Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Darmowe gry na PlayStation 5 z PS Plus w tym miesiącu – kwiecień 2023

Darmowe gry na PlayStation 5 z PS Plus w tym miesiącu – kwiecień 2023

Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła, lecz pogoda wciąż nie zachęca do wychodzenia z domu. Jeśli posiadasz PlayStation, zobacz jakie darmowe gry pobierzesz z PS Plus w tym miesiącu. Może znajdziesz nowy tytuł, który pomoże przebrnąć przez pluchę.

Lista darmowych gier PS Plus w kwietniu

Jeśli szukasz darmowych gier na PlayStation, doładuj portfel PSN i zainwestuj w PlayStation Plus. W tym miesiącu możesz pobrać trzy ciekawe tytuły. Oto krótki przegląd darmowych gier w abonamencie PlayStation Plus:

Darmowe gry na PlayStation z PS Plus
Źródło: PlayStation

Meet Your Maker (PS4, PS5) – to sieciowa gra akcji, w której możesz tworzyć własne poziomy pełne pułapek i wyzwań dla innych graczy. Możesz też atakować bazy stworzone przez innych i zdobywać cenny surowiec – Genmat. Gra jest dostępna od dnia premiery, czyli od 4 kwietnia.

Sackboy: Wielka Przygoda (PS4, PS5) – to urocza platformówka 3D dla całej rodziny, w której kierujesz tytułowym bohaterem z serii LittleBigPlanet. Możesz grać samodzielnie lub w trybie kooperacji z innymi graczami. Czeka cię wiele kolorowych światów do odkrycia i zagadek do rozwiązania.

Tails of Iron (PS4, PS5) – to niezwykle czarująca, mroczna, ręcznie rysowana gra RPG. Wciel się w rolę Regiego, młodego szczura i dziedzica tronu, który musi uratować swoje królestwo przed inwazją Klanu Żab. Gra ma bardzo wymagający system walki, głęboką fabułę fantasy oraz wiele możliwości personalizacji.

Do 3 kwietnia możesz także pobrać gry z poprzedniego miesiąca, czyli: Battlefield 2042, Minecraft Dungeons i Code Vein. Jeśli chcesz kupić abonament PS Plus, kupić grę na zniżce lub dodatek do ulubionego tytułu w sklepie PSa, doładuj portfel PlayStation bez podawania karty:

PlayStation Plus to nie tylko darmowe gry

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli PlayStation, abonament PlayStation nie tylko daje Ci darmowe gry, ale także pozwala cieszyć się pełnymi korzyściami usług i sklepu PlayStation Network. PS Plus posiada kilka benefitów, o których nie wspomina się zbyt często, a warto je przypomnieć.

Od czasu wprowadzenia zmian w PlayStation Plus, mamy trzy rodzaje abonamentów: Essential, Extra i Premium. Każdy z nich zapewnia dostęp do darmowych gier, ale także następujących funkcji:

  • możliwość rozgrywki online z innymi graczami,
  • specjalne pakiety do gier, zawierające dodatkowe przedmioty lub walutę,
  • 100 GB pamięci w chmurze, do zapisywania postępów, zrzutów ekranu, nagrań,
  • Share Play – udostępnij swoją grę znajomym online lub zaproś do wspólnej rozgrywki,
  • ekskluzywne zniżki w PlayStation Store na wybrane gry i dodatki,
  • Dla posiadaczy PS5: PlayStation Plus Collection, czyli zestaw 20 gier, które możesz pobrać w dowolnym momencie, bez dodatkowych opłat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wcześniej wspomnianych wariantach PlayStation Plus lub PlayStation Plus Collection, odwiedź nasze poprzednie artykuły:

Nowe PlayStation Plus: czy Sony stworzyło konkurencję dla Game Pass?

PS Plus Collection – lista darmowych gier dla właścicieli PlayStation 5

Zwiastuny gier z PlayStation Plus: kwiecień 2023

Opis gry może brzmieć interesująco, ale ciekawi Cię, jak wygląda gameplay tych gier? Obejrzyj zwiastuny tytułów dostępnych za darmo w PlayStation Plus w tym miesiącu: