Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Szukasz nowego antywirusa zamiast Kaspersky? Poznaj alternatywne rozwiązania do ochrony urządzeń

Szukasz nowego antywirusa zamiast Kaspersky? Poznaj alternatywne rozwiązania do ochrony urządzeń

Antywirusy od Kaspersky były jednym z najpopularniejszych produktów w branży cyberbezpieczeństwa. Ze względu na obecną sytuację geopolityczną i nastroje wywołane agresją Rosji na Ukrainę, wielu użytkowników postanowiło poszukać alternatywy, która chroni nie tylko domowe, ale również firmowe urządzenia.

Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę planując odinstalowanie Kasperskiego z Twojego PC lub smartfona?

Dlaczego użytkownicy usuwają antywirusa Kaspersky?

Rosyjska firma od lat budowała swoją pozycję i rozwijała produkty do ochrony przed wirusami, dzięki czemu zdobywała czołowe miejsca w testach renomowanego serwisu AV-test. Kilka lat temu Kaspersky postanowił również – w ramach transparentności – przenieść część swoich zasobów do Szwajcarii.

Sytuacja jednak zmieniła się pod koniec lutego 2022 roku, kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W efekcie większość państw w Europie postanowiła nałożyć sankcje na rosyjskich przedsiębiorców i firmy. Krokiem, który przelał czarę goryczy wśród użytkowników było dodanie usług Kaspersky do listy zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego, przez Federalną Komisję Łączności (FCC) w USA.

Obywatele zachodnich państw wspierających Ukrainę, chcąc pomóc w wywarciu finansowej presji, rezygnują z kupowania rosyjskich produktów i usług – w tym antywirusa Kaspersky.

Jeśli dotychczas w Twojej firmie lub domu zainstalowany był Kaspersky i szukasz alternatywy dla tej aplikacji – przygotowaliśmy dla Ciebie listę rekomendowanych usług do ochrony przed wirusami.

Alternatywy dla antywirusa Kaspersky – jaki program wybrać?

Rynek aplikacji antywirusowych nie kończy się na rozwiązaniach od Kaspersky. Inni producenci równiez oferują rozszerzone funkcje w swoich usługach tj. kontrola rodzicielska, zabezpieczenia płatności w sieci lub prywatne sieci VPN, co wpływa na ich użyteczność.

Niezależnie czy chcesz korzystać z antywirusa na komputerze służbowym czy prywatnym, z pewnością znajdziesz rozwiązanie spełniające Twoje wymagania.

Avast Premium – antywirus z Czech

Avast to antywirus produkowany przez naszych sąsiadów z Czech, który cieszy się dużą popularnością wśród polskich użytkowników. Zawiera on zaawansowane zabezpieczenia, które chronią Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem oraz zagrożeniami na stronach internetowych. Avast Premium posiada także skaner poczty email, dzięki któremu masz pewność, że nie pobierzesz z załącznika żadnego wirusa za pomocą zewnętrznych programów tj. Outlook lub Mozilla Thunderbird.

Polecany antywirus Avast

Bitdefender – uniwersalny antywirus dla komputerów w domu i firmie

Bitdefender to jedna z najpopularniejszych marek antywirusów, zawierających w sobie pełny zestaw i funkcji. Jednym z jego czołowych rozwiązań jest Bitdefender Total, który jest połączeniem:

  • klasycznego antywirusa,
  • aplikacji VPN,
  • kompleksowego narzędzia do ochrony przed innymi zagrożeniami (posiada m.in. moduł do blokady kamery internetowej oraz zabezpieczenie przed kradzieżą).

Zainstalujesz go nawet na 5 urządzeniach z dowolnym systemem operacyjnym – Windows, macOS, Android lub iOS.

Masz większe potrzeby niż 5 urządzeń? Chcesz zapewnić ochronę antywirusową dla całej rodziny? Wybierz Bitdefender Family Pack. Wyróżnia się na rynku licencją – zainstalujesz go aż na 15 urządzeniach. Nazwa „Family Pack” nie pojawiła się przypadkiem, ponieważ w tym pakiecie otrzymujesz także moduł kontroli rodzicielskiej.

Programy antywirusowe Bitdefender

Norton 360 – antywirus z menadżerem haseł

Norton 360 to pełny pakiet zabezpieczeń oraz narzędzi do codziennej ochrony przed atakami sieciowymi oraz wirusami. Jest dostępny w kilku wariantach: Norton 360 Standard zainstalujesz na jednym urządzeniu Windows lub MacOS, Norton 360 Deluxe jest z kolei przeznaczony dla 3 lub 5 urządzeń, a dzięki Norton 360 Premium zabezpieczysz aż 10 różnych komputerów lub smartfonów. Ciekawym dodatkiem jest m.in. menadżer haseł oraz prywatny dysk w chmurze (tylko na Windows).

Programy antywirusowe Norton 360

ESET NOD32 – popularny antywirus w Polsce

ESET to słowacka marka antywirusów, która od 30 lat pracuje nad stworzeniem najlepszych zabezpieczeń dla komputerów. ESET NOD32 jest jego najpopularniejszym produktem, wyróżniającym się na tle konkurencji zaawansowaną ochroną przed atakami phishingowymi.

Ciekawostka – ESET bardzo dobrze przyjął się na polskim rynku. Skorzystało już z niego ponad 4 miliony użytkowników.

ESET NOD32 na 2022 rok

Inne alternatywy dla antywirusa Kaspersky

Wyżej wymienione programy antywirusowe to tylko część z dostępnych rozwiązań , które mogą zastąpić aplikacje Kaspersky. Przy wyborze weź pod uwagę nie tylko fakt, że usługi te chronią Twoje firmowe lub domowe urządzenia przed szkodliwym działaniem oprogramowania.

Oferują one także dodatkowe opcje, które ułatwiają zarządzanie bezpieczeństwem:

  • kont email,
  • profili social media,
  • haseł do różnych serwisów (poprzez menadżer haseł),
  • wszystkich członków rodziny poprzez konfigurację blokady rodzicielskiej na niepożądane strony internetowe.

Chcesz poznać więcej aplikacji do ochrony przed wirusami? Zapoznaj się z ofertą w home.pl.