Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Teams pozwoli wybrać domyślny sposób otwierania plików

Teams pozwoli wybrać domyślny sposób otwierania plików

Microsoft Teams otrzymuje nową funkcję, która pozwoli lepiej spersonalizować naszą interakcję z dokumentami. Zobacz, na czym będzie polegał wybór domyślnego sposobu otwierania plików w Teams.

Zmień jak otwierasz pliki udostępnione w Teams

Microsoft Teams powstał z zamysłem jednej aplikacji, która połączy komunikację i zarządzanie dokumentami Microsoft 365. Świetną funkcją, która pozwala w szybki i wygodny sposób wyświetlać i edytować dokumenty jest możliwość otworzenia udostępnionego pliku wewnątrz okna aplikacji Teams. Mimo, że jest to dość wygodne rozwiązanie, każdy kto używa Teams wie, że nie zawsze jest ono optymalne.

Teraz, Microsoft Teams otrzymuje nową pozycję w ustawieniach, która pozwoli nam zdecydować w jaki sposób otwierane będą dokumenty udostępnione w czacie. Domyślny sposób otwierania plików będzie można zmienić pomiędzy: Teams (wewnątrz okna czatu), w przeglądarce oraz w aplikacji (zależnie od pliku, może to być Word, Excel, itp.).

Jak zmienić domyślny sposób otwierania plików? Wybór będzie znajdował się w Ustawieniach, w zakładce Ogólne:

Wybór domyślnego sposobu otwierania plików

Zmiana ustawień jednak nie zobowiązuje do jednego sposobu wyświetlania plików. Microsoft dodaje także wybór przy każdym pliku. Wystarczy kliknąć na opcje przy pliku, najechać kursorem na Otwórz i wybierz pomiędzy trzema opcjami.

Otwieranie plików w Teams

W tym miejscu także znajduje się opcja Zmień domyślne, co pozwoli szybko zmienić domyślny sposób otwierania plików w Microsoft Teams.

zmiana domyślnego sposobu otwierania Teams

Obecnie nowa funkcja jest dostępna w testowej wersji Teams, lecz wkrótce powinna się pojawić dla wszystkich użytkowników komunikatora pakietu Microsoft 365.

Zobacz, jak zapraszać osoby spoza organizacji do Teams.