Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Google Meet dostępne wewnątrz aplikacji Gmail na iOS, Android

Google Meet dostępne wewnątrz aplikacji Gmail na iOS, Android

Google wprowadza nową funkcjonalność do aplikacji poczty Gmail na telefony. Nowa aktualizacja zwiększa integrację Gmail z Google Meet, by ułatwić dołączanie do zdalnych spotkań i rozmów na urządzeniach mobilnych.

Profesjonalny Gmail i narzędzia biurowe Google

Dołącz do Meet bezpośrednio z Gmail

Google wciąż wprowadza nowe funkcje i integracje między swoimi aplikacjami. W maju dostęp do Google Meet stał się darmowy, a skróty do aplikacji zostały dodane w przeglądarkowej wersji Gmail na komputerach. Nowa aktualizacja aplikacji Google wprowadzi podobną integrację między Meet i Gmail, lecz tym razem na urządzeniach z systemami iOS i Android. Opcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników – tych korzystających z darmowych kont Google oraz użytkowników pakietu Google Workspace.

Spotkania Meet w Gmail

Na początku lipca, w aplikacji Gmail na urządzeniach mobilnych, ma pojawić się zakładka Meet. W niej wyświetlone zostanie Twój Kalendarz Google, by ułatwić wyświetlanie zaplanowanych spotkań i dołączanie do nich, bez wychodzenia z aplikacji poczty. Linki do spotkań otrzymane w wiadomości email, po stuknięciu otworzą spotkanie bezpośrednio w oknie aplikacji.

W zakładce Meet dostępna będzie też opcja tworzenia nowych spotkań oraz dołączania do istniejących meetingów bezpośredno w Gmail. Kiedy stukniesz przycisk nowego spotkania otrzymasz opcję utworzenia spotkania, skopiowania linku lub dołączenia do spotkania przez jego kod.

W ustawieniach będzie możliwość wyłączenia zakładki Meet, jeśli nie korzystasz z komunikatora pakietu narzędzi biurowych Google lub nie chcesz, by wyświetlał się on w oknie aplikacji.

Dowiedz się więcej o narzędziach pakietu Google Workspace. Sprawdź 10 wskazówek korzystania z Dokumentów Google: