Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kiedy prezentacja EA Play Live 2021? Znamy datę wydarzenia gamingowego EA w tym roku

Kiedy prezentacja EA Play Live 2021? Znamy datę wydarzenia gamingowego EA w tym roku

Największe firmy gamingowe korzystają z sezonu letniego by zapowiedzieć swoje gry i ujawnić projekty, nad którymi pracują. Electronic Arts właśnie ogłosiło kiedy będziemy mogli obejrzeć ich prezetnację EA Play Live.

EA Play Live w tym roku odbędzie się w lipcu

Sezon letni to od wielu lat czas na największe ogłoszenia i wydarzenia w branży gamingowej. Co roku, wszyscy najwięksi producenci gier zjeżdżali się na czerwcowe targi E3 (Electronic Entertainment Expo) by przedstawić swoje najnowsze projekty. Kilka lat temu jednak firmy zaczęły organizować swoje własne prezentacje, m.in. Sony, EA i Nintendo, które mimo nie bycia oficjalnie częścią targów E3, odbywały się przed lub po nich.

Graj w najlepsze gry EA dzięki EA Play w Game Pass na PC i Xbox.

EA ogłosiło wczoraj, że tegoroczna prezentacja EA Play Live odbędzie się w 22 lipca, czyli miesiąc po E3. Jest to ciekawa decyzja, możliwie spowodowana dużym nasyceniem rynku. Po roku opóźnień produkcji gier i problemami z dostępnością nowych konsol, każda firma – Sony, Xbox, EA, Ubisoft, Nintendo, itd. – z pewnością będzie miała całą masę ogłoszeń i prezentowanych tytułów. Przesunięcie prezentacji o miesiąc, daje EA większy rozgłos, ponieważ ich prezentacja nie będzie przytłoczona innymi wydarzeniami w branży.

Co będzie na prezentacji EA Play Live 2021?

Na chwilę obecną nie posiadamy oficjalnego zestawienia gier, które EA planuje zaprezentować podczas EA Play Live. Można jednak domyślać się i wnioskować z różnych postronnych informacji, czego możemy spodziewać się na wydarzeniu EA.

Wiemy, że EA pracuje nad nową, czwartą odsłoną serii Dragon Age, więc prawdopodobnie otrzymamy garść oficjalnych informacji lub pełny zwiastun RPG od BioWare. EA posiada także kilka gier z serii StarWars, jak Battlefront i Jedi: Fallen Order, które wręcz domagają się kolejnej części. Visceral (twórcy Dead Space) pracowali nad kompletnie nową grą w świecie Gwiezdnych Wojen, lecz EA zamknęło studio, przenosząc pracę do innych deweloperów pod nadzorem EA Vancouver, więc możliwe, że w tym roku ogłoszą, czym jest ten sekretny projekt.

Abonament EA Play dostępny jest w subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Czy w tym roku będzie nowy Need for Speed? Fani wyścigowej serii będą rozczarowani, ponieważ Criterion Games, studio odpowiedzialne za NFS, zostało przeniesione do pomocy przy ukończeniu Battlefield 6. Nie wszystko jednak jest stracone, ponieważ w lutym tego roku, Electronic Arts zakupiło firmę Codemasters, do którego należą serie F1, Dirt oraz Grid. Możliwe, że podczas EA Play zostaną ogłoszone pierwsze owoce nowej współpracy.

A co z Battlefield 6? Oficjalne konto Battlefield na Twitterze potwierdziło, że nowego Battlefielda ujrzymy wcześniej, mianowicie już w czerwcu. Zdenerwowało to sporo fanów, którzy na podstawie wycieków o Battlefield 6, spodziewali się szybszej prezentacji nowego „BFa”. Więcej nie wiemy, ale można zgadywać, że nowy BF posłuży jednej z konsol, PlayStation lub Xbox, naprężyć muskuły i pokazać, jak ich sprzęt daje radę z next-genową strzelanką. Oczywiste jest jednak, że Battlefielda na pewno nie zabraknie podczas EA Play Live w lipcu, ponieważ jest to najbardziej oczekiwana gra ze stajni EA w tym roku.

Prawdopodobnie usłyszymy też nowości związane z aplikacją EA Desktop na PC, abonamentem EA Play oraz jego integracją z usługą Xbox Game Pass.

Among Us będzie na PlayStation 4 i 5! Sprawdź, co ogłosili twórcy, Innersloth.