Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft szykuje aktualizację do Windows 11? W sieci roi się od plotek

Microsoft szykuje aktualizację do Windows 11? W sieci roi się od plotek

Microsoft ogłasza nowe wydarzenie, które sugeruje, że zapowiada się bardzo duża zmiana w systemie Windows 10. Podczas konferencji Build 2021, Satya Nadella ogłosił duże zmiany systemie operacyjnym. Co powiedział CEO Microsoftu i jakie plotki krążą po sieci o Windows 11?

Nadchodzi Windows 11 lub wielka aktualizacja systemu Microsoft

Microsoft od premiery Windows 10 twierdził, że jest to ostatni system Windows, który będzie stale rozwijany. Lecz od dłuższego czasu w sieci krążą informacje, że gigant z Redmond planuje rewolucję w swoim systemie operacyjnym. Już w 2019 roku aplikacje jak Office 365 oraz interfejs „Dzięsiątki” przeszły zmiany zgodne z filozofią projektowania Fluent Design. Dzięki niej, zostały odświeżone między innymi kolorystyka, wygląd ikon i doświadczenie użytkownika. Informacje o kolejnych dużych zmianach zaczęły pojawiać się w zeszłym i obecnym roku.

Gdzie kupić Windows 10?
Sprawdź Windows 10 Home i Windows 10 Pro w home.pl

Nowy design interfejsu i doświadczenia użytkownika w Windows 10 miał przejść sporą odmianę w zapowiadanej na lato 2021 aktualizacji o kryptonimie Sun Valley. Dużo jednak wskazuje, że nowa aktualizacja nie będzie zwykłym odświeżeniem interfejsu, a fundamentalną zmianą systemu Windows 10. Podczas konferencji majowej Build 2021, Satya Nadella (CEO Microsoft) stwierdził, że do Windowsa zmierza „jedna z najważniejszych aktualizacji systemu w ostatniej dekadzie”. Podobnie wypowiadał się Panos Panay (CPO Microsoft), mówiąc, że aktualizacja będzie „nową generacją Windows”.

Kiedy dowiemy się więcej o nowej generacji Windows?

Tydzień po wypowiedzi o „nowej generacji”, Microsoft ogłosił kiedy dowiemy się więcej na temat aktualizacji Windows 10 (lub nowej wersji Windows 11). 24 czerwca odbędzie się wydarzenie dedykowane przyszłości Windowsa.

Po opublikowaniu zaproszenia, w sieci zagotowało się od plotek, rzekomych wycieków i teorii co przyniesie wydarzenie Windows. Internauci twierdzą, że na nową wersję „11” wskazuje godzina wydarzenia – 11 czasu wschodniego – oraz… kąt w logo Windows na załączonym obrazie.

Internauci także zwrócili uwagę, że światło wpadające przez okno na zaproszeniu nie ma cienia w kształcie krzyżyka, tylko widoczna jest prosta linia. Dwie kolumny światła mają wyglądać jak liczba 11. Na portalu Reddit pojawił się także zrzut ekranu, który rzekomo ma prezentować wygląd nowego menu ustawień w Windows 11 (lub w nowym designie Windows 10).

ustawienia systemu Windows 11

Będąc coraz bliżej wydarzenia Windows, możliwe, że pojawi się więcej wycieków i informacji na temat jego treści. Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne wiadomości od Microsoft.