Dla firm

G Suite Essentials – czym jest nowa usługa Google?

Do tej pory Pakiet G Suite był kojarzony głównie z pocztą Gmail, czyli adresem email we własnej domenie oraz doskonale zintegrowanym z nią Kalendarzem. Gmail z unikalnym adresem po znaku @ jest bardzo wygodny i – co najważniejsze – spełnia wymagania prawne, dotyczące RODO (zwykły Gmail nie jest narzędziem przeznaczonym dla firm).

G Suite w swoim podstawowym wymiarze (a więc w ramach pakietów Basic i Business) zdobył dużą popularność, jednak od pewnego czasu gigant rynku IT oferuje również wersję Essentials. Czym różni się ona od pozostałych pakietów oferowanych przez Google i jak wpłynie na pracę Twojej organizacji?

Jaka jest najważniejsza różnica między G Suite Essentials a G Suite Basic/Business?

Największa różnica między pakietami Basic i Business, a nowym G Suite Essentials tkwi w dostępie do mniejszej liczby usług. Składają się na nie aplikacje biznesowe, komunikator oraz przestrzeń na dane w chmurze. W tym wariancie nie znajdziemy jednak poczty Gmail z adresem we własnej domenie oraz zsynchronizowanego kalendarza od Google.

Kto powinien skorzystać z G Suite Essentials?

Nowa propozycja od Google skierowana jest przede wszystkim do firm i organizacji, które posiadają już własne systemy pocztowe (np. na serwerach dedykowanych, VPS, a nawet na hostingu współdzielonym), ale szukają nowych rozwiązań i doświadczeń w zakresie aplikacji biurowych wspierających codzienną pracę.

Jeżeli szukasz dopasowanego rozwiązania, dzięki któremu otrzymasz dostęp do przestrzeni wirtualnej i aplikacji biurowych, wybierz G Suite Essentials. Jeżeli natomiast szukasz kompleksowego pakietu, zawierającego dodatkowo pocztę Gmail z adresem email we własnej domenie oraz Kalendarzem Google sprawdź G Suite w wersji Basic lub Business.

Co zawiera G Suite Essentials?

Wersja Essentials nie zawiera znaku rozpoznawczego pakietu G Suite, czyli poczty email we własnej domenie dostarczanej poprzez niezawodną platformę Gmail. Nie oznacza to jednak, że nowa propozycja od Google jest nieatrakcyjna. Co konkretnie zawiera pakiet Essentials?

  • Aplikację Google Meet z opcją integracji z kalendarzem Outlook – narzędzie do wideokonferencji nawet do 250 uczestników jednocześnie dla wersji Enterprise Essentials;
  • Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Witryny, Formularze, Notatki – aplikacje biurowe do tworzenia, edycji, udostępniania i współpracy;
  • Google Drive – dysk w przestrzeni wirtualnej o pojemności 100 GB na użytkownika (więcej o aż 70 GB niż w pakiecie G Suite Basic);
G Suite: aplikacje dla firm ułatwiające współpracę i zwiększające  produktywność
G Suite Essentials nie zawiera poczty Gmail i kalendarza, ale posiada najważniejsze aplikacje Google: Dokumenty, Prezentacje, Arkusze i Formularze, a dodatkowo wideo komunikator Meet, ogromną przestrzeń w chmurze oraz narzędzia administratorskie.

Czy G Suite Essentials jest bezpieczny?

Oprócz tego, że G Suite Essentials zawiera najważniejsze narzędzia pracy biurowej od Google, dodatkowo zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dla organizacji. Przede wszystkim, po wdrożeniu G Suite Essentials w firmie, administratorzy otrzymują dostęp do:

  • Google Vault – czyli narzędzia do przechowywania, archiwizowania i wyszukiwania danych firmowych;
  • Panelu Administracyjnego G Suite – czyli przestrzeni do kontroli bezpieczeństwa organizacji oraz zarządzania aplikacjami pakietu za pomocą Advanced Protection Enrollment;
  • Zarządzania punktami końcowymi – zdalnego zarządzania urządzeniami mobilnymi należącymi do firmy.

Kiedy warto skorzystać z G Suite Essentials?

G Suite Essentials to podstawowe rozwiązanie przeznaczone dla firm, które poszukują nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań pracy biurowej, ale jednocześnie chcą pozostać przy aktualnym dostawcy poczty e-mail – np. Microsoft Outlook. To bardzo wygodny sposób, aby zwiększyć efektywność pracy nie zaburzając jednocześnie obsługi własnej poczty elektronicznej, której przeniesienie na nowy serwer wymagałoby zaplanowania całego procesu i dodatkowych godzin pracy.

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje o wdrożeniu G Suite Essentials?

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o możliwościach G Suite, zapoznaj się z poniższymi materiałami:

Skontaktuj się z naszymi ekspertami od G Suite poprzez stronę https://gsuite.home.pl/pracuj-zdalnie/ lub pod numerem telefonu 914325572 – odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pakietu narzędzi biurowych od Google.