Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane motywy DIVI dla WordPressa – strony dla instytucji publicznych i fundacji

Polecane motywy DIVI dla WordPressa – strony dla instytucji publicznych i fundacji

Sektor publiczny oraz organizacje non-profit pełnią ważną rolę w społeczeństwie. Tym bardziej ważne jest, aby ich strony internetowe były estetyczne, przyjazne dla użytkowników i nieustannie aktualizowane. Dzięki licznym kreatorom do WordPressa zbudowanie funkcjonalnej witryny nie musi być trudnym wyzwaniem. Do tego celu przyda się m.in edytor DIVI, który jest popularnym dodatkiem do WordPressa. Posiadając własny hosting internetowy oraz zainstalowany plugin DIVI tworzenie własnej strony internetowej jest zdecydowanie łatwiejsze. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie motywy DIVI są najlepsze dla serwisów przeznaczonych dla instytucji publicznych oraz fundacji non profit.

Czym jest wtyczka DIVI do WordPressa?

WordPress jest najczęściej wybieranym systemem do zarządzania treścią strony internetowej. DIVI z kolei jest popularnym pluginem (wtyczką), który dodaje do WordPressa osobny moduł do edycji/budowy strony internetowej. W repozytorium WordPressa znajduje się więcej edytorów tego typu (zapoznaj się z najpopularniejszymi kreatorami stron internetowych dla WordPressa), ale to właśnie DIVI zyskał wielu entuzjastów w odróżnieniu od swojej konkurencji.

Pamiętaj, że wtyczka DIVI nie posiada darmowej wersji. Jest to dodatek płatny, z własną licencją. Ile kosztuje DIVI:

  • 89$ – w tej cenie otrzymujesz licencję z rocznym wsparciem i aktualizacjami. Ważne – po wygaśnięciu licencji wtyczka i strona internetowa zbudowana na DIVI będzie działać dalej.
  • 289$ – jest to licencja wieczysta, a więc z zachowanym wsparciem i aktualizacjami wtyczki w kolejnych latach.

Wybór zależy oczywiście od Twoich potrzeb, aczkolwiek jeśli otwierasz lub prowadzisz małą agencję reklamową lub tworzysz jako freelancer strony na zamówienie – lepszym rozwiązaniem będzie wersja z wieczystą licencją.

Jak znaleźć motywy do DIVI?

DIVI nie ma dedykowanych motywów typu third-party, gotowych do pobrania z zewnętrznych serwisów. Wszystkie motywy są udostępniane w zasobach wtyczki, w bibliotece motywów/szablonów.

Zakłada biblioteki motywów w Divi

Motywy DIVI do WordPressa dla instytucji i fundacji non profit – co wybrać?

Poniższa lista motywów DIVI zawiera gotowe propozycje, które są skierowane do różnych instytucji publicznych. Pamiętaj jednak, że każdy motyw można dostosować do swoich potrzeb.

Motyw DIVI dla fundacji ekologicznychEnviromental Nonprofit

Motyw ekeologiczny do WordPressa w DIVI

Szablon stworzony specjalnie na potrzeby organizacji proekologicznych. Dzięki dobrze zaprojektowanym sekcjom pozwala w łatwy sposób opisać poszczególne kampanie, którymi aktualnie zajmuje się organizacja. Oczywiście nie mogło zabraknąć również typowej dla WordPressa zakładki “blog”, dzięki której możemy np. dzielić się wskazówkami na temat redukcji wpływu na środowisko naturalne. Dodatkową zaletą jest zakładka zachęcająca do przystąpienia jako wolontariusz oraz dodane w wielu miejscach przyciski zachęcające do wykonania integracji z platformami crowdfoundingowymi w celu pozyskiwania środków na dalszą działalność.

Link do demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/community-non-profit/environmental-nonprofit-home-page/live-demo

Motyw DIVI dla konferencji lub programów społecznych – Meetup

Interesująca propozycja dla wszystkich, którzy organizują wszelkiego rodzaju konferencje, spotkania i seminaria. Niezależnie od ich tematyki, dobrze przygotowana strona i odnośniki w odpowiednich miejscach mogą znacząco zwiększyć ilość uczestników.

Co ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, szablon jest w pełni uniwersalny, świetnie sprawdzi się również podczas organizacji wydarzeń on-line. Niezależnie jakiego tematu miałoby dotyczyć Twoje spotkanie – motyw posiada wszystkie konieczne elementy do przedstawienia kluczowych informacji o wydarzeniu. Znajdziesz tutaj miejsce na opis konferencji, zakładkę do wyróżnienia sponsorów wydarzenia, a także agendę oraz blog, który spełni dodatkową rolę w komunikacji np. do dzielenia się dalszymi informacjami już po zakończeniu prelekcji.

