Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Darmowy Outlook na MacOS – poczta Microsoft na komputerze Apple

Darmowy Outlook na MacOS – poczta Microsoft na komputerze Apple

Zestaw narzędzi Office, dzisiaj znany pod nową nazwą Microsoft 365, w polskim bizniesie towarzyszy nam praktycznie od samego początku. W międzyczasie wiele firm i użytkowników zdecydowało się przesiąść na komputery firmy Apple, dlatego Microsoft ułatwia korzystanie z poczty Outlook na MacOS.

Outlook na MacOS za darmo

W polskich domach i firmach od początku królował Microsoft z pakietem Office i pierwszymi systemami Windows. Dlatego poczta e-mail może wielu ludziom bezpośrednio kojarzyć się z Outlookiem. Poczta pakietu Microsoft 365 towarzyszy nam od wielu lat, dlatego Microsoft wprowadza pewną zmianę w dostępności swojej aplikacji do maili na MacOS.

Wcześniej, by móc skorzystać z poczty Outlook na komputerach Apple, wymagana była domowa lub biznesowa licencja Microsoft 365. Od 7 marca 2023 roku każdy użytkownik systemu MacOS może za darmo pobrać Outlook na swoim komputerze Apple.

Aplikacja została stworzona z myślą o nowych funkcjach systemu MacOS, dlatego dodane zostają także przypomnienia w centrum powiadomień, widżety oraz podgląd w pasku menu.

Widżety aplikacji Outlook na MacOS
Źródło: Microsoft

Warto też dodać, że by korzystać z Outlooka, nie jest wymagane konto Microsoft 365. Outlook to klient poczty, w którym zalogujesz się dowolnym kontem pocztowym, niezależnie czy to Gmai, czy dowolna usługa pocztowa wspierająca IMAP.

Outlook w MacOS wspiera różne rodzaje kont
Źródło: Microsoft

Czym różni się darmowy Outlook od tego w Microsoft 365?

Wyżej opisywana aplikacja Outlook to „klient pocztowy”, czyli program, który służy do obsługiwania emaili. Zaletą korzystania z Outlooka na Macu jest możliwość dodania kilku kont pocztowych do jednej aplikacji, przez co cała Twoja poczta będzie w jednym miejscu.

Takie rozwiązanie pozwala też na zachowanie spójności w interfejsie poczty, co może pozytywnie wpłynąć na wygodę pracy z pocztą. Aplikacja Outlook natomiast nie jest chmurową wersją Outlooka, dostępnego w pakiecie Microsoft 365.

Dodaj różne profile poczty Outlook na MacOS
Wiele profili w Outlooku na MacOS
Źródło: Microsoft

Poczta Outlook w biznesowych licencjach może być wyposażona w funkcje pochodzące z usługi Microsoft Exchange. Dzięki niej, wszystkie Twoje maile, kontakty, pliki, spotkania i kalendarze są synchronizowane w chmurze i wyświetlane na Twoim urządzeniu. Jest to kluczowa część narzędzi Microsoft 365, bez których nie działałby także komunikator Teams.

Poczta Outlook z Exchange pozwala także na korzystanie z własnej domeny w poczcie Microsoft, co znacząco wpływa na wiarygodność komunikacji oraz „przychylne oko” filtrów spamowych. Mail z personalizowaną nazwą, np. firmy po znaku @, ma mniejsze szanse na trafienie do kosza na wiadomości śmieci.

Jak korzystać z biznesowej poczty Outlook w firmie?

Niezależnie, czy korzystasz z komputerów z MacOS czy Windows, Microsoft 365 to zestaw narzędzi, dzięki któremu poprawisz komunikację, przepływ pracy i bezpieczeństwo danych. Aplikacje Office z funkcjami chmury pozwalają na wprowadzenie nowych metod pracy czy przejście na tryb zdalny lub hybrydowy.

Zobacz, jak pakiet Office współpracuje z urządzeniami Apple

Na komputery Mac dostępne są starsze wersje licencji Office, oferujące dostęp do samych aplikacji, jednak w 2023 roku warto przejść na rozwiązania chmurowe. Współtworzenie dokumentów, synchronizacja i bezpieczeństwo poczty, przestrzeń w chmurze przynoszą niezliczone korzyści.

Poznaj licencje Microsoft 365 na komputery Mac i Windows