Microsoft 365 od lat funkcjonuje na urządzeniach wielu użytkowników, zwłaszcza biznesowych. Część z nas korzysta z pakietu Office od małego, przez co edycję plików w Wordzie czy Excelu uznaje za oczywistość. Sukcesywne „wypieranie” popularnych Officów przez licencje Microsoft 365 wchodzi na kolejny poziom — producent zmienia nazwę mobilnej aplikacji Office na Microsoft 365.
Kiedy ujrzymy nową nazwę i logo aplikacji Office?
Microsoft informuje, że zmiana nazwy i logo aplikacji rozpocznie się od listopada 2022 roku i będzie trwać do stycznia 2023. Jak podaje na dedykowanej stronie: „Zmiany będą dotyczyć każdego, kto używa aplikacji Office w pracy, szkole i prywatnie.”
Producent informuje, że użytkownicy nie będą musieli wykonywać żadnych działań po swojej stronie. Zmiany nie wpłyną również na posiadane pakiety Office (Microsoft 365), ani na dane, które w tych usługach przetwarzamy.
Microsoft tak opisuje nadchodzące zmiany:
W ciągu ostatnich kilku lat platforma Microsoft 365 przekształciła się w nasz flagowy pakiet biurowy, dlatego tworzymy środowisko, które pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości platformy Microsoft 365. W nadchodzących miesiącach witryna Office.com, aplikacja mobilna Office i pakiet Office dla systemu Windows, staną się aplikacją Microsoft 365 z nową ikoną, nowym wyglądem i jeszcze większą liczbą funkcji.
Czym Microsoft 365 nie jest?
Dlaczego Microsoftowi tak bardzo zależy, by nazewnictwo „Office” przeszło do historii, a określenie „Microsoft 365” naturalnie funkcjonowało w obiegu?
Tak naprawdę to „Office” już dawno przestał być tym, za co jeszcze wielu z nas go uważa — „Wordem, Excelem, PowerPointem… Outlookiem. Czymś jeszcze?”
Owszem, Microsoft 365 nadal posiada popularne programy do tworzenia dokumentów, arkuszy i prezentacji. Jednak producent od lat skupia się na innych aspektach, które firmom pozwalają rosnąć, zwiększać efektywność pracy i komunikacji, a użytkownikom domowym zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas korzystania z pakietu.
Microsoft 365 podstawą pracy zdalnej i zespołowej
Rewolucją okazała się chmura, która właściwie zniosła wszelkie bariery w pracy i komunikacji. Oto przykłady:
- OneDrive/SharePoint — wirtualna przestrzeń do przechowywania i udostępniania plików (od 1 TB w górę),
- Microsoft Teams — czaty, wideorozmowy z zespołem i znajomymi,
- Poczta Exchange — serwery pocztowe od Microsoft,
- Microsoft Defender — ochrona antywirusowa urządzeń i kont,
- Forms — tworzenie formularzy, ankiet,
- Microsoft Designer — nowy program do profesjonalnej obróbki graficznej.
Co z naszym ulubionym Wordem czy Excelem? One też zostały objęte chmurową rewolucją. Dzięki Microsoft 365 użyjemy ich na dowolnym urządzeniu: komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie. Jeśli nie masz zainstalowanych aplikacji na PC czy urządzeniu mobilnym — nie szkodzi, bo wystarczy Ci dowolna przeglądarka z dostępem do internetu.
Co oprócz Worda, Excela i PowerPointa?
Wymienione wyżej aplikacje, to jedynie kilka przykładów tego, co znajdziemy w Microsoft 365 poza Wordem, Excelem i PowerPointem. Wiele firm opiera o Microsoft 365 całą swoją infrastrukturę IT. Dobrym przykładem środowiska, które wydaje się mieć nieograniczone możliwości, jest Azure.
Chcesz dowiedzieć się więcej o Microsoft 365? Skontaktuj się z ekspertem home.pl!
Czytaj dalej o usługach Microsoft: