Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odnowienie licencji Microsoft 365 – jak wygląda proces przedłużenia działania Office?

Odnowienie licencji Microsoft 365 – jak wygląda proces przedłużenia działania Office?

Jeśli okres rozliczeniowy Twojej licencji się kończy, nie musisz ponownie kupować pakietu Microsoft 365. Odnowienia licencji Microsoft zapewniają ciągłość pracy i pozwalają dostosować zasoby do wymagań Twojej firmy. Dowiedz się, co zrobić, by pracować z pakietem Office bez przerwy oraz jak zwiększyć lub zmniejszyć zasoby Twojej licencji.

Odnowienie licencji Microsoft – co to znaczy?

Licencje Microsoft 365 różnią się od siebie zawartością pakietu (np. Aplikacje dla firm, Business Premium) oraz okresem rozliczeniowym (np. miesięczny, roczny). Odnowienie licencji pozwala przedłużyć termin aktywności pakietu, jednocześnie zachowując wszystkich użytkowników oraz dane i ustawienia organizacji.

Odnowienie licencji Microsoft 365 jest bardzo prostym procesem – wymaga opłacenia faktury za kolejny okres rozliczeniowy. Jeśli jesteś klientem home.pl, do Twojej dyspozycji są wszystkie popularne metody płatnicze, jak BLIK, przelew klasyczny czy automatyczne płatności cykliczne. Proces odnowienia nieco komplikuje się, jeśli wprowadzone zostają zmiany w licencjach, np. zmienienie ich rodzaju lub liczby licencji w organizacji.

Office 365 dla firm bez opłat

Warto także wspomnieć, że klasyczne pakiety aplikacji (jak Office 2021, 2019) posiadają licencję wieczystą. Oznacza to, że po jej zakupie możesz korzystać z Office bez żadnych limitów czasowych, a licencja nie podlega odnowieniom czy dodatkowym opłatom po jej aktywacji.

Czy można zmieniać licencje podczas odnowienia?

Korzystając z Microsoft 365, możesz zmniejszać i zwiększać zasoby swojej organizacji. Jednak ze względu na sposób rozliczania licencji, kluczowe jest kiedy i jakie zmiany zostają wprowadzone.

Zmiana pakietu Microsoft 365 przy odnowieniu

Jeśli używasz pakietów Microsoft 365 w swojej firmie, może zdarzyć się potrzeba zmiany licencji na wyższy lub niższy pakiet. Jeśli chcesz powiększyć zasoby swojej firmy, możesz zrobić to samodzielnie w panelu klienta lub przy pomocy przedstawiciela home.pl.

Samodzielna zmiana licencji polega na kupieniu nowych usług Microsoft 365, przed upłynięciem okresu rozliczeniowego Twoich obecnych licencji. Licencje, których termin upływa należy dalej nie opłacać, i zastąpić je, przypisując nowe licencje do użytkowników.

Zwiększenie liczby licencji Microsoft 365

Liczbę licencji Microsoft 365 w Twojej organizacji możesz powiększyć w dowolnym momencie, pod warunkiem, że nie została jeszcze wystawiona proforma za następny okres rozliczeniowy. Kiedy dodasz nowe licencje w panelu home.pl, zostaje wygenerowane nowe zamówienie, na okres od dnia wystawienia do końca trwania obecnego okresu rozliczeniowego.

Po opłaceniu zamówienia nowych licencji, zostają one dodane do zasobów Twojej organizacji. Dzięki temu, po upłynięciu terminu rozliczenia, nowe licencje zostają doliczone do obecnych i rozliczane są razem przy następnych płatnościach.

Microsoft 365 – jak zmniejszyć liczbę licencji?

Zmniejszenie liczby licencji opiera się na tej samej zasadzie, co zwiększenie. Decyzję o pomniejszeniu zasobów należy podjąć przed wystawieniem zamówienia na kolejny okres rozliczeniowy. Liczby licencji jednak nie można zmniejszyć samemu.

Jeśli chcesz pomniejszyć zasoby Twojej organizacji, skontaktuj się z przedstawicielem home.pl lub zadzwoń na infolinię pod numerem +48 91 432 55 72.

Przedłużenie licencji Microsoft 365.

Dlaczego warto odnowić licencję Microsoft 365?

Odnowienia pakietów Microsoft 365 zapewniają nie tylko ciągłość pracy, ale także pomagają zaoszczędzić czas. Wiąże się z tym również ważny aspekt samego odnawiania – odkąd Microsoft zdecydował się przejść na model NCE, brak odnowienia licencji Microsoft skutkuje potrzebą ponownego zakupu wszystkich licencji.

Na szczęście wszystkie dane organizacji jak pliki, kontakty czy ustawienia zostają zachowane zgodnie z polityką Microsoft. Jednak w tym czasie Twoja firma nie będzie mogła korzystać z narzędzi Microsoft 365, dopóki nowa usługa nie zostanie zakupiona w miejsce wygasłych.

Zbliża się termin zakończenia okresu rozliczeniowego w Twoich pakietach Microsoft 365, lub chcesz przenieść swoją organizację pod opiekę ekspertów? Poznaj ofertę Microsoft w home.pl. – kupując licencje u nas otrzymujesz m.in.:

  • Polska faktura VAT,
  • Zakup u zaufanego partnera Microsoft,
  • Polskie wsparcie techniczne.

Jeśli posiadasz większą liczbę licencji, zachęcamy do kontaktu pod numerem +48 91 432 55 72 w celu personalizacji oferty.