Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Office 365 ProPlus zainstaluje Bing w przeglądarce Chrome

Office 365 ProPlus zainstaluje Bing w przeglądarce Chrome

Microsoft posiada wiele produktów i usług, jednak przez długi czas były one samodzielnie i nie komunikowały się ze sobą w dużym stopniu. Od niedawna jednak można zauważyć spore zmiany w sposobie funkcjonowania usług firmy z Redmond. Tym razem, wyszukiwarka internetowa Bing rozpoczyna współpracę z pakietem Office 365 poprzez przeglądarkę Chrome.

Bing domyślną wyszukiwarką? Tak – dla użytkowników Office 365

Microsoft ze swojej stajni wypuścił i wciąż wypuszcza całą gamę różnorodnych produktów oraz usług – od systemów operacyjnych Windows, przez aplikacje biurowe Office, po konkurującą z Google przeglądarką internetową Bing. Przez ostatnie dwa lata można zauważyć nowy trend, związany z połączeniem produktów Microsoft w jeden, spójny ekosystem, którego wyznacznikiem jest filozofia Fluid Framework.

W drugiej połowie stycznia Microsoft ogłosił, że osoby korzystające z aplikacji pakietu Office 365 ProPlus i przeglądarki Chrome otrzymają wtyczkę Microsoft Search in Bing:

Rozpoczynając od Office 365 ProPlus w wersji 2002, rozszerzenie dla Microsoft Search in Bing zostanie zainstalowane, które ustawi Bing jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce Google Chrome w wybranych lokacjach” – można przeczytać na stronie Microsoft.

Początkowa lista państw objętych aktualizacją nie zawiera Polski, jednak w innym poście Microsoft nie wyklucza, że kolejne państwa mogą zostać dodane. Wtyczka Chrome ma trafić do użytkowników w pierwszym kwartale 2020 roku.

Chrome otrzyma Bing? Microsoft Office 365 ProPlus

Co to Microsoft Search i jak będzie działał z Bing?

Microsoft Search to usługa mająca na celu połączyć wyszukiwanie treści znajdujących się w całym ekosystemie użytkownika. Przez okno Microsoft Search będzie można znaleźć pliki znajdujące się na komputerze z systemem Windows, dokumenty Office znajdujące się w chmurze OneDrive, osoby i informacje organizacji oraz istotne wyniki z internetu.

Za tą ostatnią część ma właśnie silnik wyszukiwania Bing, który już od 11 lat toczy walkę z gigantem, jakim jest Google. Google Workspace – pakiet aplikacji online od Google, także posiada podobną funkcję wyszukiwania treści w internecie i chmurze, nie obejmuje ona jednak danych na dysku komputera.

Podobna integracja Office z przeglądarką została dodana także do nowej wersji przeglądarki Edge, opartej na silniku Chromium. Nowe rozwiązania i integracja narzędzi ma na celu przyzwyczaić użytkowników do nowych możliwości i przygotować ich na wejście pełnej płynności danych w systemie Fluid Framework.