Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Edytuj Prezentacje Google bezpośrednio w czacie Google Chat

Edytuj Prezentacje Google bezpośrednio w czacie Google Chat

Google rozwija funkcjonalność czatu w swoim pakiecie chmurowych narzędzi dla firm. Komunikator Google Chat otrzymuje możliwość wspólnego edytowania prezentacji Slides wewnątrz okna rozmowy. Zobacz jak otworzyć Prezentacje w oknie czatu Google.

Jak edytować Prezentacje w Czacie Google

Google Workspace zawiera w sobie wiele aplikacji, które służą do tworzenia dokumentów oraz komunikacji ze współpracownikami. Właśnie została dodana nowa funkcja, która zapowiedziana była na majowej konferencji Google I/O 2021. Teraz, korzystając z komunikatora Google Chat, możesz nie tylko udostępniać prezentacje ale także edytować je w oknie rozmowy.

Jak skorzystać z nowej funkcjonalności rozmów Google? By udostępnić dokument aplikacji Prezentacje, wklej link w oknie czatu. W konwersacji pojawi się wklejony link oraz okienko z podglądem pierwszego slajdu.

Podgląd Prezentacji Slides w Chat Google

Kliknięcie bezpośrednio w link otworzy na nowej karcie aplikację Prezentacje. By skorzystać z nowej funkcji, uczestnik rozmowy musi kliknąć podgląd prezentacji w czacie. Pojawi się panel ze slajdami prezentacji oraz belką narzędzi do edytowania.

Edytuj prezentacje w Chacie Google

Nowa funkcja ma na celu zwiększenie komfortu i przyspieszenie współpracy wśród członków zespołów i organizacji. Powinna ona trafić do wszystkich organizacji wraz z końcem lipca/początkiem sierpnia. Administratorzy nie muszą nic włączać ani zmieniać ustawień organizacji – nowa funkcja zostaje dodana jako nowa, rdzenna funkcja Google Chat.

Skorzystaj z narzędzi Google Workspace
i współpracuj z całym zespołem w przeglądarce.