Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kiedy premiera Windows 12? Microsoft zapowiedział nowy system

Kiedy premiera Windows 12? Microsoft zapowiedział nowy system

Jeszcze rok nie minął od premiery najnowszego Windowsa 11, a Microsoft już szykuje się do wypuszczenia następnego systemu operacyjnego. Kiedy możemy spodziewać się Windowsa 12?

Co wiemy o „Windows 12”?

Wygląda na to, że Microsoft wprowadza znaczące zmiany w swoim systemie, które będą polegały na udostępnianiu kolejnych odsłon Windowsa co trzy lata (z mniejszymi, regularnymi aktualizacjami pomiędzy nimi). Informacje o takim harmonogramie można znaleźć we wpisie, opublikowanym przez pracownika Windows Central.

Czy jednak powinniśmy spodziewać się „dwunastki” w nazwie przyszłego systemu? Niekoniecznie. Zapowiedziany najnowszy Windows jest jeszcze we wczesnym etapie rozwoju i, zgodnie ze wspomnianym wyżej artykułem na Windows Central, aktualnie nosi roboczą nazwę „Next Valley”.

Kiedy Windows 12?
Póki co najnowszym systemem Microsoftu jest Windows 11, który regularnie otrzymuje aktualizacje.

Kiedy premiera Windows 12?

Jeśli plan wypuszczania nowego systemu operacyjnego co trzy lata zostanie zrealizowany, to następnego systemu po Windowsie 11 możemy spodziewać się już w 2024 roku. Nie jest to bardzo odległa data, dlatego już teraz warto śledzić wiadomości na ten temat.

Co z Windowsem 11?

Microsoft chce wdrożyć model, który zakłada wprowadzanie regularnych, małych aktualizacji w ciągu całego roku. Jest to odpowiedź na duże, coroczne i niewygodne aktualizacje, na które wielu użytkowników czekało z niecierpliwością.

Taki system zacznie działać dopiero w 2023, więc oczywiście jeszcze w tym roku dostaniemy aktualizację Windowsa 11 – 22H2 (Sun Valley 2).

Czytaj więcej: