Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Windows 11 z błędem w systemowym antywirusie – jak go naprawić?

Windows 11 z błędem w systemowym antywirusie – jak go naprawić?

Windows 11 choć cały czas jest w fazie beta testów, od czerwca jest także dostępny do testowania w programie Windows Insider. W następcy Windows 10 pojawił się problem dotyczący aplikacji ochrony antywirusowej dołączanej wraz z systemem operacyjnym od Microsoft. Choć błąd może wyglądać groźnie, to jednak istnieje prosty sposób na jego naprawę.

Windows 11 – nowy błąd w kompilacji 22000.160 i starszych

Pojawianie się co chwilę nowych błędów nie powinno dziwić. Windows 11 wciąż jest dostępny w ograniczonym zakresie, a w kolejnych wydaniach co jakiś czas pojawiają się nowe błędy wyłapywane podczas publicznych testów przeprowadzanych przez użytkowników Windows Insider.

Najnowszy problem w Windows 11 dotyczy aplikacji do zarządzania bezpieczeństwem. Został wykryty w ostatniej kompilacji 22000.160. Pojawia się również w starszych wersjach.

Nowy błąd powoduje, że aplikacja do zarządzania bezpieczeństwem, w trakcie uruchamiania pokazuje błąd z komunikatem przedstawiony poniżej. Jak go naprawić?

Komunikat z nowym błędem aplikacji bezpieczeństwa Defender w Windows 11
Komunikat z nowym błędem aplikacji bezpieczeństwa Defender w Windows 11

Jak naprawić błąd Windows Defender w Windows 11?

Naprawa opisanego błędu w Windows 11 jest bardzo prosta. Aby to zrobić, otwórz PowerShell jako administrator. Następnie wpisz polecenie: Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage.

Sprawdź także: