Wiadomości

Ilu użytkowników korzysta z Windows 10?

Microsoft ogłosił, że użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10 przekroczyli barierę 1 miliarda. Informacja o sukcesie została przekazana za pośrednictwem oficjalnej strony Microsoft.

Ilu użytkowników korzysta obecnie z Windows 10?

Ostatnia informacja Microsoft z września 2019 roku informowała o 900 milionów użytkowników systemu Windows 10. Tak szybki przyrost o niemal 100 milionów użytkowników w 3 miesiące wynika przede wszystkim z zakończenia wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 7 i szeroko zakrojonej kampanii zachęcającej użytkowników do przeniesienia się na Windows 10.

Windows 10 – droga do sukcesu

Historia Windows 10 rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy Microsoft oficjalnie wydał następcę systemu operacyjnego Windows 8.1.Nowy system daje użytkownikom o wiele więcej swobody. Dodatkowo zrezygnowanie z rozwoju Windows Phone spowodowało wiele lepszą integrację systemu Windows 10 z mobilnymi systemami operacyjnymi iOS i Android. Nie bez znaczenia jest też fakt wdrożenia silnika Chromium w nowej przeglądarce Microsoft Edge, co znacząco ułatwi korzystanie z pakietu Office 365 w przeglądarce.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm