Wiadomości

Google Meet dostępne wewnątrz aplikacji Gmail na iOS, Android

Google wprowadza nową funkcjonalność do aplikacji poczty Gmail na telefony. Nowa aktualizacja zwiększa integrację Gmail z Google Meet, by ułatwić dołączanie do zdalnych spotkań i rozmów na urządzeniach mobilnych.

Profesjonalny Gmail i narzędzia biurowe Google

Dołącz do Meet bezpośrednio z Gmail

Google wciąż wprowadza nowe funkcje i integracje między swoimi aplikacjami. W maju dostęp do Google Meet stał się darmowy, a skróty do aplikacji zostały dodane w przeglądarkowej wersji Gmail na komputerach. Nowa aktualizacja aplikacji Google wprowadzi podobną integrację między Meet i Gmail, lecz tym razem na urządzeniach z systemami iOS i Android. Opcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników – tych korzystających z darmowych kont Google oraz użytkowników pakietu Google Workspace.

Spotkania Meet w Gmail

Na początku lipca, w aplikacji Gmail na urządzeniach mobilnych, ma pojawić się zakładka Meet. W niej wyświetlone zostanie Twój Kalendarz Google, by ułatwić wyświetlanie zaplanowanych spotkań i dołączanie do nich, bez wychodzenia z aplikacji poczty. Linki do spotkań otrzymane w wiadomości email, po stuknięciu otworzą spotkanie bezpośrednio w oknie aplikacji.

W zakładce Meet dostępna będzie też opcja tworzenia nowych spotkań oraz dołączania do istniejących meetingów bezpośredno w Gmail. Kiedy stukniesz przycisk nowego spotkania otrzymasz opcję utworzenia spotkania, skopiowania linku lub dołączenia do spotkania przez jego kod.

W ustawieniach będzie możliwość wyłączenia zakładki Meet, jeśli nie korzystasz z komunikatora pakietu narzędzi biurowych Google lub nie chcesz, by wyświetlał się on w oknie aplikacji.

Dowiedz się więcej o narzędziach pakietu Google Workspace. Sprawdź 10 wskazówek korzystania z Dokumentów Google:

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm