Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Google Workspace Essentials – czym jest nowa usługa Google?

Google Workspace Essentials – czym jest nowa usługa Google?

Ten artykuł przeczytasz w: 3 minut(y)

Do tej pory Pakiet Google Workspace (dawniej Suite) był kojarzony głównie z pocztą Gmail, czyli adresem email we własnej domenie oraz doskonale zintegrowanym z nią Kalendarzem. Gmail z unikalnym adresem po znaku @ jest bardzo wygodny i – co najważniejsze – spełnia wymagania prawne, dotyczące RODO (zwykły Gmail nie jest narzędziem przeznaczonym dla firm).

Google Workspace (dawniej G Suite) w swoim podstawowym wymiarze (a więc w ramach pakietów Starter, Standard i Plus) zdobył dużą popularność, jednak od pewnego czasu gigant rynku IT oferuje również wersję Essentials. Czym różni się ona od pozostałych pakietów oferowanych przez Google i jak wpłynie na pracę Twojej organizacji?

Jaka jest najważniejsza różnica między Google Workspace Essentials a pakietami Starter, Standard i Plus ?

Największa różnica między pakietami Starter, Standard i Plus, a nowym Google Workspace Essentials tkwi w dostępie do mniejszej liczby usług. Składają się na nie aplikacje biznesowe, komunikator oraz przestrzeń na dane w chmurze. W tym wariancie nie znajdziemy jednak poczty Gmail z adresem we własnej domenie oraz zsynchronizowanego kalendarza od Google.

Kto powinien skorzystać z Google Workspace Essentials?

Nowa propozycja od Google skierowana jest przede wszystkim do firm i organizacji, które posiadają już własne systemy pocztowe (np. na serwerach dedykowanych, VPS, a nawet na hostingu współdzielonym), ale szukają nowych rozwiązań i doświadczeń w zakresie aplikacji biurowych wspierających codzienną pracę.

Jeżeli szukasz dopasowanego rozwiązania, dzięki któremu otrzymasz dostęp do przestrzeni wirtualnej i aplikacji biurowych, wybierz Google Workspace Essentials. Jeżeli natomiast szukasz kompleksowego pakietu, zawierającego dodatkowo pocztę Gmail z adresem email we własnej domenie oraz Kalendarzem Google sprawdź Google Workspace w wersji Starter, Standard lub Plus.

Co zawiera Google Workspace Essentials?

Wersja Essentials nie zawiera znaku rozpoznawczego pakietu Google Workspace czyli poczty email we własnej domenie dostarczanej poprzez niezawodną platformę Gmail. Nie oznacza to jednak, że nowa propozycja od Google jest nieatrakcyjna. Co konkretnie zawiera pakiet Essentials?

  • Aplikację Google Meet z opcją integracji z kalendarzem Outlook – narzędzie do wideokonferencji nawet do 250 uczestników jednocześnie dla wersji Enterprise Essentials;
  • Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Witryny, Formularze, Notatki – aplikacje biurowe do tworzenia, edycji, udostępniania i współpracy;
  • Google Drive – dysk w przestrzeni wirtualnej o pojemności 100 GB na użytkownika (więcej o aż 70 GB niż w pakiecie Google Workspace Starter);
G Suite: aplikacje dla firm ułatwiające współpracę i zwiększające  produktywność
Google Workspace Essentials nie zawiera poczty Gmail i kalendarza, ale posiada najważniejsze aplikacje Google: Dokumenty, Prezentacje, Arkusze i Formularze, a dodatkowo wideo komunikator Meet, ogromną przestrzeń w chmurze oraz narzędzia administratorskie.

Czy Google Workspace Essentials posiada panel administracyjny?

Oprócz tego, że Google Workspace Essentials zawiera najważniejsze narzędzia pracy biurowej od Google, dodatkowo zapewnia bardzo przejrzysty panel administracyjny. Dzięki Panelowi Administracyjnemu Google Workspace administrator uzyskuje łatwy dostęp do kontroli bezpieczeństwa organizacji oraz zarządzania aplikacjami pakietu za pomocą Advanced Protection Enrollment;

Kiedy warto skorzystać z Google Workspace Essentials?

Google Workspace Essentials to podstawowe rozwiązanie przeznaczone dla firm, które poszukują nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań pracy biurowej, ale jednocześnie chcą pozostać przy aktualnym dostawcy poczty e-mail – np. Microsoft Outlook. To bardzo wygodny sposób, aby zwiększyć efektywność pracy nie zaburzając jednocześnie obsługi własnej poczty elektronicznej, której przeniesienie na nowy serwer wymagałoby zaplanowania całego procesu i dodatkowych godzin pracy.

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje o wdrożeniu Google Workspace Essentials?

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o możliwościach Google Workspace, zapoznaj się z poniższymi materiałami:

Skontaktuj się z naszymi ekspertami od Google Workspace poprzez stronę https://gsuite.home.pl/pracuj-zdalnie/ lub pod numerem telefonu 914325572 – odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pakietu narzędzi biurowych od Google.