Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak usunąć uczestnika spotkania w Google Meet? W wideokonferencji pojawią się nowe opcje

Jak usunąć uczestnika spotkania w Google Meet? W wideokonferencji pojawią się nowe opcje

Spotkania na Google Meet zazwyczaj mają uporządkowany przebieg z określonymi uczestnikami. Zdarzają się jednak nieplanowane sytuacje, stwarzane przez kłopotliwych pracowników lub uczniów. Dzięki nowej aktualizacji wyrzucanie osób ze spotkania online będzie łatwiejsze.

Jak zablokować uczestnika w Google Meet?

Narzędzie do wideokonferencji, Google Meet, będzie oferować bogatszy zestaw opcji dla prowadzących spotkania online. Nie chodzi tylko o samo usuwanie problemowych uczestników, a także zgłaszanie ich i blokowanie.

W oficjalnym poście na blogu Google poinformowano, że prowadzący po wyproszeniu wybranej osoby ze spotkania uzyska dostęp do dodatkowych działań. Oprócz standardowego usunięcia uczestnika z rozmowy, zostanie przykładowo zapytany, czy chce wypełnić dodatkowe zgłoszenie nadużycia i/lub zablokować użytkownikowi opcję ponownego dołączenia do spotkania.

Oznacza to, że blokada problemowego uczestnika będzie bardziej intuicyjna – wystarczy rozwinąć menu przy jego nazwie i wybrać opcję usunięcia z opcjonalnymi dodatkowymi skutkami.

Aktualizacja Google Meet - co nowego? Więcej opcji związanych z blokowaniem uczestników spotkań online.

Doświadczenie wielu firm i szkół pokazuje jednak, że blokada uczestnika jest zazwyczaj ostatecznością i wynika z absolutnej konieczności, ale jak najbardziej ma ona miejsce. Bardziej rozbudowany system wypraszania osób z e-spotkań umożliwi także przywrócenie wybranego uczestnika do łask – za pomocą narzędzi administracyjnych organizator wideokonferencji zmieni status konkretnej osoby i zezwoli na uczestnictwo.

Jakie licencje Google obejmuje aktualizacja?

Nowe funkcjonalności w Google Meet nie będą wymagały specjalnego wdrożenia przez użytkowników kont Google – cały proces jest obsługiwany przez producenta. Aktualizacja doda nowe opcje w aplikacji Google Meet na komputerach stacjonarnych i laptopach, a także na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Z rozbudowanej opcji zarządzania uczestnikami na spotkaniach online skorzystają uczestnicy biznesowi oraz prywatni. Oto licencje, objęte aktualizacją:

Kiedy nowe funkcje zaczną działać? Google informuje, że prace nad wdrażaniem aktualizacji Google Meet rozpoczęły się 15 czerwca 2022 roku i mogą potrwać do 15 dni.