Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki antywirus dla domu i prywatnych urządzeń? Poznaj możliwości AVG Ultimate 2021

Jaki antywirus dla domu i prywatnych urządzeń? Poznaj możliwości AVG Ultimate 2021

Antywirus na komputery i smartfony użytkowników domowych wciąż jest niezbędnym elementem ochrony urządzeń. Codzienne korzystanie z mediów społecznościowych oraz e-bankowości niesie za sobą ryzyko trafienia na próbę wyłudzenia danych. Odpowiednia ochrona antywirusowa dla rodziny uchroni rodziców oraz dzieci przed sprytnymi atakami cyberprzestępców. W tym artykule dowiesz się jak zabezpieczyć nawet 10 urządzeń za pomocą jednej aplikacji AVG Ultimate.

Antywirus dla domu – co zawiera AVG Ultimate?

Antywirus AVG Ultimate jest polecanym oprogramowaniem dla domu ze względu na to, że łączy 3 najważniejsze programy w jednym pakiecie zapewniającym bezpieczeństwo i wysoką wydajność domowych urządzeń.

Tabela opisująca funkcje narzędzi pakietu AVG Ultimate

Program antywirusowy Internet Security

AVG Internet Security to dedykowany dla urządzeń domowych antywirus przeznaczony na rodzinne komputery, laptopy, smartfony i tablety. Oprócz standardowej ochrony w czasie rzeczywistym przed szkodliwym oprogramowaniem, program posiada również:

  • Ochronę prywatnej poczty elektronicznej;
  • Zabezpieczenie sieci Internet;
  • Osłonę komputera przed aktywnością hakerów;
  • Zaawansowaną ochronę prywatności;
  • Zabezpieczenie zakupów w sieci i dokonywania opłat online;
  • Ochronę do 10 urządzeń należących do członków rodziny.
Główny interfejs AVG Internet Security
Główny interfejs programu antywirusowego AVG Internet Security.

Komputer

W kafelku komputer znajdują się opcje automatycznego wykrywania cyberzagrożeń, w tym najważniejsze takie jak skan pobieranych plików czy ochrona przed zaszyfrowaniem domowego sprzętu (ransomware).

Kafelek Komputer w AVG Internet Security
Widok interfejsu programu AVG Internet Security w kafelku Komputer.

Internet i poczta email

W kafelku Internet i poczta email znajdują się funkcje ochrony domowej poczty elektronicznej oraz dostępu do sieci. W tej sekcji można skonfigurować poziom ochrony domowych adresów email i aktywności w Internecie, w tym siłę i bezpieczeństwo stosowanych haseł.

Kafelek Internet i poczta e-mail w AVG Internet Secuirty
Widok interfejsu programu AVG Internet Security w kafelku Internet
i poczta e-mail.

Ataki hakerów

W zakładce Ataki hakerów znajdują się funkcje zapory (firewall) przeciwdziałającej aktywności hakerów na komputerze. W liście rozwijanej można uzyskać dostęp do takich funkcji zapory jak połączenia sieciowe, profile sieciowe, dzienniki aktywności i reguły dotyczące zainstalowanych aplikacji. Dodatkowo w tym kafelku można włączyć ochronę haseł zapisanych w przeglądarce oraz skonfigurować zasady dotyczące przychodzących połączeń z opcją kontroli zdalnej.

Kafelek Ataki hakerów w AVG Internet Security
Widok interfejsu programu AVG Internet Security w kafelku Ataki hakerów.

Prywatność

W kafelku Prywatność użytkownik domowy może skonfigurować zakres ochrony dotyczący zabezpieczeń kamery internetowej oraz poufnych danych. Bezpieczeństwo kamer zamontowanych w urządzeniach domowych są bardzo ważne. W przypadku ataku, haker może nie tylko nagrać prywatne rozmowy oraz aktywność osób znajdujących się we wnętrzu. Cyberprzestępca otrzyma również stały podgląd wnętrza domu, będzie mógł np. sprawdzić czy w zasięgu kamery znajdują się cenne przedmioty oraz w jakich godzinach mieszkanie jest puste.

Kafelek Prywatność w AVG Internet Secuirty
Widok interfejsu programu AVG Internet Security w kafelku Prywatność.

Płatności

Funkcja płatności jest zabezpieczeniem domowej e-bankowości. W przypadku, gdy domownik znajdzie się na phishingowej stronie np. swojego ulubionego sklepu, oprogramowanie ostrzeże go o zagrożeniu wycieku jego danych lub kradzieży pieniędzy.

Kafelek Płatności w AVG Internet Secuirty
Widok interfejsu programu AVG Internet Security w kafelku Płatności.

Funkcja skanowania komputera

W głównym interfejsie AVG Internet Security można ręcznie rozpocząć przeskanowanie komputera. Oprogramowanie sprawdzi czy na urządzeniu nie ma szkodliwego oprogramowania oraz czy zabezpieczenia związane z siecią są skonfigurowane prawidłowo. Automatyzacja procesu skanowania ułatwi zarządzanie bezpieczeństwem na domowych urządzeniach.

Funkcję skanowania antywirusowego można podzielić na 2 procesy:

  • skanowanie zagrożeń przeglądarki i podstawowych zasobów systemu, które są narażone na ataki oraz działanie wirusów (tzw. funkcja Smart Scan)
  • skanowanie całego systemu w poszukiwaniu wirusów i innego rodzaju złośliwego oprogramowania.

W przypadku pierwszej opcji cały proces potrwał 3 minuty, dzięki czemu w szybki sposób przetestowaliśmy podstawowy zakres ochrony kluczowych składników systemu. Pełna funkcja skanowania plików trwa już dłużej i zależy od liczby danych utrzymywanych w systemie.

Skanowanie komputera w AVG Ultimate
Program antywirusowy pozwala na ręczne uruchomienie przeskanowanie komputera. AVG Internet Security zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Zaleca się jednak, aby zautomatyzować proces skanowania komputera co jakiś czas.

Czy antywirus AVG spowalnia system?

AVG Internet Security nawet podczas skanowania antywirusowego nie wpływa na spowolnienie sprzętu. Dzięki temu, nawet gdy skanowanie odbywa się w tle, użytkownik nadal korzysta ze swojego komputera.

Wydajność komputera podczas skanowania antywirusowego programem AVG Internet Security.
AVG Internet Security podczas uruchomionego procesu skanowania komputera. Antywirus nie wpłynął znacząco na płynność pracy sprzętu.

Program optymalizujący TuneUp

TuneUp to oprogramowanie służące do optymalizacji pracy komputera lub smartfona. Z czasem urządzenie domowe gromadzi bardzo dużo niepotrzebnych plików i danych, które wpływają na spadek jego wydajności. Niezoptymalizowany komputer lub smartfon charakteryzują się między innymi wolną pracą, zacinaniem się czy długo otwierającymi się programami (w tym wolno działającą przeglądarką).

Sprawdź, jak skonfigurować program AVG PC TuneUP i oczyścić dysk ze zbędnych danych.

Skanowanie komputera w AVG PC TuneUp
AVG TuneUp to program przyspieszający komputer. Oprogramowanie skanuje i natychmiastowo optymalizujące sprzęt, dzięki czemu komputer działa szybciej.

Program zabezpieczający sieć i prywatność AVG VPN

VPN pozwala na poufne korzystanie z Internetu. Niezależnie czy korzystasz z bankowości elektronicznej, dokonujesz zakupów czy logujesz się do prywatnej poczty email – włączony VPN zapewnia bezpieczeństwo danych członków rodziny, niezależnie czy korzystają z sieci domowej czy publicznego Wi-Fi, np. w szkole, na dworcu czy w kawiarni.  

Połączenie z siecią za pośrednictwem AVG Secure VPN
AVG VPN to narzędzie do bezpiecznego i poufnego korzystania zarówno z sieci domowej, jak i publicznego Wi-Fi.

Czy AVG Ultimate chroni urządzenia mobilne?

Pakiet AVG Ultimate, oprócz rozwiązań przeznaczonych na laptopy i komputery domowe, posiada analogiczne rozwiązania dedykowane dla rodzinnych urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów. W zakres pakietu ochrony dla rodziny wchodzą:

Antywirus na smartfon i tablet – AVG AntiVirus PRO

Antywirus mobilny od AVG zapewnia bezpieczeństwo smartfona przed kradzieżą, szkodliwymi aplikacjami i złośliwym oprogramowaniem. Dzięki funkcji Anti-Theft dodatkowo zabezpieczysz sprzęt przed kradzieżą i dostaniem się do pamięci smartfona. Po zainstalowaniu aplikacji AVG Cleaner PRO i AVG VPN PRO użytkownik może korzystać z tych dwóch narzędzi bezpośrednio w konsoli aplikacji AVG AntiVirus PRO.

Aplikacja mobilna AVG AntiVirus Ultimate
Interfejs aplikacji mobilnej AVG AntiViurs Ultimate.

Mobilna aplikacja optymalizująca smartfon i tablet – AVG Cleaner PRO

AVG Cleaner PRO optymalizuje i oczyszcza zbędne pliki znajdujące się na urządzeniu mobilnym. Dzięki regularnemu czyszczeniu i konserwowaniu pamięci smartfona z systemem Android, urządzenie działa sprawniej i bardziej wydajnie.

Aplikacja mobilna AVG Cleaner PRO
Interfejs aplikacji mobilnej AVG Cleaner PRO.

Mobilny VPN – AVG Secure VPN  

Mobilny VPN jest narzędziem szczególnie interesującym dla osób korzystających z serwisów VOD na smartfonie i tablecie. Dzięki zmianie geolokalizacji serwera, członkowie rodziny mogą otrzymać dostęp do materiałów zablokowanych geolokaliacyjnie w Polsce. Dodatkowo, przeglądanie Internetu na urządzeniu mobilnym za pośrednictwem VPN daje gwarancję, że aktywność czy wpisywane w sieć dane nie wyciekną. Dzięki temu można bezpiecznie i poufnie logować się do kont social media, dokonywać zakupów online czy korzystać z bankowości elektronicznej.

Aplikacja mobilna AVG Secure VPN
Interfejs aplikacji mobilnej AVG Secure VPN.

Czy AVG Ultimate jest dobrym antywirusem dla domu?

Pakiet narzędzi AVG Ultimate to przygotowany z myślą o użytkowaniu w domu zestaw niezbędnych narzędzi bezpieczeństwa dla rodziny. Dzięki możliwości instalacji aż na 10 stanowiskach, jedna licencja pozwoli zabezpieczyć urządzenia należące do całej rodziny. AVG Ultimate zapewni nie tylko ochronę antywirusową, ale również funkcjonalne narzędzie do optymalizacji oraz dobry VPN. Dlatego, AVG Ultimate jest polecanym antywirusem dla domu w 2021.

Logo AVG