Link do demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/events/meetup-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla schronisk – Animal Shelter

Motyw do WordPressa - schronisko dla zwierząt

Każdego roku coraz więcej zwierząt trafia do adopcji. Jeżeli Tobie oraz Twojej organizacji nie jest obojętny los czworonogów i działasz aktywnie na ich rzecz to rozważ zbudowanie przejrzystej i przyjaznej użytkownikom strony internetowej. W obecnych czasach często pierwszy kontakt przyszłych właścicieli z czekającymi na nich pupilami odbywa się właśnie przez sieć. Zbudowanie dobrej witryny nie tylko znacząco ułatwia proces wstępnego zapoznania się, ale należy pamiętać również o tym , że na przejrzystej i atrakcyjnej wizualnie stronie ludzie spędzą więcej czasu. To z kolei może realnie przełożyć się na ilość Twoich podopiecznych, które znajdą nowy dom.

W szablonie nie zabrakło strony powitalnej i miejsca do przedstawienia czworonogów oraz ich historii. Znajduje się również zakładka „o nas”, która z pewnością zwiększy zaufanie przyszłych adoptujących wskazując na referencje i doświadczenie Twojej organizacji. Oferuje ona również możliwość pokazania swojego zespołu.

Link do demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/community-non-profit/animal-shelter-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla fundacji charytatywnych – Charity

Wszyscy wiemy jak dużo dobrego mogą dla społeczeństwa zrobić organizacje działające charytatywnie. Niezależnie od tego jaki jest profil Twojej działalności, dobrze zrobiona strona internetowa pomoże przyciągnąć uwagę wolontariuszy, sponsorów oraz osób, którym mógłbyś pomóc. Szablon wyróżnia się zakładką “dotacje”, która umożliwia integrację z systemem otrzymywania wpłat od zainteresowanych.

Link do demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/community-non-profit/charity-landing-page/live-demo

Motyw DIVI dla miłośników idei „zero waste” – Food Bank

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej inicjatyw, których celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie i marnowania żywności, ale również realne działanie na rzecz potrzebujących. Motyw Food Bank pozwala sprawnie połączyć oba te aspekty. Dzięki zakładce “zaangażuj się” osoby chcące wesprzeć Twoją działalność będą wiedziały jak zgłosić się jako wolontariusze, a zakładka “dotacje” umożliwi wsparcie akcji również przez osoby, które nie mogą lub nie mają czasu zaangażować się samodzielnie. Co ważne motyw posiada również zakładkę “blog”, która może pełnić rolę edukacyjną poprzez zamieszczane tam wpisy.

Link do demo: https://www.elegantthemes.com/layouts/community-non-profit/food-bank-landing-page/live-demo

Hosting do WordPressa – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego narzędzia do promocji w sieci ma duże znaczenie dla każdej firmy, która chce rozwijać swoją ofertę online. W home.pl obsługujemy klientów z sektora MŚP, którzy budują swój wizerunek w oparciu o doskonale znane rozwiązania tj. hosting stron WWW oraz hosting dla WordPressa z dyskami SSD. Dzięki temu co druga strona internetowa w Polsce jest obsługiwana na serwerach home.pl, a o bezpieczeństwo i stabilność witryn dba przez całą dobę zespół doświadczonych administratorów. Wybierając nasz hosting, otrzymujesz dostęp do gotowych narzędzi ułatwiających uruchomienie strony na WordPressie, a także pakiet funkcji, wspierających Twoje działania w Internecie:

  • protokół HTTP/3 (QUIC), który obsługuje nowoczesne metody szyfrowania danych przy komunikacji z serwerem. HTTP/3 to nowa technologia, która również zwiększa stabilność w działaniu stron internetowych dla użytkowników ze słabym łączem internetowym.
  • usługę DNSSEC dla domen internetowych bez dodatkowych opłat – DNSSEC to ochrona Twojej domeny przed próbami przechwycenia ruchu i próbach podszycia się pod inną stronę internetową. Korzystając z DNSSEC masz pewność, że Twoi klienci przeglądają wiarygodną stronę internetową.
  • ochrona WAF – Web Application Firewall na hostingu, która chroni strony internetowe przed atakami typu SQL Injection, XSS. WAF w home.pl to mechanizm ochrony uczący się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu blokuje potencjalne próby logowania do panelu WordPressa lub Joomli z wykorzystaniem botów lub szkodliwych skryptów.