Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odnowienie podpisu elektronicznego – jak przedłużyć ważność podpisu kwalifikowanego?

Odnowienie podpisu elektronicznego – jak przedłużyć ważność podpisu kwalifikowanego?

Podpis elektroniczny jest przydatnym i często niezbędnym narzędziem dla współczesnego przedsiębiorcy. Ważność takiego podpisu jest równoznaczna z podpisem odręcznym, który składa się na dokumencie papierowym. Certyfikat kwalifikowany wydawany jest na okres od 1 roku do nawet 3 lat, a złożone w tym czasie sygnatury nigdy nie ulegają przedawnieniu. Ograniczony czas działania usługi wymaga od właściciela e-podpisu odnawiania go na kolejny okres. Jak to zrobić, gdy ważność e-podpisu dobiega końca? Sprawdź, jak odnowić podpis elektroniczny na przykładzie SimplySign.

Twój podpis elektroniczny SimplySign w najbliższym czasie traci ważność? Odnów swój certyfikat w home.pl i zachowaj dostęp do najwygodniejszej metody podpisywania dokumentów.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby odnowić elektroniczny podpis kwalifikowany SimplySign?

Odnowienie podpisu kwalifikowanego SimplySign jest bardzo proste, o ile spełni się kilka warunków wymaganych, aby móc przystąpić do przedłużenia ważności e-podpisu.

Sprawdź, czy Twój podpis kwalifikowany nie utracił ważności

Aby przystąpić do odnowienia certyfikatu kwalifikowanego SimplySign, upewnij się, że rozpoczniesz procedurę jeszcze przed zakończeniem okresu ważności swojego aktualnego e-podpisu. Certyfikatów kwalifikowanych, które utraciły swoją ważność, nie można już odnowić. Wówczas należy przystąpić do procedury wydania nowego certyfikatu kwalifikowanego SimplySign.

Odnowienie podpisu elektronicznego, a zmiana danych

Aby przedłużyć ważność swojego aktualnego podpisu kwalifikowanego SimplySign, zweryfikuj czy od momentu jego wydania nie zmieniły się Twoje dane, tj:

 • nazwisko,
 • PESEL,
 • identyfikator dokumentu tożsamości,
 • numer NIP lub REGON dla podmiotu, którego jesteś właścicielem lub go reprezentujesz.

Sprawdź, czy korzystasz z mobilnego podpisu elektronicznego SimplySign

Dotyczy to każdego podpisu elektronicznego, który odnawiasz. Nie ma możliwości przedłużenia ważności obecnego certyfikatu kwalifikowanego (np. SimplySign), jeżeli:

 • masz certyfikat kwalifikowany na fizycznej karcie kryptograficznej;
 • korzystasz z e-podpisu od innego dostawcy usług kwalifikowanych.

Odnowienie podpisu kwalifikowanego jest tańsze nawet o 50% w stosunku do ceny nowej usługi. Nie przegap daty ważności swojego certyfikatu, aby skorzystać z tańszego odnowienia.

Jak odnowić podpis kwalifikowany SimplySign – procedura krok po kroku

Jeżeli żaden z powyższych warunków nie dotyczy Twojej sytuacji, odnów swój certyfikat kwalifikowany SimplySign. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby przejść przez procedurę odnowienia mobilnego podpisu elektronicznego.

 • Aby odnowić certyfikat kwalifikowany, zamów kod pozwalający zrealizować usługę. Wejdź na stronę odnowienia SimplySign w home.pl, wybierz okres, na jaki chcesz przedłużyć e-podpis i dokonaj zakupu. Kod odnowienia SimplySign otrzymasz drogą mailową.
 • Zaloguj się na swoje konto Certum (https://panel.certum.pl). Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.
 • Rozpocznij odnawianie certyfikatu. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym, górnym rogu wirtualnej karty lub wybierz „Odnów certyfikat”.
Jak odnowić podpis elektroniczny? Przedłużenie podpisu kwalifikowanego SimplySign.
 • Wpisz kod odnowienia, który znajdziesz na swojej skrzynce mailowej. Następnie kliknij „Dalej”.
Odnowienie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
 • Kontynuuj proces według wyświetlanych informacji. System Poprosi Cię o zalogowanie się do usługi SimplySign za pomocą adresu e-mail i tokenu z aplikacji mobilnej.
Logowanie do SimplySign z jednorazowym tokenem z aplikacji mobilnej.
 • Jeśli masz więcej, niż jeden certyfikat, wybierz produkt, który odnawiasz i kliknij „Dalej”.

Jeśli odnawiasz e-podpis na nowo utworzonym koncie Certum, po drodze zobaczysz prośbę o akceptację zgód na użycie danych. Proces ten zakończysz, uzupełniając potrzebne dane i wybierając na końcu „Podpisz”.

 • W następnym kroku zweryfikuj poprawność swoich danych i wybierz „Dalej”.
Weryfikacja danych do odnowienia certyfikatu kwalifikowanego SimplySign.
 • Jeśli wynik weryfikacji wniosku będzie pozytywny, otrzymasz stosowne powiadomienie na adres e-mail.

Dlaczego warto odnowić certyfikat kwalifikowany SimplySign w home.pl?

Odnowienie podpisu elektronicznego jest o wiele prostszą i tańszą procedurą, którą wykonasz bez wychodzenia z domu lub biura. Odnowienie nie wymaga wizyty w punkcie potwierdzenia tożsamości. Dzięki temu cały proces odnowienia trwa zaledwie kilka minut i wykonasz go w pełni samodzielnie, bez konieczności wysyłania dokumentów.

Odnów podpis kwalifikowany SimplySign w home.pl, a jeżeli szukasz więcej informacji o korzyściach i możliwościach, jakie daje e-podpis, sprawdź: