Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wyciek informacji o Battlefield 6: battle royale i zwiastun w tym tygodniu?

Wyciek informacji o Battlefield 6: battle royale i zwiastun w tym tygodniu?

Battlefield 6 lub Battlefield (2021) to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. W sieci nie przestają krążyć plotki o tym jak będzie wyglądać nowa strzelanka od EA i DICE. Na portalu Reddit pojawił się (i zniknął) duży wpis zawierający „wyciek” informacji o nowej części Battlefielda.

Battlefield 2021 najbardziej wyczekiwaną grą w serii?

Battlefield to wielbiona przez wielu graczy seria, która zawsze była bardziej otwartą i sandboxową grą, w porównaniu do Call of Duty. Battlefield 3 i 4 to według wielu szczyt serii, która później powróciła do swoich historycznych korzeni, idąc nawet krok dalej, odwiedzając czasy pierwszej wojny światowej. Battlefield I (mimo znacznie zmienionych mechanik rozgrywki) był powiewem świeżości, jednak część z rzymską piątką nie zdobyła serc graczy.

Pomijając nienajlepszy start, gra nie mogła znaleźć odpowiedniego miejsca, wprowadzając i później wycofując kontrowersyjne łatki, które bardzo zmieniały balans broni. Fani rozczarowani także byli brakiem map z wschodniego frontu czy ikonicznych dla II wojny światowej broni. Po dość burzliwej premierze V-tki, EA zdecydowało się przedłużyć cykl produkcyjny nowego Battlefielda o rok, dając DICE 3 lata na produkcję nowej gry (wcześniej Battlefieldy wychodziły co ok. dwa lata). Oznacza to, że nowy Battlefield wyjdzie już w tym roku, czego nie mogą doczekać się wszyscy fani serii.

Graj w nowe i klasyczne produkcje EA w Game Pass na PC i konsole Xbox.

Jedynymi oficjalnymi informacjami, jakie dotychczas otrzymaliśmy w temacie nowej gry Battlefield są informacje o studiach deweloperskich pracujących nad grą. Poza DICE ze Szwecji, do prac dołączyło DICE Los Angeles oraz Criterion, znany z serii Burnout, który także w mniejszym stopniu pomagał przy poprzednich grach. 15 kwietnia na blogu EA ukazał się post, w którym dyrektor DICE, Oskar Gabrielson, ogłosił dołączenie do zespołu studia EA Gothenburg oraz w bardzo tajemniczy sposób zapowiedział czego możemy się spodziewać w nowej odsłonie Battlefield. „Powrót wojny totalnej” ma wiązać się z wcześniej niespotykaną, epicką skalą gry, z większą liczbą graczy i zniszczeniami zmieniającymi rozgrywkę. Dyrektor DICE na koniec stwierdził, że grę ujawnią „wkrótce™ ?”.

AKTUALIZACJA: Już wiemy, co to znaczy „wkrótce”. Oficjalne konto Battlefield na Twitterze poinformowało, że nowego Battlefielda zobaczymy już w czerwcu.

Studia pracujące nad Battlefield 2021

Nowy wyciek o Battlefield 6 zapowiada zwiastun w tym tygodniu?

„Wkrótce” jest mało precyzyjnym stwierdzeniem, lecz może okazać się, że ujawnienie gry odbędzie się szybciej niż może się wydawać. W dzisiejszych czasach trudno uniknąć wycieków informacji i anonimowych plotek krążących w sieci. 26 kwietnia, na Reddicie pojawił się post „Battlefield 2021 Niepotwierdzony Wyciek”, zawierający bardzo konkretne informacje o nowej części serii Battlefield.

Najlepsze produkcje EA, w tym Battlefield i Star Wars w Xbox Game Pass.

Post wraz z kontem użytkownika zostały dość szybko usunięte, co jest dość interesujące, ponieważ wiele innych „wycieków” o BF6 wciąż dostępnych jest w sieci. Możliwe, że EA „ścigają” autora postu potwierdziło jego autentyczność, możliwe też, że autor specjalnie go usunął, by wzbudzić większe zainteresowanie.

Głównymi punktami zawartymi w poście były:

Zwiastun Battlefield w ostatnim tygodniu kwietnia 2021?

Autor postu na Reddicie stwierdził, że w tym tygodniu ma pojawić się pierwszy „teaser”. Nie wiemy co w nim ma się znaleźć, lecz jeśli DICE chce ujawnić „wkrótce™”, ten tydzień byłby dobrym momentem. EA na 11 maja zaplanowała rozmowę z inwestorami, podczas której mogliby pochwalić się entuzjazmem fanów (i potencjalnym wzrostem na giełdzie) spowodowanym nowym zwiastunem.

Jeśli zwiastun pojawi się w tym tygodniu, możemy spodziewać się, że właściwy „trailer” ukaże się zaraz po nim, zazwyczaj DICE daje fanom 2-3 tygodnie na wygenerowanie hype-u. Następną okazją do przedstawiania będzie EA Play Live w okolicach targów E3 w czerwcu.

[Aktualizacja 28.04]: analityk biznesowy Roberto Sorrano na swoim Twitterze zamieścił informację: „Fani Battlefield, oznaczcie swój kalendarz. 30 kwietnia ogłoszenie ujawnienia, 7 maja zwiastun ujawniający Battlefield.” Informacje nie są w żaden sposób potwierdzone, lecz pokrywają się z opisywanym wyciekiem.

Fabuła Battlefield 6 / 2021

Osoba odpowiedzialna za wyciek twierdzi, że fabuła nowego Battlefielda dzieje się w latach 2030-tych podczas globalnego konfliktu. Świat został zniszczony przez technologię zmieniającą pogodę oraz „drugą zimną wojnę” między USA i Rosją. W grze wcielimy się w żołnierzy z kilku zniszczonych wojną państw, które będą podstawą map w multiplayerze.

Mapy w multiplayerze Battlefield 6

Tutaj poczujemy największą zmianę w porównaniu z poprzednimi częściami Battlefield. Zapowiadana „epicka skala” ma objawić się 13 mapami, zaprojektowanymi pod 128 graczy w trybie Podboju. Sam podbój został lekko zmodyfikowany, dodając w czasie rozgrywki „zadania poboczne”, które gracze mogą wykonywać by uzyskać przewagę nad drużyną wroga.

Przykładowo, żołnierze mają mieć możliwość wysadzenia flagi wroga, która tymczasowo zablokuje możliwość odradzania się w danym obszarze lub uruchomienia narzędzia, które wyświetli na mapie wrogów znajdujących się w określonym obszarze.

Szkic mapy Battlefield 6

Szkic tej mapy stworzył Tom Henderson, który wcześniej dzielił się innymi wyciekami. Zobrazowana mapa ma mieć wzgórze (po prawej stronie obrazu), morze (po lewej) i półwysep z platformą startową dla rakiet na samym końcu. W tle ma być widoczny zbliżający się sztorm, który po dotarciu do mapy, ma zmienić środowisko i rozgrywkę.

Rozgrywka i odradzanie

W nowym Battlefieldzie ma zostać wycofana możliwość odradzania się bezpośrednio w pojeździe – by wejść do czołgu czy helikoptera, trzeba do niego podejść. Gracze w pojazdach będą „automatycznie przełączeni na klasę wybranego pojazdu”, co może oznaczać, że po np. katapultowaniu się z samolotu, nie będziemy mieli swojego karabinu czy wyrzutni rakiet.

Wycofano także wprowadzony w Battlefield V system drużynowego reanimowania – w nowej części tą możliwość ma ponownie mieć tylko medyk. Ma także powrócić widok odradzania się na swoim zespole z Battlefield 4, jednocześnie wycofując kamerę 3-os. z Battlefield V.

Klasy i broń w Battlefield 6

Battlefield 6 ma wciąż posiadać znane i uwielbione klasy żołnierza: szturmowiec, technik, wsparcie oraz zwiadowca. Nowością mają być „podklasy”, które będą dyktować z jakiej broni czy gadżetów można korzystać. Pozostając przy broni – ze względu na bliską przyszłość konfliktu gry, w arsenale graczy ma znaleźć się broń współczesna, futurystyczna oraz historyczna (z okresu zimnej wojny). Na mapie także mają znajdować się potężne gadżety i specjalna broń, którą może podnieść każdy gracz.

Czy Battlefield 6 będzie miał tryb Battle Royale?

Batle Royale to od kilku lat najbardziej rozchwytywany tryb rozgrywki, który przypadł do gustu nie tylko graczom, ale także producentom gier. Każda rozgrywka jest pełna emocji, czasami doprowadzając do szału, czasami do euforii. Producentom ten tryb się podoba, ponieważ świetnie sprawdza się w kwestii finansowej – darmowe gry wciągają graczy i zachęcają do wydania paru groszy na kamuflaż do broni czy postaci. Z tego względu, możemy spodziewać się, że EA zachęcało DICE do wprowadzenia „igrzysk śmierci” do nowego Battlefielda.

Informacje zawarte w wycieku wskazują, że jest to bardzo możliwe. W już usuniętym poście zawarta była informacja, że Battlefield (2021) otrzyma tryb battle royale w marcu 2022 roku, czyli nie całe pół roku po premierze. DICE już raz próbowało wprowadzić „BR” do swojej gry trybem Burza Ognia (Firestorm) w Battlefieldzie V. Niestety, przez brak wsparcia ten tryb po prostu padł. Możliwe, że już wtedy DICE koncentrowało się na nowej części Battlefield, a po słabym starcie BFV uznali, że nie opłaca się dalej rozwijać tego trybu.

W sieci krążą także plotki, że nowy Battlefield w dniu premiery trafi do usługi EA Play, która niedawno dodała gry EA do Xbox Game Pass.