Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Teams zwiększa ilość widocznych okienek uczestników spotkania

Microsoft Teams zwiększa ilość widocznych okienek uczestników spotkania

Na rynku komunikatorów od lat trwa wyścig, wzmożony w ostatnim czasie w związku z epidemią koronawirusa, o zdobycie pierwszego miejsca wśród narzędzi do komunikacji biznesowej. Microsoft Teams, Slack oraz Google Hangouts prześcigają się w dodawaniu nowości i usprawnianiu aktualnych funkcjonalności, aby jak najlepiej wpisać się w potrzeby biznesowych użytkowników.  W ostatnim czasie Microsoft zaskoczył zapowiedzią nowej funkcjonalności, która zmieni na lepsze jeden z najpopularniejszych komunikatorów dla biznesu – Microsoft Teams.

Ile okien użytkowników może być widocznych jednocześnie w Microsoft Teams?

W chwili obecnej w Microsoft Teams może być wyświetlone jednocześnie 9 miniatur podglądu pozostałych uczestników spotkania.

 Wygląda to blado przy możliwościach, jakie zaoferował Slack, w którym jednocześnie może być wyświetlone do 49 użytkowników. Jednak Microsoft nie pozostaje w tyle i na łamach Wall Street Journal zapowiedział wprowadzenie rozszerzonej ilości okienek podglądu również w komunikatorze Teams.  Choć nowa funkcja nie jest jeszcze wpisania w harmonogram prac rozwojowych nad aplikacją, z pewnością w niedługim czasie pojawi się ona w planie dalszego rozwoju Teams.

Microsoft w ostatnim czasie wprowadził wiele ciekawych i przydatnych funkcji, takich jak zamazywanie bądź dodawanie własnego tła podczas wideokonferencji, czy funkcja podniesienia ręki podczas spotkania. Chcesz dowiedzieć się jak skorzystać z tych funkcji podczas rozmowy w Teams? Sprawdź instrukcję, która krok po kroku pokazuje jak łatwo zmienić obraz w tle podczas spotkania lub zabrać głos za pomocą podniesionej dłoni: