Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak zbudować stronę internetową z ofertami pracy?

Jak zbudować stronę internetową z ofertami pracy?

Stworzenie wygodnej wyszukiwarki ofert pracy, która dopasuje się do potrzeb współczesnego kandydata na rynku pracy stanowi spore wyzwanie nawet dla osób doświadczonych w branży HR. Pomimo ogromnej popularności czołowych portali wielu użytkowników oczekuje rozwiniętych opcji personalizacji własnego profilu, tak aby uzyskać najlepiej dopasowane oferty. Dzięki usłudze tworzenia stron internetowych mogliśmy zapoznać się, ze szczegółami rynku HR pod kątem obsługi kandydatów szukających nowych pracodawców.

Z takim zamysłem stworzyliśmy dla klienta portal pod adresem wymarzonapraca.pl. Nasi specjaliści dzielą się kulisami pracy nad budową strony, która agreguje i przedstawia najciekawsze oferty z wybranych branż. Sprawdź, jakie elementy wdrożyliśmy na stronie, by dopasować ją do oczekiwań użytkowników sieci różnych grup społecznych, wiekowych i zawodowych.

Jak stworzyć bazę ofert pracy?

Portal został przygotowany z myślą o łatwiejszym wyszukiwaniu ofert pracy dopasowanych do profilu kandydata na podstawie jego indywidualnych preferencji, oczekiwanego wynagrodzenia oraz cech indywidualnych, które przesądzają o tym jak dobrze odnajdziemy się na danym stanowisku. Klient oczekiwał od nas stworzenia strony internetowej, która będzie agregatem ofert zaciąganych automatycznie z portalu pracuj.pl, ale pozwoli także na publikowanie wewnętrznych ogłoszeń i ofert pracy dla pracodawców. Dzięki temu baza jest stale zasilana i jednocześnie umożliwia publikację niestandardowych ogłoszeń.

Dbając o UX (user experience, czyli doświadczenia użytkownika na stronie internetowej) postawiliśmy na prosty, minimalistyczny motyw strony, intuicyjną wyszukiwarkę ofert. Dopilnowaliśmy również, aby czas ładowania się dostępnych ogłoszeń na zadane przez użytkownika hasło był jak najkrótszy.

W przeciwieństwie do samego portalu pracuj.pl, który jest rozbudowaną witryną z masą informacji dodatkowych, na stronie dla naszego Klienta zdecydowaliśmy o ograniczeniu widocznych na ekranie informacji do niezbędnego minimum. Przeglądanie dostępnych ofert wydaje się w takim środowisku znacznie mniej przytłaczające, a zainteresowany kandydat ma pełną możliwość przejścia bezpośrednio do oferty pracodawcy po kliknięciu w przycisk „szczegóły” przekierowujący do portalu pracuj.pl

Funkcjonalny, minimalistyczny motyw strony

Wybór uproszczonego motywu był zabiegiem celowym, dającym poczucie maksymalnego ułatwienia procesu wyszukiwania ofert pracy. Proste menu zawiera wyłącznie odnośniki do strony głównej, podstrony „o nas” oraz podstrony kontaktowej, a okienka pozwalające na wyszukanie ofert pracy pojawiają się bezpośrednio w nagłówku strony.

Uzyskany minimalizm ułatwia nawigację i skupienie użytkownika na kluczowych elementach strony, co jest równie ważne u młodych osób startujących dopiero na rynku pracy, jak i bardziej doświadczonych specjalistów. Umieszczenie okna z wyszukiwarką w nagłówku, above the fold (czyli bez potrzeby przewijania strony) jest najważniejszym elementem CTA, jaki może zostać wbudowany w stronę z ogłoszeniami o pracę.

Strona internetowa z ofertami pracy

Druga część strony głównej widziana bezpośrednio below the fold to sekcja najnowszych ofert pracy oraz dodatkowych narzędzi, które ułatwią użytkownikowi określenie swoich wymagań względem poszukiwanego stanowiska.

Poza zakładką „szablony CV” otwierającą podstronę z gotowymi do pobrania wzorami do stworzenia własnego profilu zawodowego, pozostałe zakładki przekierowują do portali zewnętrznych umożliwiających ocenę własnego profilu osobowości oraz oszacowanie optymalnego wynagrodzenia dla pracy na danym stanowisku.

Wygląd strony oraz okienek przedstawiających kolejne oferty pracy jest spójny z budowanym wizerunkiem strony profesjonalnej i chęcią przedstawienia użytkownikowi przejrzystego, prostego portalu ogłoszeniowego

Oferty pracy na stronie internetowej

Ważnym z perspektywy naszego Klienta wymogiem było zadbanie o responsywność strony internetowej. Dlatego też nasi specjaliści zadbali o każdy szczegół projektu i maksymalnie ułatwili korzystanie z wyszukiwarki ofert pracy bez względu na rodzaj urządzenia użytkownika. Strona automatycznie dopasowuje się także do zmniejszenia okna przeglądarki desktopowej, nie tracąc na funkcjonalności i wygodzie użytkowania.

Formularze kontaktowe dla portalu z ofertami pracy

Pomimo oparcia funkcjonalności strony o zaciąganie ofert pracy z portalu pracuj.pl, nasz Klient planuje dalszą rozbudowę witryny i poszerzenie jej o możliwość dodawania własnych ogłoszeń. Na etapie projektowania strony podjęliśmy więc decyzję, aby umieścić na stronie praktyczny formularz kontaktowy dostępny zarówno dla osób zainteresowanych publikacją ogłoszeń, jak i dla kandydatów poszukujących ofert pracy lub korzystających z pozostałych funkcjonalności strony.

Formularz jest oparty o prosty szablon z polami do uzupełnienia oraz obowiązkową opcją wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby kontaktu z administratorem strony. Jest to niezbędne, aby portal spełniał podstawowe standardy związane z RODO.

Formularz kontaktowy na stronie internetowej

Na co zwrócić uwagę budując portal ogłoszeniowy?

Z perspektywy tworzenia projektu portalu z ofertami pracy lub innej formy portalu ogłoszeniowego ważne jest, by na każdym etapie zadbać o pełną funkcjonalność, czytelność i wygodę obsługi strony internetowej.

Najczęściej pojawiające się wady przy tego typu projektach to:

  • Przesyt treści,
  • Brak spójności,
  • Nadmiar opcji do wyboru.

Powyższe problemy mogą być dla użytkownika przytłaczające, utrudniające odnalezienie najbardziej interesujących ofert czy wręcz zniechęcające go do przeglądania strony.

Aspekty wizualne są tu równie ważne, jak możliwości techniczne strony, ze szczególnym uwzględnieniem budowania wizerunku profesjonalnego, zaufanego portalu. Nasz Klient wyraził ogromne zadowolenie efektami projektu i zaznaczył, że pomimo pozornie prostego wyglądu i projektu, bez profesjonalnej pomocy nie udałoby się przygotować tak atrakcyjnego i praktycznego portalu.

Jak zlecić budowę strony internetowej?

Jeśli planujesz uruchomić stronę z ogłoszeniami lub inną, dowolną stronę WWW – zgłoś się do nas poprzez prosty formularz pod adresem https://home.pl/tworzenie-stron-internetowych lub kliknij na poniższy przycisk. Nasi specjaliści służą pomocą na każdym etapie realizacji projektu – od bezpłatnej wyceny działań, po analizę potrzeb.

Nasze dotychczasowe realizacje obejmują różnorodne branże i z pewnością jesteśmy w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Sprawdź jak przygotowana została przez nas: