Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Spotify rozpoczyna współpracę z Netflixem! Posłuchaj muzyki z ulubionych seriali.

Spotify rozpoczyna współpracę z Netflixem! Posłuchaj muzyki z ulubionych seriali.

Giganci streamingów rozpoczynają współpracę, dzięki czemu będzie łatwiej słuchać muzyki z ulubionych seriali. W ramach współpracy otrzymamy także nowe treści, np. podcasty, oparte na tematyce produkcji Netflixa.

Netflix i Spotify rozpoczynają współpracę

To już pewne! Darmowi użytkownicy oraz posiadacze Spotify Premium mają dostęp do Netflix Hub – centrum treści związanych z produkcjami serwisu Netflix. Wyszukując „Netflix” w Spotify, wyświetlimy oficjalne ścieżki dźwiękowe, playlisty i ekskluzywne podcasty omawiające seriale i filmy dostępne w serwisie streamingowym. Jest jednak mały haczyk. Playlisty, produkcje i oryginalne ścieżki są ogólnie dostępne w Spotify, lecz nowy Netflix Hub będzie na razie dostępny tylko w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii oraz Indiach.

Kup Spotify Premium i ciesz się muzyką bez reklam.

W Netflix Hub będzie można między innymi odsłuchać utworów z hitów jak Dom z papieru czy Brigertonowie oraz oryginalnych ścieżek dźwiękowych z np. Squid Game i niedawno wypuszczonego na świat Cowboy Bebop. Twórcy wielu produkcji także zostali zaangażowani w stworzenie treści w postaci audycji Netflix is A Daily Joke, Now Listen i The Crown: The Official Podcast.

Netflix Hub w Spotify
Netfix Hub w Spotify

Aby hucznie rozpocząć działanie nowej funkcji, Spotify udostępnił dodatkowe treści do albumu z nowego westernu Netflixa, Zemsta rewolwerowca. Fani filmu w Netflix Hub obejrzą nagrania zza kulis tworzenia ścieżki dźwiękowej nad którą pracowali Jay-Z Kid Cudi, Koffee i Lauryn Hill. W związku z drugą częścią ostatniego sezonu Domu z papieru, do playlist dodane zostają utwory z nowych odcinków serialu. Najbardziej oddani fani mogą także wypełnić quiz, dzięki któremu dowiedzą się, którą postacią są i jaki utwór towarzyszyłby w ich przygodach.

Podaruj Spotify Premium w prezencie – skorzystaj z kodu podarunkowego.

TAGI: / / / / /