Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Gry z PlayStation na Netflix? Wycieki wskazują na współpracę gigantów rozrywki

Gry z PlayStation na Netflix? Wycieki wskazują na współpracę gigantów rozrywki

Netflix od jakiegoś czasu szykuje się do wejścia na rynek gier. Najnowsze wycieki i odkryte dane wskazują na potencjalną współpracę z PlayStation. Zobacz, co wiemy na temat gier na Netflixie.

Netflix wchodzi w branżę gier?

Od dłuższego czasu w sieci krążą pogłoski o tym, że Netflix chce wejść w branżę gier wideo. Po części już to zrobili, oddając markę Stranger Things twórcom gier by tworzyli nowe produkcje lub dodatki do istniejących tytułów. Na platformie streamingowej są także bardzo popularne produkcje na podstawie gier jak Castlevania, Resident Evil czy Wiedźmin. Zaplanowane na przyszłość są też animacje na bazie League of Legendsi Splinter Cell, nieokreślony projekt związany z Beyond Good & Evil oraz film Uncharted, w którym główną rolę zagra Tom Holland.

Przez ostatnie kilka lat na rynku gier pojawiły się nowe usługi, które mają potencjał zrewolucjonizować sposób, w jaki gramy w gry. Rozwój technologii i ogólny dostęp do szybkiego internetu umożliwił powstanie m.in. Google Stadia, Nvidia GeForce Now, PlayStation Now oraz xCloud w Xbox Game Pass. Każda z nich polega na uruchomieniu gry na serwerze i przesyłanie obrazu na dowolne urządzenie gracza.

Doładuj swój portfel PlayStation Network i kupuj gry na konsoli.

Biorąc pod uwagę, że Netflix korzysta z globalnej sieci serwerów Amazona i posiada konsumentów w każdym zakątku świata, wejście w streaming gier wydaje się realnym następnym krokiem. Być może właśnie dlatego niedawno do zespołu Netflixa dołączył Mike Verdu, który wcześniej pracował w Zynga, Oculusie oraz był szefem EA Mobile.

Ghost of Tsushima na Netflixie

Plotki plotkami, ale czy mamy jakikolwiek konkretny dowód na growe zamiary Netflixa? Dataminer (osoba zajmująca się „grzebaniem” w plikach i danych) Steve Moser ujawnił grafiki, które wykrył w aplikacji Netflixa na iOS. Na odkrytych grafikach możemy zobaczyć kontrolery DualSense oraz głównego bohatera Ghost of Tsushima.

„Netflixowa funkcja gamingowa jest roboczo nazwana „Shark” i jest reprezentowana przez ten obrazek w ich aplikacji na iOS: płetwę rekina” – napisał Mosler na Twitterze.

Odkrycie tych grafik wskazuje na to, że Nerflix nie tylko współpracuje z Sony w ramach filmu Uncharted, ale także gier z PlayStation na nową platformie do streamowania gier. Możliwe, że szykuje się jakiś dodatkowy benefit, w którym kod PlayStation Plus da coś na Netflixie? Czas pokaże.

Zobacz darmowe gry w lipcowym wydaniu PlayStation Plus.