Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wzrosty cen Google Workspace zapowiedziane. Sprawdź, jak płacić mniej za biznesowe licencje

Wzrosty cen Google Workspace zapowiedziane. Sprawdź, jak płacić mniej za biznesowe licencje

Jeszcze w tym roku doczekamy się wzrostu cen Google Workspace. Których licencji dotyczy zaplanowana podwyżka i kiedy dokładnie nastąpi? Czytaj dalej, ponieważ są sposoby, by jeszcze przez jakiś czas uchronić się przed nowymi cenami.

Dlaczego Google podnosi ceny?

Nadchodzące podwyżki wynikają z chęci dostosowania ceny Google Workspace do aktualnych możliwości, jakie oferuje pakiet. Tak mniej więcej można w jednym zdaniu określić główny powód wzrostu kosztów za licencje dla firm.

Pod koniec ubiegłego roku Google opublikowało na swoim blogu podsumowanie tego, o jakie możliwości poszerzyło swoje usługi od stycznia 2022. Łącznie w tym czasie do aplikacji Google Workspace trafiło ponad 300 nowych funkcji. We wstępie artykułu czytamy:

W 2022 roku nasi klienci zainspirowali nas do dostarczenia ponad 300 nowych funkcji, które pomogą im osiągnąć ich cele […]. Koncentrowaliśmy się na pomaganiu pracownikom we wspólnym tworzeniu, sprawnej komunikacji i jak najlepszym wykorzystaniu ich czasu – przez cały czas zapewniając bezpieczeństwo danych i użytkowników. – Johanna Voolich Wright, Vice President Google Workspace

Wzrost cen Google Workspace od 11 kwietnia 2023.

W tym przypadku rozumowanie Google jest proste – jeśli możliwości oferowanych usług wzrosły (co przekłada się na większą wartość), to aktualizacja cennika (podwyżka cen) okazuje się zasadna.

Rozbudowa komercyjnych licencji Google nie polegała jedynie na dodawaniu funkcji do samych aplikacji. Usprawnianiu podlegały również elementy sektora administrowania organizacją i bezpieczeństwa.

Kiedy nowe ceny Google Workspace zaczną obowiązywać?

Jedna z najważniejszych informacji, to data wdrożenia nowego cennika Google Workspace. Producent zapowiedział, że aktualizacja nastąpi 11 kwietnia 2023 roku.

Podwyżka cen będzie dotyczyć wszystkich popularnych licencji Google Workspace:

Wszystkie nowe i odnowione licencje zarejestrowane przed 11 kwietnia 2023. zostaną rozliczone według starego cennika (w niższej cenie).

Jak płacić mniej za Google Workspace?

Data aktualizacji cen jest jasno określona. Dlatego, jeśli korzystasz z Google Workspace dla firm, możesz przygotować się na zmiany i rozsądnie zaplanować inwestycję w odnowienie (koniecznie przed 11 kwietnia 2023).

Masz plan miesięczny? Przejdź na subskrypcję roczną!

Wiele usług subskrypcyjnych jest tańszych przy płatności rocznej. Podobnie jest w Google Workspace – wybierając subskrypcję roczną, płatną za cały rok z góry, oszczędzasz w stosunku do płatności comiesięcznej.

Różnica w skali roku jest równa mniej więcej kwocie za 1-2 miesiące na korzyść subskrypcji rocznej. Zmiana rozliczenia miesięcznego na roczne pozwoli Ci „zamrozić” niższą cenę swojej usługi na kolejne 12 miesięcy.

Przenieś Google Workspace do home.pl

A co jeśli nie masz jeszcze Google Workspace w swojej firmie lub subskrybujesz licencje bezpośrednio w Google czy u innego partnera? Zaoszczędź jeszcze więcej przed wzrostem cen i zarejestruj licencję w home.pl!

Dlaczego warto wybrać Google Workspace u oficjalnego partnera Google – home.pl?

  • Za rejestrację od 1 do 20 licencji w planie rocznym uzyskasz niższą cenę.
  • Fakturę VAT w PLN otrzymasz od razu po dokonaniu płatności.
  • W razie wątpliwości uzyskasz wsparcie techniczne w języku polskim na infolinii, czacie i przez e-mail.

Masz pytania? Skontaktuj się telefonicznie z ekspertem Google Workspace w home.pl lub napisz do nas na czacie:

💡 Czytaj więcej