Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Otwórz czat w nowym oknie Teams i Podnieś rękę w spotkaniu. Nowe funkcje komunikatora!

Otwórz czat w nowym oknie Teams i Podnieś rękę w spotkaniu. Nowe funkcje komunikatora!

Microsoft Teams otrzymał oczekiwaną przez wielu użytkowników funkcję, która znacznie poprawi wygodę korzystania z komunikatora dla firm. Do aplikacji Teams zaczęła trafiać funkcja umożliwiająca otworzenie wielu okien czatu.

Jak podnieść rękę podczas spotkania w Teams?

Spotkania i prezentacje prowadzone w internetowych komunikatorach potrafią być dość chaotyczne. Microsoft dodał do Teams funkcję, która ma na celu poprawić jakość i płynność konwersacji prowadzonych w rozmowach grupowych.

Nowa funkcja Podnieś rękę pozwala zasygnalizować rozmówcom, że jeden lub wielu uczestników chce zabrać głos w rozmowie. Po kliknięciu przycisku dostępnego na panelu funkcji rozmowy w Teams, wszyscy uczestnicy zobaczą komunikat podpisany nazwą użytkownika, który użył funkcji.

Microsoft Teams dostępny jest w pakietach aplikacji Microsoft 365 i Office 365.

Jak podnieść dłoń w Teams?
Ikona dłoni pozwala zasygnalizować chęć zabrania głosu w Teams.
Microsoft Teams jak podnieść rękę w spotkaniu?
Komunikat o uczestniku, który podniósł rękę

Jak otworzyć czat w nowym oknie Teams?

Okna czatu Teams pozwolą Ci na otworzenie rozmowy w nowym oknie aplikacji. Dzięki temu, możesz swobodnie czatować z zespołem, bez potrzeby minimalizowania okna spotkania lub wideo rozmowy. Jeśli chcesz otworzyć okno czatu Teams kliknij ikonę Nowego okna czatu. Widoczna jest wewnątrz okna rozmowy oraz na liście czatu, po najechaniu myszką na czat.

Ikona nowego okna czatu Microsoft Teams

Kilka okien czatu Teams

Otworzenie nowego okna czatu pozwala na wyświetlanie jednej lub wielu rozmów w oddzielnych okienkach. Otwierając wiele rozmów, każda zostanie otwarta w oddzielnym okienku. Korzystając z okien czatu masz dostęp do emji, formatowania stylu pisma i naklejek. Funkcje jak Zaplanuj spotkanie czy Dodaj załącznik dostępne są tylko w ekranie głównym aplikacji Teams.

Okienko czatu Microsoft Teams

Dowiedz się, jakie funkcje skrywa w sobie najlepszy komunikator dla firm, Microsoft Teams.