Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak grać w Minecrafta za darmo? Jest na to prosty sposób

Jak grać w Minecrafta za darmo? Jest na to prosty sposób

Minecraft jest z nami od lat, a jego popularność pobiła wiele rekordów. Aby cieszyć się kooperacją ze znajomymi lub uprawiać indywidualny survival, gracze do tej pory musieli kupić grę na komputer lub jedną z popularnych konsol. Od teraz jednak możesz również skorzystać z ciekawej okazji i pograć w Minecrafta za darmo!

Darmowy Minecraft – czym jest Minecraft Classic?

To, że Minecraft Java&Bedrock Edition jest grą płatną, nikogo właściwie nie dziwi. I taki stan rzeczy pozostaje bez zmian – za pełnoprawną, aktualną wersję gry nadal należy zapłacić.

Jeśli jednak do tej pory nie jesteś szczęśliwym posiadaczem tego kultowego tytułu, możesz grać w Minecrafta za darmo, nawet bez instalacji. Wystarczy, że masz komputer z dostępem do internetu i przeglądarkę. Dla takich użytkowników powstał właśnie Minecraft Classic, czyli klasyczna odsłona tego tytułu, która oferuje nadspodziewanie dużo opcji.

Dwie wersje połączone w jedną grę. Minecraft Bedrock i Java Edition w jednym pakiecie.

Jak grać w Minecrafta za darmo?

Minecraft bez opłat, czyli Minecraft Classic przypadnie do gustu tym, którzy są aktualnie poza domem lub posiadają naprawdę stary komputer. Wystarczy Ci bowiem jedynie dostęp do sieci i przeglądarka. Aby rozpocząć grę, przejdź na stronę https://classic.minecraft.net/, wpisz swój nick i gotowe!

Minecraft za darmo w przeglądarce.
Twoje postępy w Minecraft Classic są zapisywane po zamknięciu strony lub wyłączeniu komputera.

Gra działa bardzo płynnie, a dla osób, które pamiętają pierwsze lata z Minecraftem, z pewnością będzie to miła podróż do przeszłości. Na dzień publikacji tego artykułu, gra działa w wersji 0.0.23a_01.

Sprawdź porównanie: Minecraft czy Roblox?

Co oferuje bezpłatny Minecraft online?

Skoro mowa o Minecraftcie Classic, wiadomo, że mamy do czynienia z podstawową wersją. Oczywiście trudno tu poszukiwać wszystkich opcji i rozwiązań, które są dostępne w „pełnej” grze, ale nie oznacza to, że nie można się przy niej dobrze bawić. Przykładowo na chwilę obecną gracz ma do dyspozycji 32 podstawowe bloki, ale przecież gracze już nie raz pokazali, że kreatywność w świecie Minecrafta nie zna granic.

Sterowanie postacią wygląda tak samo, jak w standardowym Minecraftcie:

  • WSAD – poruszanie się
  • Spacja – skok
  • Enter – zapis lokacji
  • R – wczytywanie zapisanej lokacji
  • B – wybieranie bloku
  • T – czat
  • Esc – menu gry

Który Minecraft jest lepszy – darmowy czy płatny?

Jeśli do tej nie miałeś/aś do czynienia z Minecraftem, z pewnością warto pograć trochę w wersję Classic i poczuć ten klimat. Gdy Ci się spodoba i zechcesz czerpać więcej wrażeń z gry, z czystym sumieniem przesiądź się na Minecraft Java&Bedrock Edition. Jest to odsłona o wiele bogatsza w narzędzia do budowania światów i tworzenia rozgrywki na własnych zasadach.

Zaprawieni w boju gracze, którzy w Minecrafta grają od lat, też mogą przejrzeć możliwości bezpłatnej wersji i zobaczyć, „jak to kiedyś było”. Ci, którzy pamiętają czasy bezpośrednio po premierze, z pewnością odczują nutkę nostalgii.