Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Authenticator otrzymuje nowe zabezpieczenia

Microsoft Authenticator otrzymuje nowe zabezpieczenia

Silne zabezpieczenie to jedna z najważniejszych cech dobrego oprogramowania. Microsoft pomaga dbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników przy pomocy aplikacji Authenticator, ułatwiającej korzystanie z weryfikacji wieloetapowej. Teraz Microsoft wprowadza nowe funkcje, które poprawią bezpieczeństwo i ułatwią weryfikację logowania.

Nowe sposoby weryfikacji w MS Authenticator

Microsoft 365 to pakiet, dzięki któremu firma może przechowywać dane, komunikować się mailowo lub przez Teams oraz tworzyć nowe dokumenty. Ze względu na możliwość przechowywania dokumentów zawierających potencjalnie wrażliwe dane oraz dane osobowe użytkowników pakietów Office, Microsoft stale inwestuje w zabezpieczenia aplikacji i organizacji.

Gigant z Redmond wypuścił nową aktualizację aplikacji Authenticator na systemy iOS i Android. Wprowadza ona nowe funkcje dla użytkowników i administratorów Microsoft 365 i Azure, które mogą znacznie zwiększyć bezpieczeństwo danych w firmie. Część nowych funkcji jest już dostępna, a część jest jeszcze jeszcze w rękach testerów.

Pierwszą nowością będzie możliwość dodania kampanii zachęcającej do rozpoczęcia korzystania z wieloetapowej weryfikacji tożsamości w Microsoft 365, jeśli Twoja organizacja tego nie wymaga. Użytkownicy podczas logowania zobaczą monit informujący o możliwości zwiększenia zabezpieczenia, z którego będą mogli przejść do pobrania i aktywacji aplikacji Authenticator.

Dopasowanie liczb w Authenticator

By zwiększyć bezpieczeństwo i zredukować przypadkowe potwierdzenia logowania, w Authenticator pojawi się możliwość weryfikowania tożsamości przez dopasowanie liczb. W oknie logowania pojawi się liczba, którą użytkownik będzie musiał wprowadzić w aplikacji Authenticator na swoim telefonie, by potwierdzić swoją tożsamość. Dodatkowo, w przypadku kilku aplikacji lub stron proszących o weryfikacje, wyświetlane liczby pozwolą zweryfikować gdzie konto zostanie zalogowane.

Dopasowanie liczb w Authenticator

Wyświetlanie lokalizacji logowania

Kolejną metodą na zabezpieczenie logowania jest wyświetlenie większej ilości informacji o zapytaniu logowania, jak lokalizacja sczytywana po IP oraz aplikację, która wymaga logowania.

Wyświetlanie logowania w Authenticator

Logowanie na podstawie lokalizacji

Dane GPS mogą służyć nie tylko do wyświetlania lokalizacji urządzenia, ale także do ustawienia warunku do logowania. Administratorzy mogą ustawić obszar lub wybrać kraj, z którego użytkownicy mogą się logować. Ta funkcja może zostać włączona dla całej organizacji lub dla wybranych członków organizacji. By zapewnić dokładność danych, aplikacja Authenticator wykryje, czy urządzenie mobilne było „rootowane”.

Authenticator zablokuje złą lokalizację

Darmowy Teams Exploratory się konczy – zobacz, co zrobić.