Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Żegnaj Office, witaj Microsoft 365. Nadchodzą duże zmiany w aplikacji mobilnej

Żegnaj Office, witaj Microsoft 365. Nadchodzą duże zmiany w aplikacji mobilnej

Microsoft 365 od lat funkcjonuje na urządzeniach wielu użytkowników, zwłaszcza biznesowych. Część z nas korzysta z pakietu Office od małego, przez co edycję plików w Wordzie czy Excelu uznaje za oczywistość. Sukcesywne „wypieranie” popularnych Officów przez licencje Microsoft 365 wchodzi na kolejny poziom — producent zmienia nazwę mobilnej aplikacji Office na Microsoft 365.

Kiedy ujrzymy nową nazwę i logo aplikacji Office?

Microsoft informuje, że zmiana nazwy i logo aplikacji rozpocznie się od listopada 2022 roku i będzie trwać do stycznia 2023. Jak podaje na dedykowanej stronie: „Zmiany będą dotyczyć każdego, kto używa aplikacji Office w pracy, szkole i prywatnie.”

Nowa nazwa i nowe logo aplikacji Office. Zmienia się w Microsoft 365.
Nowe logo aplikacji Office (Microsoft 365) w Windows i wersji mobilnej.

Producent informuje, że użytkownicy nie będą musieli wykonywać żadnych działań po swojej stronie. Zmiany nie wpłyną również na posiadane pakiety Office (Microsoft 365), ani na dane, które w tych usługach przetwarzamy.

Microsoft tak opisuje nadchodzące zmiany:

W ciągu ostatnich kilku lat platforma Microsoft 365 przekształciła się w nasz flagowy pakiet biurowy, dlatego tworzymy środowisko, które pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości platformy Microsoft 365. W nadchodzących miesiącach witryna Office.com, aplikacja mobilna Office i pakiet Office dla systemu Windows, staną się aplikacją Microsoft 365 z nową ikoną, nowym wyglądem i jeszcze większą liczbą funkcji.

Czym Microsoft 365 nie jest?

Dlaczego Microsoftowi tak bardzo zależy, by nazewnictwo „Office” przeszło do historii, a określenie „Microsoft 365” naturalnie funkcjonowało w obiegu?

Tak naprawdę to „Office” już dawno przestał być tym, za co jeszcze wielu z nas go uważa — „Wordem, Excelem, PowerPointem… Outlookiem. Czymś jeszcze?”

Owszem, Microsoft 365 nadal posiada popularne programy do tworzenia dokumentów, arkuszy i prezentacji. Jednak producent od lat skupia się na innych aspektach, które firmom pozwalają rosnąć, zwiększać efektywność pracy i komunikacji, a użytkownikom domowym zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas korzystania z pakietu.

Komunikat o zmianie nazwy i logo aplikacji Office na Microsoft 365 w Windows.
Użytkownicy już mogą obserwować komunikaty o nadchodzącej zmianie — tutaj wersja na Windows.
Komunikat o zmianie nazwy i logo aplikacji Office na Microsoft 365 - smartfon.
Zapowiedź zmian w wersji mobilnej.

Microsoft 365 podstawą pracy zdalnej i zespołowej

Rewolucją okazała się chmura, która właściwie zniosła wszelkie bariery w pracy i komunikacji. Oto przykłady:

  • OneDrive/SharePoint — wirtualna przestrzeń do przechowywania i udostępniania plików (od 1 TB w górę),
  • Microsoft Teams — czaty, wideorozmowy z zespołem i znajomymi,
  • Poczta Exchange — serwery pocztowe od Microsoft,
  • Microsoft Defender — ochrona antywirusowa urządzeń i kont,
  • Forms — tworzenie formularzy, ankiet,
  • Microsoft Designer — nowy program do profesjonalnej obróbki graficznej.

Co z naszym ulubionym Wordem czy Excelem? One też zostały objęte chmurową rewolucją. Dzięki Microsoft 365 użyjemy ich na dowolnym urządzeniu: komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie. Jeśli nie masz zainstalowanych aplikacji na PC czy urządzeniu mobilnym — nie szkodzi, bo wystarczy Ci dowolna przeglądarka z dostępem do internetu.

Co oprócz Worda, Excela i PowerPointa?

Wymienione wyżej aplikacje, to jedynie kilka przykładów tego, co znajdziemy w Microsoft 365 poza Wordem, Excelem i PowerPointem. Wiele firm opiera o Microsoft 365 całą swoją infrastrukturę IT. Dobrym przykładem środowiska, które wydaje się mieć nieograniczone możliwości, jest Azure.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Microsoft 365? Skontaktuj się z ekspertem home.pl!

Czytaj dalej o usługach Microsoft: