Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Niebezpieczne rozszerzania w Google Chrome

Niebezpieczne rozszerzania w Google Chrome

Używasz przeglądarki Google Chrome? Zwróć uwagę na zainstalowane dodatki. W ostatnim czasie wykryto nieprawidłowości w wielu rozszerzeniach, które mogły wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników przeglądarki.

Google Chrome tymczasowo wstrzymuje publikację nowych rozszerzeń

Eksperci Google, zajmujący się cyberbezpieczeństwem tymczasowo zawiesili możliwość publikowania i aktualizacji wszystkich komercyjnych rozszerzeń na platformie Chrome Web Store. Jest to spowodowane wykryciem w wielu dodatkach do przeglądarki nieuczciwych praktyk dot. transakcji i naliczania dodatkowych opłat. Nowe ograniczenie dotyczy wszystkich rozszerzeń, które są oparte o płatny model subskrypcyjny bądź jednorazową opłatę. Stare rozszerzenia, które byłby dostępne przed wprowadzeniem zakazu będą nadal dostępne do pobrania, jednak ich twórcy nie będą mogli opublikować nowych aktualizacji.

Kiedy Google odblokuje możliwość publikacji nowych rozszerzeń i aktualizacji dla przeglądarki Chrome?

Oficjalnie zablokowanie możliwości dodawania nowych rozszerzeń nastąpiło w nocy 24 stycznia. W chwili obecnej Google zapewnia, że pracuje na rozwiązaniem problemu, jednak nie podaje, kiedy odblokuje możliwość publikacji nowych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome. Aby uchronić się przed potencjalnie niebezpiecznymi rozszerzeniami w przeglądarkach warto posiadać zainstalowany program antywirusowy od rekomendowanego dostawcy.

TAGI: / /