pliku.

OneDrive niedawno dodał także funkcję wspierającą Google Cast na telewizorach i urządzeniach Chromecast.