Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Przypnij wiadomość w Microsoft Teams i zwiększ widoczność informacji

Przypnij wiadomość w Microsoft Teams i zwiększ widoczność informacji

Microsoft nie spowalnia z aktualizacjami komunikatora biznesowych pakietów Office 365. Teams wkrótce otrzyma nową funkcję, która pozwoli uczestnikom czatu przypinać wiadomości. Sprawdź, jak będzie wyglądać przypinanie wiadomości oraz kiedy będzie dostępne w komunikatorze Microsoft Teams.

Kiedy będzie można przypinać wiadomości w Teams?

Microsoft co chwilę zapowiada nowe funkcje, lecz prace nad nimi często się przedłużają, a daty ich premiery zostają przesunięte. Często związane jest to z wcześniej nieznanymi wyzwaniami technicznymi lub problemami związanymi z pracą zdalną. Tak właśnie stało się z funkcją przypinania wiadomości w czatach Teams. Została ona zapowiedziana w zeszłym roku, lecz nie otrzymała konkretnej daty premiery. Użytkownicy spodziewali się, że zostanie dodana do aplikacji Microsoft 365 przed końcem roku. Dopiero teraz, (dzięki aktualizacji roadmapy Microsoft) wiemy, że długo wyczekiwania funkcja trafi do Teams na systemach Windows i macOS w lutym 2022 roku.

W międzyczasie Teams otrzymał m.in. nowe opcje rozmawiania z osobami spoza organizacji.

Microsoft Teams – jak przypiąć wiadomość w czacie?

Dotychczas jedynym sposobem na zachowanie ważnych wiadomości w czacie, było zapisanie ich, wchodząc w opcje wiadomości. Jest to dobre rozwiązanie jeśli prowadzimy małą liczbę rozmów i pamiętamy, w której z nich znajduje się zapisana wiadomość. Zapisane wiadomości widoczne są po kliknięciu w swój profil i wybraniu opcji Zapisane.

Jak zapisać wiadomość w Teams?

Jednak by zapisać wiadomość w taki sposób, żeby widział ją każdy członek czatu, Teams wprowadza możliwość przypinania wiadomości w czacie (pinned message). Nie wiemy jeszcze czy będzie można przypinać kilka wiadomości, jak taka wiadomość będzie wyglądać w czacie, ani czy każdy uczestnik będzie mógł przypinać wiadomości. Funkcja ta pewnie będzie dostępna w opcjach, podobnie jak zapisywanie wiadomości.

Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery przypinania wiadomości w komunikatorze aplikacji Office 365 dla firm. Kiedy funkcja zostanie dodana do Teams lub pojawi się więcej informacji, artykuł zostanie zaktualizowany.