Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak zaakceptować wszystkich uczestników Google Meet (Google Workspace) jednym kliknięciem?

Jak zaakceptować wszystkich uczestników Google Meet (Google Workspace) jednym kliknięciem?

Google Meet to niezawodne narzędzie do komunikacji, będące częścią pakietu Google Workspace. Google Meet jest chętnie wykorzystywany jako komunikator biznesowy, ale również jako narzędzie do prowadzenia zdalnych lekcji oraz komunikowania się z uczniami online. Komunikator dla biznesu i edukacji od Google już niedługo uzyska nową funkcjonalność, która ułatwi dołączanie współpracowników / uczniów oraz innych zaproszonych gości do spotkań online.  

Jak zaakceptować zbiorczo wszystkich uczestników gotowych do dołączenia do spotkania w Google Meet?

W Google Meet pojawi się nowa funkcja, pozwalająca zaakceptować wszystkich uczestników oczekujących na dołączenie do spotkania za pomocą jednego kliknięcia. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć opcję Zezwól Wszystkim, która znajduje się w prawym, dolnym rogu zakładki z oczekującymi uczestnikami spotkania. Aby wykluczyć poszczególne osoby z spotkania, wystarczy obok nich kliknąć Odmów wejścia, a następnie wybrać: Zezwól wszystkim.

Nowa funkcjonalność: Zezwól wszystkim pozwoli na dołączenie do spotkania wszystkich oczekujących uczestników za pomocą jednego kliknięcia.

Dzięki nowej funkcjonalności, prowadzący spotkanie (np. menedżer, nauczyciel) ograniczy przerwy w prezentacji lub rozmowie online. Nowa opcja będzie zarezerwowana wyłącznie dla organizatora spotkania, który ma możliwość zatwierdzać lub odrzucać prośby o dołączenie do wideokonferencji. Stopniowe wdrażanie nowej funkcjonalności rozpoczęło się 4 listopada. Jej globalne wdrożenie potrwa ok 15 dni. Nowa opcja będzie włączona domyślnie dla użytkowników Google Workspace.

Jak zacząć pracę z Google Classroom? (Poradnik dla nauczyciela)

Jesteś nauczycielem i szukasz informacji jak rozpocząć pracę z Google Classroom? Sprawdź poradnik dla nauczycieli przygotowany przez home.pl: