Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

OneDrive na Android otrzymuje tryb ciemny, Fluent Design i poprawki działania

OneDrive na Android otrzymuje tryb ciemny, Fluent Design i poprawki działania

Aplikacja chmurowego dysku OneDrive otrzymuje kilka poważnych zmian interfejsu i działania. Poprawią one doświadczenie użytkowników oraz ujednolicą wygląd z resztą aplikacji pakietu Office na systemie Android.

Tryb ciemny w aplikacji OneDrive

Jedną z najciekawszych nowości w OneDrive na Android jest dodanie Trybu Ciemnego. Wiadomość ta ucieszy właścicieli smartfonów z ekranami OLED oraz poweruserów, którzy dbają o jak najmniejsze zmęczenie oczu w pracy. Tryb Ciemny poprawia także żywotność baterii, ponieważ ciemniejszy ekran łączy się z mniejszym zużyciem mocy baterii.

Jak włączyć Tryb Ciemny w OneDrive

Nowy design OneDrive na Android

Ostatnimi czasy Microsoft wprowadza sporo zmian w interfejsie swoich aplikacji. Między innymi na iOS oraz Android trafiła nowa aplikacja Office łącząca Word, Excel, PowerPoint i kilka nowych funkcji pod jedną ikoną. OneDrive także nie ominął powiew świeżości – aplikacja otrzymała szatę graficzną, zgodną z Fluent Design.

Nowy wygląd łączy się z poprawieniem rozmiarów czcionek, ikon, ramek oraz wieloma innymi zmianami, które mają na celu poprawić doświadczenie użytkownika. Dodatkowo, zmieniona została ikona opcji skanowania dokumentów – teraz wygląda jak aparat, co jest zgodne z resztą mobilnych aplikacji Office 365.

Mobilny OneDrive i zmiana interfejsu

Poprawki PDF i nowa funkcja OneDrive

Wraz z nowym designem i trybem nocnym, Microsoft wprowadził kilka poprawek i nowości do mobilnej aplikacji OneDrive. Wraz z nową aktualizacją, opcja wyszukiwania plików w chmurze otrzyma opcje filtrowania wyników między Twoimi plikami, a wszystkimi plikami (pliki organizacji i udostępnione tobie).

Pliki PDF również otrzymują kilka poprawek. Edytowanie plików z tym rozszerzeniem otrzymało ulepszone opcje podpisywania, zakreślania i kolorowania PDFów. Notatki, które można w nich zostawiać, także zostały poprawione – są teraz wygodniejsze i szybsze w użyciu.

Wisienką na torcie w tej aktualizacji jest funkcja On This Day, która w zakładce zdjęć wyświetli fotografie zrobione danego dnia, ale w poprzednich latach. Nie zmienia to znacznie funkcjonalności, lecz jest miłym dodatkiem, który może obudzić nie jedno miłe wspomnienie.