Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Paczki FUT w FIFA 23 – jak działają karty z piłkarzami i ile kosztują?

Paczki FUT w FIFA 23 – jak działają karty z piłkarzami i ile kosztują?

Grając w najnowsze odsłony FIFY na PC oraz konsolach nie sposób przegapić kluczowego trybu rozgrywki, jakim jest FIFA Ultimate Team. To pewnego rodzaju gra sama w sobie, która polega na kompletowaniu składu swojej drużyny. Jest to możliwe poprzez zbieranie paczek FUT, udostępnianych przez samą grę i jej twórców. Zapoznaj się z zasadami przyznawania tych nagród.

Czym są i jak zdobyć paczki FUT?

Paczki FUT działają w sposób odpowiadający lootboxom w wielu grach. Po otwarciu paczki FUT trafisz na karty piłkarzy, których możesz użyć w trybie FIFA Ultimate Team (FUT). Jak na prawdziwą „skrzynię z łupami” przystało – zawartość paczki jest niewidoczna aż do momentu otwarcia.

Dzięki paczkom FIFA 23 możesz tworzyć składy marzeń, których efektywność sprawdzisz w potyczkach internetowych z innymi graczami. Rozpoczęcie gry w trybie FUT już na starcie nagradza cię powitalną paczką, która pomoże wypełnić twój pierwszy skład.

Jak zdobyć kolejne paczki z coraz to lepszymi piłkarzami? Możliwości jest kilka:

 • Nagrody za zadania. Kompletowanie składu marzeń możesz potraktować jako swoistą kampanię i starannie wykonywać zadania, które nagrodzą cię paczkami różnej wartości. Jest to dość powolna metoda na zdobywanie paczek FUT, ale niesamowicie satysfakcjonująca!
 • Nagrody za Division Rivals. To dobry sposób na cotygodniowy odbiór nagród, zawierających m.in. wartościowe paczki, które nie występują w regularnej sprzedaży w sklepie gry.
 • Udział w FUT Champions. Nawet za minimalne osiągnięcia w rozgrywkach możesz otrzymać wartościowe paczki FUT.
 • Tryb Bitwy Składów (Squad Battles). Za grę w trybie Squad Battles, czyli meczach przeciwko drużynom społeczności (ale sterowanymi przez AI), również otrzymasz cenne nagrody w postaci paczek.
 • Wymiana za monety FUT. Monety (Coins) są jedną z wewnętrznych walut w grze, którą gromadzisz jedynie na drodze rozgrywki. Nie można legalnie kupić Coinsów – grozi to zbanowaniem konta.
 • Wymiana za FIFA Points. Jeśli nie masz cierpliwości do zadań lub po prostu nie wiesz, na co wydać punkty FUT, po prostu kup paczki właśnie z pomocą tej waluty. Metoda szybka i prosta, którą na pewno warto wypróbować.

Nie wiesz, jak zasilić portfel w FIFA 23 punktami FUT? Odwiedź nasz sklep internetowy z kartami podarunkowymi i dowiedz się więcej:

Rodzaje i ceny paczek z kartami zawodników

Paczki z zawartością nie są takie same i otrzymując dany kolor, można przewidzieć, co za sobą kryją. Sprawdź poniżej, jakiego rodzaju paczek możesz spodziewać się w FIFA 23:

 • Brązowa paczka Premium – 750 monet (brak możliwości zapłaty punktami FIFA),
 • Srebrna paczka Premium – 3750 monet lub 75 FIFA Points,
 • Złota paczka Premium – 7500 monet lub 150 FIFA Points,
 • Złota paczka Premium z podglądem – 7500 monet lub 150 FIFA Points.
Ile kosztują paczki FIFA 23? Jak zapłacić za pomocą FIFA Points?
Od czasu do czasu trafisz na limitowane edycje paczek FUT 23.

Zapewne zauważyłeś/aś, że złota paczka kosztuje tyle samo, co złota paczka z podglądem. Nie jest to błąd, a szanse na zdobycie bardzo dobrych piłkarzy są w obu przypadkach takie same.

Na jakie dropy możemy liczyć z poszczególnych paczek?

Szanse na złotego, srebrnego i brązowego piłkarza w FUT

Informacji o tym, jakie są szanse na konkretnego piłkarza w FIFA 23, nie znajdziemy. Jednak poszczególne paczki posiadają z góry określone prawdopodobieństwa* trafienia na zawodnika konkretnej rangi (złotego, srebrnego lub brązowego).

Rodzaje kart z paczek FIFA 23 FUT. Złote, srebrne, brązowe.
Wycięcia na górze karty oznaczają, że karta jest rzadka. Piłkarze z takich kart mają wyjątkowe umiejętności, lepsze atrybuty i wyższą ocenę ogólną.

Brązowe paczki Premium

 • Brązowy piłkarz 45+ – 100%
 • Brązowy piłkarz 62+ – 84%
 • Brązowy piłkarz 64+ – 41%

Srebrne paczki Premium

 • Srebrny piłkarz 65+ – 100%
 • Srebrny piłkarz 72+ – 43%
 • Srebrny piłkarz 74+ – 11%

Złote paczki Premium

 • Złoty piłkarz 75+ – 100%
 • Złoty piłkarz 82+ – 26%
 • Złoty piłkarz 84+ – 7,5%

*Wymienione wyżej szanse obowiązywały na premierę gry i mogą z czasem się zmieniać. Jeśli chcesz sprawdzić aktualne szanse procentowe, znajdziesz je, wyświetlając szczegóły konkretnej paczki w grze.

Jak podejrzeć zawartość paczki FUT?

Co powiesz na podejrzenie od czasu do czasu złotej paczki przed jej zakupem? Od razu wyjaśniamy, że nie jest to regularny towar i bywa, że nie znajdziesz ich za wiele w sklepie gry.

Złotą paczkę z podglądem poznasz po ikonie oka. Kiedy wyświetlisz jej szczegóły, zobaczysz piłkarzy, których możesz kupić lub zrezygnować z transakcji. Jeśli zawartość nie będzie ci odpowiadać i nie kupisz tej paczki, następną podejrzysz dopiero za następne 24 godziny.

Gdzie kupić paczki FIFA 23? Jak zdobyć paczki FUT?

Jeśli jednak zmienisz zdanie i zechcesz kupić paczkę, którą już podejrzałeś/aś, dalej masz taką możliwość. Pamiętaj jednak, że na decyzję masz 24 godziny, czyli do pojawienia się następnej paczki z podglądem.

Złota paczka FUT 23 z podglądem.

Jak kupić paczki FUT w grze FIFA 23?

Aby kupić paczki FIFA Ultimate Team, potrzebujesz odpowiedniej liczby monet lub FIFA Points. Wyżej wspominaliśmy, że monety (Coins) zbierasz poprzez wykonywanie zadań, natomiast punkty FIFA kupisz za prawdziwe pieniądze.

Jak w takim razie zdobyć FIFA Points? Możesz nabyć je bezpośrednio w grze lub skorzystać z kart podarunkowych, którymi bezpiecznie doładujesz swój wirtualny portfel. Punkty FIFA wykorzystasz w 3 prostych krokach:

 1. Kup doładowanie FIFA Points i odbierz kod na swojego maila.
 2. Przejdź na stronę www.ea.com/redeem i wprowadź kod.
 3. Gotowe! Punkty zostały dodane do twojego konta!
Gra na PC FIFA 23 + Punkty FIFA.

Sprawdź również: