Wiadomości

Zwiększenie ilości kafelków użytkowników i zamazywanie tła w Google Meet

Google Meet to jedna z najlepszych alternatyw do wideokonferencji dla komunikatorów biznesowych Microsoft Teams czy Zoom. Meet otrzymał 2 aktualizacje, które z pewnością ucieszą użytkowników pakietu Google Workspace.

Google Meet z 49 widocznymi osobami podczas konferencji jednocześnie

Google wprowadza długo wyczekiwaną zmianę, dotyczącą ilości osób widocznych jednocześnie podczas aktywnej wideokonferencji. Idąc za działaniami konkurentów, Google Meet uzyskuje możliwość przedstawienia podglądu aż 49 uczestników spotkania jednocześnie.

Praca zdalna to dla Ciebie teraz codzienność? Zobacz, jakie szkolenia z G Suite i Google Workspace oferujemy. Nasi eksperci pomogą wdrożyć te systemy w Twojej firmie i wytłumaczą pracownikom, jak efektywnie z nich korzystać.

Możliwość podglądu większej ilości osób w czasie rzeczywistym nie tylko wpłynie na dynamikę spotkań online. Podgląd reakcji, mimiki twarzy czy języka ciała większej ilości uczestników pozwoli z jednej strony na lepsze dopasowanie omawianych tematów, z drugiej zaangażuje większą ilość uczestników w aktywne uczestniczenie w wideo-spotkaniu. Widok podglądu z własnej kamery wśród pozostałych uczestników spotkania pozwoli również na poczucie, że mimo dużej odległości, wciąż stanowimy ważny element zespołu zgromadzonego podczas wideokonferencji.

Ilość widocznych kafli w Google Meet to 49
Google Meet zwiększa ilość widocznych kafelków do 49 osób

Dodatkowo, biznesowe narzędzie do wideokonferencji umożliwia teraz zobaczenie również podglądu z własnej kamery jako aktywnego kafelka. Swój podgląd zobaczysz w prawym, górnym rogu internetowej aplikacji. Jako członek spotkania. Poprzez najechanie kursorem na miniaturę podglądu z swojej kamery uzyskasz również możliwość dodania lub usunięcia siebie z siatki widocznych kafelków. Wszelkie zmiany w podglądzie kamery są widoczne wyłącznie dla Ciebie.

Jak włączyć 49 kafelkowy tryb wideokonferencji w Google Meet?

Domyślnie funkcja podglądu 49 okienek będzie wyłączona. Aby zwiększyć ilość dostępnych okienek podczas wideokonferencji w Google Meet, wejdź w Ustawienia, a następnie Zmień układ.

Jak ustawić podgląd użytkowników podczas wideokonferencji w Google Meet
Aby włączyć podgląd 49 okienek w Google Meet, wejdź w ustawienia
i na pasku przeciągnij wartość na 49.

Zamazywanie tła podczas wideokonferencji w Google Meet

Rozszerzenie widoku w Google Meet to nie jedyna pozytywna wiadomość dla użytkowników pakietu G Suite. Popularne narzędzie do wideokonferencji uzyskuje także ważną funkcjonalność, jaką jest zamazywanie tła w czasie rzeczywistym. Po uruchomieniu Google Meet, inteligenta funkcja odzieli Cię od tła, dzięki czemu nie będzie ono rozpraszało uwagi podczas spotkania. Nowa funkcjonalność zamazywania tła w połączeniu z niedawno dodaną funkcją wygłuszania szumów i niepożądanych dźwięków z pewnością wpłynie na poprawę jakości i efektywności wideorozmów za pośrednictwem Google Meet.

Zamazywanie tła w Google Meet
Zamazywanie tła w Google Meet pomoże ukryć niepotrzebne elementy tła podczas wideokonferencji.

Gdzie można skorzystać z funkcji zamazywania tła w Google Meet?

Funkcja rozmycia tła będzie działać bezpośrednio w przeglądarce Chrome, na komputerach i laptopach z systemami operacyjnymi Windows i MacOS. Funkcja rozmycia tła będzie domyślnie wyłączona. Użytkownik będzie mógł każdorazowo zdecydować czy w wybranej wideokonferencji chce rozmyć przestrzeń znajdującą się za nim. Nowa opcja będzie dostępna globalnie dla wszystkich użytkowników Google Meet do końca września 2020.

Jak zamazać tło w Google Meet?
W prawym dolnym rogu znajdziesz przycisk zamazania tła podczas wideokonferencji w Google Meet.
Ustawienia zamazywania tła w Google Meet
Opcję zamazania tła znajdziesz również w ustawieniach Google Meet podczas aktywnego połączenia.

Sprawdź także:

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm