Microsoft przeprowadził w lutym naprawdę solidną aktualizację aplikacji Teams. Narzędzie do komunikacji biznesowej otrzymało nowy interfejs plików, a dodatkowo wiele nowości w kwestach związanych z komunikacją. Sprawdź jakie zmiany zostały wprowadzone w jednej z najpopularniejszych aplikacji biznesowych- Microsoft Teams, która teraz dostępna jest bezpłatnie na okres 6 miesięcy!
Lepsza integracja Microsoft Teams i Outlook
Microsoft dąży to tego, aby aplikacja Teams stała się centralnym narzędziem komunikacji w biznesie, pozwalającym w łatwy i przystępny sposób na współpracę z innymi narzędziami pakietu. Dzięki zwiększeniu integracji Microsoft Teams i Outlook, użytkownicy będą mogli przenieść całą konwersację z aplikacji poczty elektronicznej bezpośrednio do czatu komunikatora Teams. Posłuży do tego nowa funkcja o nazwie Udostępnij w Teams. Proces będzie można przeprowadzić również w drugą stronę i udostępnić czat z Teams bezpośrednio w Outlook, wchodząc w funkcję Więcej opcji w oknie aplikacji Teams.
Wysyłaj wiadomości konkretnym grupom użytkowników w Teams
Kolejną nowością w Microsoft Teams jest możliwość wysłania wiadomości konkretnej grupie użytkowników, np. handlowcom, działowi obsługi klienta bądź kierownikom. Dzięki tej opcji, po utworzeniu grupy z przypisanymi użytkownikami można w łatwy sposób przekazać informację wybranej liście pracowników w Teams. Wystarczy wpisać nazwę grupy po @, np. @marketing. Pozwoli to na łatwiejszą komunikację i lepszą integrację zespołów w aplikacji Microsoft Teams.
Dodatkowo, przedsiębiorstwa z maksymalnie 5000 członkami rozpoczną pracę w zespole obejmującym całą organizację. Dzięki temu w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach będzie można już od początku prowadzić szybką i efektywną komunikację z całym zespołem organizacji.
Również w lutym Microsoft zakończył wdrażanie nowego interfejsu aplikacji Microsoft Teams, opartego o SharePoint. Dzięki temu aplikacja uzyska lepszą synchronizację z plikami znajdującymi się na komputerze (PC lub Mac).
Generowanie podpisów na żywo podczas połączenia w Microsoft Teams
Microsoft wdraża globalnie rozwiązanie generujące podpisy na żywo podczas połączenia audio/wideo. Dzięki nowej funkcjonalności, w przypadku niedosłyszenia bądź niezrozumienia drugiej osoby, użytkownik będzie mógł doczytać w aplikacji transkrypcję jego wypowiedzi. Nowa funkcja będzie szczególnie przydatna, gdy użytkownik będzie łączył się z wideokonferencją w niekorzystnych warunkach, np. w pociągu bądź terminalu lotniczym. Dodatkowo funkcja transkrypcji rozmów w czasie rzeczywistym będzie bardzo przydatna dla osób niedosłyszących bądź członków organizacji z słabszą znajomością języka.
Na koniec Microsoft wykonał krok w kierunku użytkowników wykorzystujących w swojej pracy dodatki w Microsoft Teams. Aplikacja pozwoli na przypięcie ulubionych dodatków do bocznego menu Teams. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę wybranego dodatku, a następnie kliknij Przypnij. Dzięki temu Twoje ulubione narzędzia w Teams będą zawsze pod ręką.