Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kiedy konferencja E3 Xbox? Wspólna prezentacja Microsoft z Bethesdą

Kiedy konferencja E3 Xbox? Wspólna prezentacja Microsoft z Bethesdą

Microsoft ogłosił kiedy możemy obejrzeć konferencje E3, podczas której zostaną przedstawione najnowsze gry Microsoft Studios, w tym Bethesdy. Sprawdź, kiedy obejrzeć konferencję Xbox z targów E3.

Kiedy i co będzie na konferencji Xbox podczas E3?

Mimo, że firmy jak Sony i EA wycofały się z oficjalnego uczestniczenia w targach E3 (Electronic Entertainment Expo), czerwiec oznacza rozpoczęcie sezonu na konferencje prasowe i wydarzenia największych producentów gier komputerowych. Jednym z liderów E3 jest Microsoft, który na konferencjach E3 zawsze przedstawia nowinki związane z grami Microsoft Studios i konsolami Xbox. Kiedy planowane jest wydarzenie Xbox na E3 w tym roku?

Microsoft ogłosił, że tegoroczna konferencja będzie prowadzona wspólnie z Bethesdą, która została wcielona w kadrę giganta z Redmond po zakupie ZeniMax w marcu. Konferencja Xbox & Bethseda Games Showcase odbędzie się w niedzielę 13 czerwca o godzinie 19:00.

Konferencja zaplanowana jest na 90 minut, podczas których Microsoft przedstawi „wszystko co chcecie wiedzieć o epickim zestawie gier wywodzącym się z partnerstwa [Microsoft z Bethesdą], niesamowitych grach zmierzających na Xbox w te święta, nadchodzących zmianach w Xbox Game Pass i wiele więcej.” Konferencja będzie transmitowana na kanałach Twitch i YouTube.

Gdzie kupić Xbox Game Pass?
Skorzystaj z oferty kodów Game Pass w home.pl

Czego możemy się spodziewać na konferencji Xboxa?

Microsoft nie ogłosił oficjalnej listy gier ani agendy konferencji na E3, lecz możemy domyślać się i zgadywać, jakie gry pojawią się podczas transmisji. Bez wątpliwości jednym z największych tytułów będzie Halo: Infinite. Po zeszłorocznej prezentacji rozgrywki, fani narzekali na niską jakość graficzną gry, przez co 343 Industries i Microsoft zdecydowali się przesunąć premierę o rok. Od tamtego momentu nie otrzymaliśmy nowych nagrań gameplayu, lecz 343i w postach blogowych powoli odkrywało zdjęcia świata oraz modeli broni i zbroi, którą dzierżyć będą Spartanie.

Nowa zbroja Halo Infinite

Kolejnym tytułem, który bardzo prawdopodobnie zobaczymy na konferencji Xbox & Bethesda to nowa gra z serii Forza. Zagwozdką jest jednak która wersja Forzy, Motorsport, czy Horizon, otrzyma nową cześć. Obie wersje wychodziły na rynek co dwa lata, przeplatając się nawzajem. Motorsport ominął premierę w 2019, a Horizon w 2020. Podczas zeszłorocznej prezentacji Xbox, przedstawione zostało demo techniczne nowego tytułu Forzy, jednak wciąż nie wiemy dokładnie która część wyjdzie następna. Być może, Microsoft skonsoliduje Forze w jeden tytuł z wyścigami na torach i z otwartym światem?

Gry EA Play w Xbox Game Pass Ultimate i na PC.

Jakie gry ZeniMax zobaczymy na E3? Podobnie jak w przypadku gier Microsoft Studios, nie mamy oficjalnych informacji na temat gier Bethesdy, które pojawią się na prezentacji. Wiemy jednak, że Bethesda i inne studia pracują nad nowymi częściami swoich serii oraz nad kompletnie nowymi projektami. Jest duża szansa, że podczas transmisji zobaczymy nowości ze Starfield, Wolfenstein III oraz jeszcze nienazwanej gry na bazie Indiany Jones. Oczywiście największą grą Bethesdy, na którą czekają praktycznie wszyscy fani RPG, jest The Elder Scrolls VI.

Choć trochę trudno w to uwierzyć, od premiery TES V: Skyrim minęło już prawie 10 lat. Od dekady z niecierpliwością czekamy na chociaż mały kąsek informacji, mając jedynie zwiastun by zaspokoić naszą ciekawość wobec nowej części Elder Scrolls. Miejmy nadzieję, że Bethesda obdaruje nas nowym zwiastunem (lub lepiej gameplayem) z nowej części TES.

Czy zobaczymy gry Electronic Arts na konferencji Xbox? Co prawda EA ma zaplanowaną własną konferencję EA Play Live w lipcu, lecz bliska współpraca EA z Microsoft w ramach integracji Xbox Game Pass z subskrypcją EA Play może sugerować, że na konferencji Xbox pojawi się jakaś gra EA. Cztery dni przed konferencją, 9 czerwca, ma pojawić się zwiastun nowej części Battlefield, a Xbox może chcieć wykorzystać najnowszą strzelankę do zaprezentowania mocy konsoli Xbox Series X. Miłą niespodzianką byłoby przedstawienie nowej części Skate, która była dostępna tylko na konsole.