Wiadomości

Microsoft: kiedy zakończy wsparcie dla Windows 10 Mobile?

Microsoft swojego czasu miał bardzo ambitne plany pod kątem opanowania rynku systemów mobilnych. Jego Windows Mobile oparty o kafelki, miał być rewolucją w zakresie funkcjonowania smartfonów i przełomem w kwestii współpracy urządzenia mobilnego z komputerem. Sprawdź co zmieni się po 10 grudnia dla użytkowników Windows 10 mobile!

Aktualizacja: Microsoft wypuścił oficjalny komunikat, w którym informuje, że wsparcie dla Windows 10 Mobile zostało przedłużone do 14 stycznia 2020 roku.

Dlaczego Windows 10 Mobile nie odniósł sukcesu?

Windows 10 mobile jako system mobilny pojawił się na rynku zbyt późno oraz był zbyt niekompletny, aby przekonać do siebie użytkowników. 10 grudnia (już jutro!) Microsoft zaprzestanie wsparcia technicznego dla Windows 10 mobile. Tym samym powoli rozpocznie się odłączenie systemu od współpracy z narzędziami oraz platformami Microsoft.

Windows 10 mobile przestaje być wspierany przez Microsoft, tym samym Gigant z Redmond kończy przygodę z tworzeniem autorskich systemów na urządzenia mobilne

Windows 10 mobile przestaje być wspierany przez Microsoft, tym samym Gigant z Redmond kończy przygodę z tworzeniem autorskich systemów na urządzenia mobilne

Kiedy Windows 10 mobile utraci wsparcie Microsoft?

Już jutro tj. 10.12.2019 Microsoft przestanie wspierać mobilny system operacyjny Windows 10 mobile. Od wtorku Gigant z Redmond nie będzie już tworzył aktualizacji oraz łatek bezpieczeństwa dla smartfonów wykorzystujących ten system. Spowoduje to zwiększenie podatności urządzeń na ataki oraz zwiększy się ryzyko wykrycia dziur bezpieczeństwa w systemie.

Czy Microsoft planuje stworzyć następcę Windows 10 mobile dla smartfonów?

W chwili obecnej Microsoft porzucił plany rozwoju własnego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne. Gigant podjął w ostatnim czasie współpracę z Google na rzecz rozwoju mobilnego systemu Android. Również podczas konferencji, przedstawiając Surface Duo Microsoft zdradził, że będzie korzystał z rozwiązań Android. Oznacza to w efekcie zakończenie projektu implementowania rozwiązań systemu Windows na urządzenia mobile.

Czy smartfon powinien posiadać zainstalowanego antywirusa?

Niezależnie od systemu operacyjnego, użytkownikom smartfonów zaleca się korzystanie z rozwiązań antywirusowych. Pomagają one nie tylko zabezpieczyć sprzęt oraz pliki i zdjęcia zgromadzone w jego pamięci, ale również ochronić użytkownika przed próbą wyłudzenia pieniędzy czy przejęcia danych uwierzytelniających np. do konta bankowego. Jeżeli szukasz niezawodnego oprogramowania antywirusowego na swój komputer bądź smartfon, sprawdź ranking polecanych antywirusów na 2020 przygotowany przez home.pl.

Dodatkowo możesz skorzystać z promocji przygotowanej przez home.pl. Kupując jedną z usług (sprawdź regulamin), otrzymasz bezpłatną licencję na antywirusa Kaspersky Internet Security for Android na 1 lub 12 miesięcy.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm